kopiika.com.ua

«Знову зустрілися юність і мудрість!..»

Переглядів: 166Коментарі: 0
«Знову зустрілися юність і мудрість!..»  Клієнти Білоцерківського територіального центру соціальних послуг гарно знають народні традиції. Вони завжди вміють підхопити пісню, підбадьорити веселою колядкою. Друзі Терцентру за традицією на свята збираються у святковому залі – їхні концертні номери цікаві, підготовлені з «родзинкою». Тим паче, що й готуються до таких святкувань люди з немаленьким професійним та життєвим досвідом. І хоча кожен із них прожив непросте, складне життя, але, на щастя, для кожного свята вистачає щирості їхньої дитячої душі!

Прикладом для такого нестандартного новорічно-різдвяного свята стала цікава зустріч людей поважного «золотавого» віку – з молоддю. Так, 11-го січня силами волонтерів міста Біла Церква було підготовлено розважальну програму: спочатку глядачі згадували традиції новорічних святкувань своїх власних, а ще – дітей, а тепер – уже й онуків. Дійсно, чудовий привід гарнесенько пригадати красиві роки своєї потужної юності! 
 
А згодом до них приєдналася школярська молодь: вихованці об’єднання міських клубів за місцем проживання «Прометей» підготували чудовий сюрприз для цих бабусь та дідусів: проспівали низку різдвяних колядок!
 
…Отже, поки дівчата-волонтерки Юлія та Світлана читали новорічні вітання всім глядачам, у залі присутні налаштовувалися на співи колядок та щедрівок, вітальних пісень. Безумовно, волонтерки вдалися до творчих викрутасів, роздавали завдання: скласти зі смішних слів різдвяні вірші, пригадати особисті новорічні маскарадні образи, а ще – розповісти жарти чи смішні життєві історії, намалювати чи написати на ватмані свої асоціації про Новий рік! Завдань у молодих пані було багато – тож глядачі мали можливість розвеселитися, подумати, розважитися.
 
Своїми сімейними новорічними спогадами з радістю поділилася пані Ніна Бондарук,  яка пригадала, як вони – більше тридцяти років тому – з фотографій минулих років робили цікаву сімейну газету – смішно підписували фотографії, писали там цікаві та жартівливі випадки із життя родини: «Ми дійсно виряджалися на це свято – одягалися в різні костюми, фотографувалися… Пам’ятаю, що навіть моя дочка, яка тоді ще ходила лише до третього класу, уже писала сценарії для наших виступів. Я підписувала фото чоловіка – «Татове інтерв’ю». З підручних засобів зробили для нього костюм пірата та ще й примусили співати якихось піратських пісень, танцювати… Було дуже смішно! 
 
А зі свого особистого дитинства я пригадую, що ми Новий рік дуже запам’ятали тому, що цього особливого дня тато приносив дорогі та смачні цукерки – це було щось дивовижне для нас!»
 
Клієнтка Терцентру пані Матрона Бернова, інвалід 2-ї групи, зачитала спеціально нею підібрані різдвяні вірші та загадки, а наприкінці дуже щиро й душевно всіх привітала зі святами: «Мої шановні, ви для мене – така дружня родина, ви всі – мої знайомі, близькі мені люди! Я люблю вас і дуже люблю Україну. Усім зичу міцного здоров’я. А ще так хочу всім побажати від душі, щоб на нашій землі запанували мир та спокій!»
 
Давні традиції колядників, звичайно, на багато років закарбувалися в душі дитини, адже кожен хоче свого різдвяного дива… А створити умови до свята можна легко: лише треба відтворити вертепи, заспівати різдвяні пісні. 
 
Куратор цієї вертепної події в місті нинішнього року – керівник Білоцерківського міського управління молоді та спорту Інна Паливода – розповіла, що дітки підготували різдвяні вітання, колядки та щедрівки для працівників різних служб виконкому. Клуби за місцем проживання «Прометей» розташовані в різних мікрорайонах Білої Церкви (Таращанський, Леваневського, Вокзальна). Отже, саме на це свято дітки святково вдягнулися, узяли народні атрибути для колядок (Звізда Різдвяна, Коза, а ще – торбина для подарунків, яскраві колоритні хустки на плечах). І цей вертеп розпочав вітати всіх навколо (починаючи з кабінету білоцерківського міського голови Геннадія Дикого) у соціальних закладах, міських службах, відділах.
 
Звичайно, юні учасники вертепу (що утворився з трьох вокальних колективів міста) як тільки розпочали співати на сцені Територіального центру, то одразу ж причарували слухачів. 
 
Щирі різдвяні побажання висловила своїм улюбленим клієнтам директор КУ БМР «Білоцерківський територіальний центр надання соціальних послуг» Ірина Дога: «Ви сьогодні пригадали свою молодість і зігрілися душею біля цих діток, що для вас щедрували!»
 
Коло красуні ялинки була оригінальна фотозона, а наприкінці заходу присутні поласували солодкими смаколиками. 
 
У новорічні свята кожен чекає чудес. І, можливо, найбільше диво в цьому світі – це щиро розкрите серце того, хто готовий дарувати ближньому допомогу та підтримку!                                                 —  Наталія Вереснева