kopiika.com.ua

Зентанглінг: медитація та задоволення в мистецтві

Переглядів: 89Коментарі: 0
Зентанглінг:  медитація та задоволення в мистецтві

У Білоцерківському краєзнавчому музеї розпочала роботу персональна виставка творчих робіт Анастасії Кузьменко «ZENTANGLING». 

6 серпня, під час відкриття, відвідувачі змогли оцінити оригінальність робіт молодої художниці. Окремих відвідувачів, які вперше почули ім’я авторки, зацікавила назва виставки. А сама художниця розповіла, що це - один із цікавих для неї стилів у мистецтві. 
 
Виявляється, зентанглінг  – один з унікальних напрямів у мистецтві. «Zentangle» походить від «зен» («дзен», «медитація») + «тангл» («заплутувати»). У принципі, малювати в цьому стилі зможе той, хто терпляче сидітиме й малюватиме повторювання дрібного візерунка.
 
Зентангл – це малюнок, розділений на частинки, він складається з повторів візерунків. Створили цей метод декоративного малювання художники Марія Томас та Рік Робертс, які побачили, що метод абстрактного малювання має властивість (як їм здалося!) – заспокоювати. Тому, певно, малювати  в цьому стилі може практично кожен… Насправді деякі експериментатори свіжих методів та стилів у мистецтві та дизайні говорять про те, що розмальовування дрібних деталей… дратує. Отже, кожен обирає стиль мистецтва за своїм смаком.
 
Тим не менш, за словами Анастасії Кузьменко, цей стиль зараз у світі дуже популярний. До речі, згідно з класичним стилем, під час малювання зентаглів використовували лише чорне чорнило. Але ось художниця з Білоцерківщини відкриває нові сторони цього виду декоративного мистецтва.
Народилася Анастасія в місті Узині, де, власне, проживає й працює зараз. Навчалася в Білоцерківській районній дитячій школі мистецтв, а у 2009 році вступила до Білоцерківського гуманітарно-педагогічного коледжу за спеціальністю «образотворче мистецтво», отримала диплом закладу, працювала вчителем. Згодом отримала освіту в Уманському державному  педагогічному університеті за тією ж спеціальністю. Після кількох років роботи педагогом вона пробує себе в інших сферах діяльності. Напевно, і така виставка – крок для випробування себе, погляд на себе збоку, можливість проявити себе по-новому. 
 
«Уперше в житті я взяла до рук олівець у чотири роки й потім з ним уже не розставалася. Задовго до професійного навчання я навчалася сама, мала хист, підтримку рідних та велике бажання створювати щось прекрасне, – розповідає молода художниця. – Я стільки навчалася, що інколи навіть не давала собі можливості проявитися в суто чомусь своєму. І ось нарешті цей час настав. 
 
Зентанглінг – техніка, яка мені дійсно до душі. Такий собі декоративний малюнок, створений за допомогою, здавалося б, звичайних візерунків. Але я надаю їм сенсу тоді, коли поєдную у форму, сюжет, реалістичний малюнок. Хоча не вважаю, що мистецтво обов’язково має нести певний сенс.
Але, думаю, воно повинно радувати око, піднімати настрій, надихати, учити нас бачити красу навіть у незначних речах: у гілці на дорозі, хмарах цікавої форми або в зірках на небі… Працюючи, я відчуваю захват! Мені здається, саме це має викликати в глядача картина».
На заході були присутні близькі, батьки та друзі художниці, спеціалісти краєзнавчого музею. Глядачі уважно роздивлялися кожну роботу молодої художниці. У цій експозиції багато портретних робіт: в основному це портрети сучасниць, які… наче спостерігають за відвідувачами виставки. Цікаво, що роботи даної експозиції входять у певний резонанс із старовинними портретами визнаних майстрів живопису, які розташовані тут же, у постійній залі краєзнавчого музею. 
Дійсно, на виставці у цій особливій техніці написані реалістичні портрети наших сучасниць, а також – сюжети, що добре прочитуються будь-яким спостерігачем. Тим не менш, у роботах є певний символізм – він присутній у деталях. І особливий внутрішній стан, що народжується в процесі малювання-медитації, автор висловлює у складних хитромудрих візерунках.
— Наталія Вереснева