Газета Копійка | Новини міста Біла Церква

Ветеранам велоспорту – «Ні проколів, ні падінь!»

Минулого тижня в Білій Церкві відбулися VIII Всеукраїнські ігри серед ветеранів, присвячені пам’яті Михайла Баки. Цього року в чемпіонаті взяли участь близько 90 спортсменів з усіх областей України, а також Автономної Республіки Крим. Захід проходив за сприяння Міністерства молоді і спорту України, а також – Асоціації ветеранів спорту України, Федерації велосипедного спорту України та Білоцерківської міськради.

Особливим цьогорічний чемпіонат видався вже тому, що комітетом ветеранів було започатковано особливі відзнаки – від Федерації велоспорту України. Тож вони були урочисто вручені окремим спортсменам за спортивні досягнення, а також тим, хто вже багато років підтримує ветеранський велорух – як  організатор, меценат і спонсор.
Урочисте відкриття Всеукраїнських ігор з велоспорту серед ветеранів відбулося 5 червня. Під час урочистостей до уболівальників, учасників, шанувальників звернулася заступник білоцерківського міського голови Катерина Литвиненко: «Приємно, що змагання такого високого рівня проводяться в Білій Церкві вже восьмий раз. Ми раді, що спортсмени, ветерани велоспорту приїздять до Білої Церкви – і не лише позмагатися, але зустрітися й гарно поспілкуватися! Щороку проводиться задля цього велика робота організаторів змагань. Сподіваємося, що й наступного року традицію буде продовжено». 
Із вітальними словами до присутніх звернулася також представник Міністерства молоді і спорту України Надія Івчук, яка побажала спортсменам успішних виступів та перемог. У заході також взяли участь віце-президент Асоціації ветеранів спорту України Віктор Желудков, начальник управління з питань молоді та спорту міської ради Інна Паливода.
Головний суддя змагань, суддя національної категорії Віталій Супрун, під час вітального слова відзначив, що день видався надзвичайно насиченим, і побажав удачі всім учасникам особливим «фірмовим меседжем»: «Ні проколів, ні падінь! Бажаю всім досягти кращих результатів».
Медалями та грамотами протягом ветеранського чемпіонату нагородили переможців різних етапів змагань, зокрема під час цих урочистостей нагородили переможців командної гонки. Цього ж дня відбулася також індивідуальна гонка гіт – на  дистанцію  1,7 км.
Багато зусиль для організації та проведення на високому рівні цього всеукраїнського велозаїзду серед ветеранів, а також інших велозмагань щорічно докладає Микола Курафєєв, голова комісії ветеранів Федерації велосипедного спорту України, а також голова клубу ветеранів велоспорту «Віраж». 
Треба сказати, що Микола Васильович – майстер спорту, заслужений тренер України, заслужений працівник фізичної культури та спорту, стипендіат Президента України за видатні заслуги перед державою. 
«У Білій Церкві ветеранський рух велоспорту активно розвивається більше 15 років. Свого часу відомий державний діяч Михайло Макарович Бака, голова спорткомітету державного рівня, очолив ветеранський рух в Україні, багато зробив для його підтримки та розвитку. Якщо згадувати, то перші ветеранські велоігри проходили урочисто й парадно – по Хрещатику. Сьогодні не дивно, що такі всеукраїнські ігри проводяться саме в Білій Церкві, яка, можна сказати, першою (ще 1992 року) дала потужний початок ветеранському велоруху. А потім доєдналися і Львів, і Одеса, – наголошує Микола Курафєєв. - Треба сказати, що наші ветерани (десяти вікових категорій), які свого часу стали чемпіонами Європи, світу, сьогодні активно беруть участь у змаганнях, виступаючи на багатьох чемпіонатах. 
Зокрема, через два тижні проходитиме чемпіонат України серед ветеранів. В італійському Турині цього року наші майстри також захищатимуть честь України на Європейських іграх серед ветеранів, у Австрії відбудеться Кубок світу. Тож ці змагання всеукраїнського рівня в Білій Церкві дозволяють потренуватися, не розслабитися – і гідно тримати ветеранам свою спортивну форму!».
Наталія Вереснева