kopiika.com.ua

Зірки театру народжуються в школі мистецтв

Переглядів: 56Коментарі: 0
Зірки театру народжуються в школі мистецтв
Яскраво та творчо, можна навіть сказати – із нестандартними підходами, відбувся звітний виступ творчих майстерень театрально-хореографічного відділу Білоцерківської школи мистецтв №3 – на базі міської загальноосвітньої школи №20. 
Цей напрям творчої діяльності відкрився в школі мистецтв не так давно, але вельми успішно, адже великий житловий масив Леваневського, де проживає багато дітей, вимагає нових напрямів для розвитку їхньої творчості та самореалізації.  
Актуальність даного театрально-хорео-графічного напряму підкреслювало вже те, скільки вихованців було задіяно в постановках, номерах та особливих «маленьких шоу», а скільки маленьких та дорослих глядачів зібрала глядацька зала школи №20!
Новостворений відділ Білоцерківської школи мистецтв №3 має на меті розвивати театральну, хореографічну, вокальні складові серед учнівської молоді мікрорайону. Уже з осені минулого року колективи розпочали свою творчу діяльність.
Треба наголосити, що на базі школи мистецтв наразі розвиваються три напрями такого роду мистецтва. І всі три було продемонстровано вихованцями в постановках. Починаючи навіть з елементів шоу-програм, адже, наприклад, відкрив дитячі виступи юний ілюзіоніст-аматор Іван Новіков. А потім творчий колектив «Дитячі мрії» за участю маленьких акторів вразив присутніх у залі постановкою мюзиклу «Муха-Цокотуха» (під керівництвом Ольги Гребінь). Від різноманітних чудових костюмів героїв до прекрасного виконання складних сольних партій – усе викликало в глядачів підтримку та щирі аплодисменти. 
Особливим було хвилювання учасників, адже вони виходили на сцену вперше! Намагалися створити атмосферу справжнього театрального свята і юні ведучі концертно-театральної програми, учні молодших класів – Катя та Олексій.
Театральне мистецтво в класичному, традиційному розумінні викладає для своїх вихованців керівник студії «Сіті» Ольга Болховітіна. При цьому постановка казочки «Коза-дереза» вийшла у виконанні акторів (різного віку) – у дуже креативному дусі. Адже герої не вдягали масок і шкір – навпаки, весь сценарій підкреслював, наскільки ця історія нагадує більше живий світ людей, аніж традиційно-казкове життя героїв-тварин. Тому діти (як актори, так і активні глядачі ) одразу розуміють сценарні задумки. На сцені мають вигляд такий, наче анітрохи не хвилюються, як справжні профі!
Особливе бачення для реалізації діяльності новоствореного відділу школи мистецтв – у  керівника хореографічного напряму Оксани Зінченко. 
А ось, зокрема, у театральній студії «Едельвейс» (керівник – Н . Петренко), де займаються діти різного шкільного віку, на заняттях під час складання програм та виступів акцент ставиться на народні традиції, звичаї, фольклорні напрями та сюжети. Треба сказати, що діти навчаються самостійно прописувати сценарії, уявляти все дійство свята як цільну програму. Тож народні пісні, танці, вірші представлені на суд глядача – з точки зору сучасної молодої людини. А на сцені під час звітної програми були як казкові герої «Попелюшки», так і хлопці та дівчата з українських «Вечорниць-небилиць»! 
Н. Вереснева