Газета Копійка | Новини міста Біла Церква

Проекти для розвитку дітей – за рахунок бюджету

Проекти, розроблені інститутами громадянського суспільства, які направлені на розвиток дітей як частини суспільства, мають бути підтримані за рахунок міського бюджету. 
 
20 листопада в Білій Церкві відбулося засідання конкурсної комісії з визначення переможців міського конкурсу проектів у сфері роботи з діть-
ми та молоддю, для реалізації яких у 2020 році буде надано фінансову підтримку.
 
Перше засідання конкурсної комісії відбулося на початку листопада поточного року. Було допущено до участі в конкурсі 4 пропозиції-проекти. 
 
У роботі комісії, зокрема, взяли участь: заступник білоцерківського міського голови Катерина Литвиненко, заступник директора КП БМР «Агенція стратегічного розвитку Білої Церкви», голова Громадської ради Оксана Сахарова, начальник управління з питань молоді та спорту Білоцерківської міської ради Інна Паливода, голова міської Студентської ради Ілля Голуб та ін.
 
Під час засідання комісії автори розповіли про напрями та особливості запропонованих проектів. Обговорювалася, зокрема, відповідність проектів пріоритетним завданням конкурсу: національно-патріотичне та духовне виховання молоді, відпочинок та формування здорового способу життя дітей, підтримка молоді з особливими потребами й тому подібне. 
 
Наприклад, представник Білоцерківської молодіжної громадської організація «Фонд підтримки молодіжної політики» Валерій Пантюшенко презентував два проекти: «Водний похід по р. Рось під прапором бригади ім. Чорних Запорожців та «Військово-патріотичний табір «Навігатор – 2020».
 
Перший проект передбачає проведення походу дітей на плавзасобах по р.Рось, спілкування з учасниками АТО, відвідування могил героїв, розвиток туристичних навичок та інше. Другий проект також має на меті патріотичне виховання: туристичні походи з відвідуванням історичних місць Білоцерківського району, вивченням та дослідженням ландшафту.
 
Третій проект – від ГО «Ми особливі» – має назву «Літо без меж». Мета проекту – залучення дітей з інвалідністю до навчальних, розвиваючих та спортивних ігор, проведення екскурсій тощо.
 
Наступна інституція – ГО «Творча ініціатива» – презентувала проект «Патріот-фест». Згідно з проектом, в ігровій формі навчатимуть дітей корисних навичок (у тому числі в небезпечних для життя обставинах), проводитимуть цікаві квести тощо. 
 
Після вивчення проетків комісія прийняла рішення рекомендувати управлінню з питань молоді та спорту БМР профінансувати ці проекти, які визначено переможцями міського конкурсу у сфері роботи з дітьми та молоддю. 
 
Проектам «Водний похід по р. Рось під прапором бригади ім. Чорних Запорожців» та «Військово-патріотичний табір «Навігатор – 2020», який висунула БМГО «Фонд підтримки молодіжної політики» (голова – Ю. Юхименко), було запропоновано надати по 17 тис. 920 грн; 
- проекту «Літо без меж» (висунула ГО «Ми особливі», голова – Н. Камінна) запропоновано 18 тис. 865 грн;
- проекту «Патріот-фест» (пропозиція від ГО «Творча ініціатива», президент – В. Панько) – 12 тис. 900 грн.
 
Як наголосив журналістам представник цієї комісії, голова міської Студентської ради Ілля Голуб, такий конкурс свідчить про демократичний, справедливий спосіб вирішення подібних питань. Адже розгляд проводиться відкрито, а в склад комісії входять спеціалісти управлінь міськвиконкому, а також – і представники молоді.
—  Наталія Вереснева