kopiika.com.ua

Золотий вік клієнтів Терцентру

Переглядів: 319Коментарі: 0
Золотий вік клієнтів Терцентру

Коли спостерігаєш за тим, яке активне життя ведуть люди поважного віку, скільки встигають, як уміють радіти життю – навіть язик не повертається говорити про «похилий вік». 

Білоцерківський комунальний заклад «Територіальний центр соціальних послуг» надає чудові можливості для розвитку особистості людини в будь-якому віці. Щоб почувати себе комфортно, приємно, у такому закладі є всі можливості! Щире та душевне спілкування, неформальне ставлення, справжня суттєва допомога та підтримка працівників, які працюють у цій комунальній установі, – про це знає кожен клієнт центру. 
 
Нагадаємо, що нещодавно в Білій Церкві було відкрито ще один філіал Терцентру – за адресою: вул. В.Стуса, буд. 34. Це сталося завдяки активній співпраці міської влади Білої Церкви, добрим серцям членів благодійних організацій (зокрема, благодійного фонду «Друзі – дітям Чорнобиля», керівник якого – Микола Дашкевич, депутат міської ради), давніх друзів-меценатів із Німеччини (фонд «Хоф Шлютер», голова – Андре Новотні). Відтепер сучасне та затишне приміщення стане ще одним осередком тепла та допомоги для тих, хто живе поряд і потребує послуг Терцентру. 
 
У новій філії є спортивна зала із тренажерами; там зручно займатися і йогою, і скандинавською ходьбою, оздоровлюватися трав’яними чаями та кисневими коктейлями. Так само, як і в центральному приміщенні, проводитимуться заняття в гуртках, вивчення мов, секретів інформатики тощо. (Як відомо, у ці дні Терцентр отримав від благодійників авто «Опель» – для надання послуги «соціальне таксі»).
 
Дійсно, перелік послуг Територіального центру вражає: від послуг перукаря, манікюрника, електромонтера та швачки, допомоги білоцерківцям у скрутних обставинах речами та їжею, отримання нових знань – до ведення домашнього патронажу. 
Цікавий момент! Під час зустрічі меценатів із Німеччини клієнти Терцентру змогли привітати їх саме німецькою. Звичайно, це також результат діяльності «Університету ІІІ віку», адже на базі центру діють групи, де успішно проходить вивчення німецької мови (його проводить Алла Володимирівна Грєбєннік). 
 
До речі, для того щоб стати клієнтом Терцентру, обслуговуватися та займатися особистим розвитком (зокрема, навчатися в «Університеті ІІІ віку»), треба зробити лише кілька кроків: написати заяву до управління соціального захисту населення та принести до кабінетів №311 і №206 управління наступні документи: паспорт, ідентифікаційний код, пенсійне посвідчення або посвідчення інвалідності. Телефон для уточнення  інформації: 39 12 14 (Марина Григорівна Бондарук). Спеціалісти управління приймають заяви – з урахуванням, на якому відділенні «Університету ІІІ віку» хочуть займатися поважні студенти, – та направляють у Терцентр. 
Кому таке на думку спало,
 що ми люди похилого віку?
Ми просто доросліші стали – 
поважні всі жінки й чоловіки.
Звичайно, не ті у нас сили, 
змінилась хода,
 Хай зачіски маєм не стильні… 
Та в кожного з нас ще душа молода.
Кожен пройшов  життєвий свій шлях: 
сім’я і  навчання, робота.
Проте ще жива іскра лишилась в очах –
 і про нащадків турбота.
…А щодо похилого віку, то можем сказати: поважний це вік – не похилий,
І ми постараємось твердо стояти –
 і духу в нас вистачить й сили!
(А. Мар’янська)
 

Переможці форуму-фестивалю «Золотоліття»

У рамках відзначення в Україні Дня людей похилого віку в Білій Церкві відбувся форум-фестиваль можливостей для людей поважного віку «Золотоліття». На цьому заході яскраво розкрили свої таланти й клієнти Білоцерківського терцентру соціальних послуг. Протягом 4 та 5 жовтня білоцерківці взяли участь у фестивалі, де вони співали, танцювали та влаштували «смачне паті», а їхні друзі, родичі й працівники Терцентру вболівали, аплодували та всіляко підтримували їх. 
 
У Білу Церкву приїхали представники зі Львова, Фастова, Хмельницького, Броварів. Зокрема, щиро привітала присутніх мудра людина, лікар та письменниця з Фастова – Емма Піньковська. 
 
У багатьох країнах люди поважного віку є «золотим фондом держави», адже їхній досвід корисний для молодого покоління. Організатори форуму в Білій Церкві (серед них – президент Фонду «Творча ініціатива» В. Панько, голова ГО «Неформальна освіта для дорослих» Н. Максимова) наголошували, що варто робити спеціалізовані програми на рівні держави, які направлені на використання такого життєвого досвіду, знань та на повноцінний соціальний розвиток і захист пенсіонерів. Успішно пройшла й конференція «Стратегія активного довголіття». Форум-фестиваль став майданчиком, де учасники обмінялися творчими здобутками, отримали заохочувальні призи, дипломи, солодкі подарунки, а також цікаво поспілкувалися.
 
У рамках фестивалю в Білоцерківському органному залі було проведено  декламаторський, хореографічний та вокальний конкурси. Серед багатьох переможців конкурсної програми – пані Світлана Закрасняна, яка, як солістка, представила КУ БМР «Територіальний центр надання соціальних послуг» у вокальному конкурсі. Переможцями серед дуетів став дует у складі Віктора Бількевича та Миколи Боровика (клуб «Водограй»). Цих поважних чоловіків, які є клієнтами Терцентру, прихильниці додатково привітали аплодисментами та солодкими подарунками. Звичайно, концертна програма не могла обійтися без аматорського хору центру – «Берегиня». 
 
Яскравим завершенням форуму стала нестандартна «Вечірка варення». Тут уже клієнти Терцентру проявили не лише свої кулінарні, але й організаторські здібності. Дружній колектив уже не перший рік підтримує одне одного. Учасники прикрасили святковий стіл, співали та ще й господинями виявилися гостинними! 
 
Ведуча фестивальної програми Вікторія Невідомська, яка є постійною яскравою ведучою свят та заходів Білоцерківського терцентру, не один раз зі сцени відзначала, що цей прекрасний поважний вік дарує і мудрість, і досвід, і розуміння життя, і при цьому, як не парадоксально, – свободу. Адже виросли діти, а то й онуки – тож можна вільно займатися своїм розвитком, відкриттям нових здібностей, власним здоров’ям – і при цьому навіть активно допомагати своїм колегам, друзям та рідним.
 
— Наталія Вереснева