Газета Копійка | Новини міста Біла Церква

Різдвяні зорі мистецького фестивалю

На мистецькому просторі Білої Церкви запалювали вогники 24-го дитячого мистецького фестивалю «Різдвяні зорі». Участь у фестивалі, який проходить у Будинку органної та камерної музики, традиційно беруть талановиті представники шкіл мистецтв Білої Церкви.

Зокрема, свій виступ запропонувала глядачам, шанувальникам музичного мистецтва, Білоцерківська школа мистецтв №1. Як наголосила директор школи Леся Крижешевська, цей заклад наближається до визначної події – 100-річчя з дня створення школи: «Тим більш приємно, що школа має дуже давні традиції. Недаремно навіть зараз у залі знаходяться ті батьки, які свого часу були вихованцями нашого мистецького закладу, а згодом привели до цієї школи своїх дітей.

З року в рік педагоги підвищують свій професійний рівень, творчо зростаючи разом із нашими учнями, і деякі з них продовжують навчання в музичних інститутах, прославляють Білу Церкву на теренах України». 

Яскравий приклад цим словам – керівник міського відділу культури Юлія Ковальська, яка є випускницею саме цієї школи мистецтв і яка щиро привітала всіх учасників виступів та присутніх слухачів із такою приємною мистецькою подією, як фестиваль «Різдвяні зорі». А депутат Білоцерківської міськ-ради Анатолій Гончар у своєму вітальному слові сказав, що його троє діток також навчаються в цій мистецький школі. Крім того, він  відзначив преміюванням учня 7-го класу вокаліста Матвія Мерімеріна.

У гала-концерті на радість батькам та гостям  звучав традиційний народний спів, а також – класичні музичні твори та сучасна музика авторів наших днів. Наприклад, відкрив концертну програму виступ зразкового хору «Співаночка», який виконав українські народні колядки «Радуйтеся!», піснеспів «Діва Марія». 

Творчі люди проявляють себе в різних  іпостасях. Так, учениця 5-го класу Олександра Федунова проявляє свої здібності в дизайні: її уквітчана сукня була прекрасним оформленням до сучасної пісні «Квітка-душа». 

Порадували слухачів маленькі скрипалі ансамблю «Віолінки» (філіалу школи – при гімназії №1). Скажімо, маленькій учасниці цього колективу Улянці Лимар лише 6 років: вона спочатку з 4-х рочків займалася на фортепіано, але коли почула гру скрипки, то перейшла навчатися грі на скрипці.

Вихованці школи мистецтв №1 продемонстрували свої вміння гри на різних музичних інструментах: на фортепіано, флейті, скрипці, віолончелі, духових інструментах, гітарі, ударних, джазових інструментах тощо. А наприкінці концерту всі учасники виступів виконали українську колядку «Старий рік минає» (диригент – засл. д. м. Т. Павленко).

Дійсно, Різдво – це пора надзвичайних подарунків. І таким своєрідним подарунком стає нове мистецьке диво: народження маленьких творчих зірочок при допомозі  турботливих рук майстрів та педагогів у білоцерківських школах мистецтв.