Газета Копійка | Новини міста Біла Церква

Доступна та якісна правова допомога в Білоцерківській громаді

Білоцерківська громада отримала чудову звістку —  ГО «Правова єдність» стала учасником проєкту “Пілотування мережевої моделі розвитку громадських центрів правосуддя в Україні”.* Що це означає для пересічного громадянина?

 

На фото: команда ГО “Правова єдність”, зліва на право: Людмила Власенко — юристка, Ольга Настіна — голова організації, Інна Малишко – юристка

 

Громадський центр правосуддя, створений на базі Громадської організації “Правова єдність” — це “єдине вікно” доступу людей до правових, адміністративних та соціальних послуг. Тобто, тепер не потрібно “оббивати пороги чиновницьких кабінетів та інстанцій в пошуках істини”, мешканці громади, мають можливість в одному місці отримати всю необхідну інформацію. 

 

На фото: Керівниця проєкту, менеджерка з організаційного розвитку Мережі правового розвитку Олена Сінчук 

 

Керівниця проєкту, менеджерка з організаційного розвитку Мережі правового розвитку Олена Сінчук розповіла про те, як виникла  ідея створення Громадського центру правосуддя саме в Білій Церкві : 

“Мережа правового розвитку стала однією з перших українських громадських організацій, яка вже з 2018 року пропілотувала у наших реаліях модель Громадського центру правосуддя у громадах Харківської області. Це своєрідний «майданчик», орієнтований на потреби мешканців громад для забезпечення доступу людей до правосуддя.

Крім правової допомоги, Центр створює можливості для вирішення повсякденних проблем мешканців громади через альтернативне вирішення спорів, а також через побудову діалогових мостів між громадою та владою (місцевим самоврядуванням, судами, поліцією). Результати дослідження роботи аналогічного центру на Харківщині продемонстрували, що кожна гривня, яка була вкладена в організацію та забезпечення його роботи повернулася громаді у співвідношенні 1:4.

Ідея створення подібних центрів запозичена з міжнародної практики. Подібні установи  тривалий час вже працюють у США, Сингапурі та країнах Латинської Америки. Вони вже довели свою ефективність у забезпеченні  доступу громадян до правосуддя, поліпшення якості життя мешканців місцевих громад. 

Біла Церква є містом районного значення на Київщині, населення якого складає понад 210 тис. мешканців. У місті діють 40 великих промислових підприємств, 19 бюджетоутворюючих підприємств в галузі промисловості, 35 спільних підприємств. Планується, що місцевий громадський центр правосуддя загалом охопить населення загальною кількістю 330 тис. осіб (включно з мешканцями Білоцерківського, Таращанського, Сквирського районів Київщини).”

 

На фото: директорка Громадського центру правосуддя у м. Біла Церква та голова БМГО “Правова єдність” Ольга Настіна 

 

Директорка Громадського центру правосуддя у м. Біла Церква Ольга Настіна розповідає, що стало передумовами для створення Центру:

Білоцерківська міська громадська організація «Правова єдність», на базі якої створено громадський центр правосуддя у Білій Церкві, була створена у 2007 році як незалежна професійна неприбуткова організація, яка визначила своєю метою сприяння поширенню правових знань та підвищенню правової культури громадян, захист прав, свобод та законних інтересів, забезпечення рівного доступу до правової інформації та правосуддя, посилення правових можливостей і правової спроможності представників уразливих суспільних груп, різноманітних громад і спільнот. 

Організація є однією із засновниць Мережі правового розвитку. З моменту створення організація реалізувала понад 30 проєктів у співпраці з міжнародними донорами. Протягом 2017-2019 БМГО «Правова єдність» реалізувала проєкти та місцеві ініціативи, що спрямовані на полегшення доступу до правосуддя для вразливих верств населення у громадах Київської області. 

Експерти організації мають досвід координації взаємодії поліції та громади у рамках місцевих ініціатив, розроблення та адвокування програм безпекових ініціатив у громадах, сприяння сталості роботи системи безоплатної правової допомоги (БПД), запровадження діалогових майданчиків” 

 

На фото: юристка Центру та БМГО “Правова єдність” Інна Малишко

 

Юристка Центру Інна Малишко  поділилась інформацією про те, за якими послугами можуть звертатись до Центру місцеві мешканці: 

“В першу чергу в нашому центрі ви можете отримати правову допомогу, яка охоплює наступні питання: 
– роз’яснення законодавства; 
– сприяння громадянам зорієнтуватися щодо наявних можливостей правової допомоги; 
– організація та проведення просвітницьких заходів для мешканців Білоцерківщини. 

Крім того, ми займаємося питаннями вирішення проблем в громаді. Допомагаємо нашим клієнтам спілкуватись з органами виконавчої влади та місцевого самоврядування, щоб вирішити проблеми громади або трудові спори. 

Також, організовуємо діалогові майданчики, куди будуть запрошуватися представники поліції, суду, органів місцевого самоврядування для спільного вирішення проблем громади. 

Ще один  відносно “новий”, але надзвичайно важливий напрямок — це альтернативне вирішення спорів, що включає в себе медіацію, вирішення сімейних конфліктів та підтримку роботи шкільних служб порозуміння.” 

Звертаємо вашу увагу, що в період карантину правова допомога та консультації надаються у дистанційному режимі наступними засобами зв’язку:
Телефони:+380996040650, +380683329421
Ел. пошта: pravovadopomogabc@gmail.com
Онлайн-чат на сайті: www.ldn.org.ua
Фізична адреса Центру: Київська область, м. Біла Церква, вул. Леваневського, 55
Графік роботи: пн.-пт. – 10.00-17.00
(УВАГА! Зараз Центр працює ВИКЛЮЧНО дистанційно).

*Діяльність центру стала можливою завдяки програмі Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) «Нове правосуддя».

Програма Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) «Нове правосуддя» реалізується з жовтня 2016 року і ґрунтує свою діяльність на здобутках попередніх проєктів USAID «Україна: верховенство права» та «Справедливе правосуддя».

Мета програми — надання підтримки судовій владі, Уряду, Парламенту, адвокатській спільноті, правничим школам, громадянському суспільству, ЗМІ та громадянам у створенні умов для функціонування незалежної, підзвітної, прозорої та ефективної системи правосуддя, яка забезпечує верховенство права, та у боротьбі з корупцією. Детальнішу інформацію про програму можна отримати на Інтернет-сторінці www.newjustice.org.ua та за телефоном +38 (044) 581-3303.