kopiika.com.ua

Земля й люди: «гаряча» сесія міської ради

Переглядів: 129Коментарі: 0
Земля й люди: «гаряча» сесія міської ради

Як і зазвичай відбувається при VII каденції депутатського корпусу, на 75 сесію Білоцерківської міської ради знову було винесено величезну кількість питань – аж 219, причому близько 200 із них стосувалося земельних ділянок. Тож 29 серпня на сесійне засідання під головуванням в. о. міського голови, секретаря міської ради В. Кошеля зійшлися не тільки 36 депутатів міської ради й представники ЗМІ, а й депутати Київської обласної ради П. Мороз, О. Поляруш, В. Хмельницький, С. Яременко та численна когорта громадських активістів і зацікавлених осіб із протестними плакатами.

Перед початком роботи сесії всі присутні вшанували хвилиною мовчання  загиблих захисників України, адже напередодні саме цю вікопомну дату, 29 серпня, Указом нового Президента було обрано на знак спомину Іловайської трагедії. Також до початку засідання були заслухані заява депутата В. Підопригори про вихід із фракції «Свобода»» й звернення депутатів А. Короля і С. Мартинюка. 

Представлення нового очільника поліції

Ще до відкриття засідання відбулося представлення нового начальника Білоцерківського відділу поліції Головного управління Національної поліції України в Київській області С. Ждана. 
Очільник місцевих поліціянтів коротко розповів свою біографію й зазначив, що не мав поки що достатньо часу, аби розібратися в усіх місцевих проблемах. Але встиг на особистих прийомах отримати багато скарг на дії поліції при колишньому керівництві. Однак на зауваження депутата С. Наконечного про донині кволе реагування поліції на неправомірні дії їх представника під час зіткнення «тітушок» з мешканцями будинку на вул. Пролетарській, 8, та депутата Ю. Оселедька щодо не реагування поліції на скарги директорів шкіл, будівлі яких обписують адресами наркоманських «закладок», С. Ждан переконливих контраргументів не знайшов.   

Земельний блок

 Мешканці будинку на вул. Пролетарській, 8, на чолі з головою свого ОСББ «Аманд» Я. Марущаком, які й принесли на сесію протестні плакати, ґвалтом настояли на тому, щоби питання про забудову їхньої прибудинкової території було поставлено першим у порядку денному. У сесійній залі схильні були відкласти вирішення цієї проблеми до наступної сесії. Тож Я. Марущаку довелося депутатів ледь не слізно просити, а мешканцям – лементувати, зриваючись із місць та потрясаючи плакатами, аби ті реагували оперативніше, оскільки забудовники вже встановили паркан, що перешкоджає проїзду аварійним службам, і безупинно риють котлован.   «Просимо визнати, що рішення сесії від 2016 р. по Пролетарській, 8, було неправильним. Це потрібно нам для судового позову». Зрештою, 75 сесія таки ухвалила рішення про визнання позовних вимог ОСББ у справі №991/2115/19 щодо скасування рішення про поновлення договору оренди земельної ділянки.
Резонансним також виявилося одне з непримітних, на перший погляд, земельних питань про розроблення проекту благоустрою щодо відведення земельної ділянки у власність громадянці К. Річ у тім, що на цю ділянку претендував також учасник бойових дій, але йому було відмовлено. Однак депутати вирішили його незадоволення до уваги не брати. 
Загальну громадську думку щодо масового продажу земельних ділянок, установлень земельних сервітутів, затвердження технічної документації щодо встановлення меж і передачі комунальної землі у власність приватним особам висловив відомий у місті громадський діяч і волонтер Ю. Москаленко. Говорив обурено, не добираючи слів. Мовляв, що за чортівня тут робиться? Ви постійно роздаєте землі комунальної власності в приватну забудову. І на цій сесії теж. Понад річкою вже все роздано, у всіх мікрорайонах. А учаснику АТО ділянки не дісталося.

Присвоєння звання «Почесний громадянин міста»

У ході засідання депутати отримали 3 подання на присвоєння звання «Почесний громадянин міста»: Л. Діденко, М. Гопайничу та Г. Воробйову. Обирали шляхом особистого таємного голосування. У результаті ні директорка краєзнавчого музею Л. Діденко (18 голосів), ні благочинний Білоцерківського району протоієрей М. Гопайнич (10 голосів) не отримали достатньої підтримки. Одноголосно Почесним громадянином Білої Церкви було обрано колишнього випускника школи №7, в. о. командувача військами АТО 2014 р., першого заступника начальника Генерального штабу ЗСУ 2015р. генерал-полковника 
Г. Воробйова. На жаль, посмертно.

Бюджетний блок

На 75 сесії міськради було затверджено звіт про виконання бюджету 
м. Біла Церква за І півріччя 2019 року з доходом 981 175 081 грн, а видатками та кредитуванням 973 729 403 грн, тобто з перевищенням доходів над видатками на суму 7 445 678 грн. У порівнянні з першим півріччям 2018 р.  доходи загального фонду 2019 р. зросли на  20,2%.
Через надходження державних субвенцій сесія внесла зміни в Програму реалізації Громадського бюджету:  
- 10 624 381 грн направлять на розчищення річки Протоки;
- 500 000 грн коштуватиме ремонт покрівлі жіночої консультації;
- 5 565 678 грн грошової компенсації виплатять за житло учасникам АТО, що отримали поранення, та сім’ям загиблих;
-  4 438 933 грн грошової компенсації отримають потребуючі поліпшення житлових умов особи з інвалідністю І-ІІ груп із числа учасників бойових дій на території інших держав та сім’ї загиблих; 
- 300 000 грн становитиме державна підтримка особам з особливими освітніми потребами;
- 100 000 грн передбачено для реалізації програми підтримки сімей внутрішньо переміщених осіб у м. Біла Церква.

Блок майнових питань

Своїм рішенням депутати міської ради дали згоду на прийняття в комунальну власність територіальної громади м. Біла Церква з державної власності Міністерства оборони України нерухомого майна. Таким чином військовослужбовці, що проживають нині у службових квартирах, матимуть змогу їх приватизувати.
А от питання про затвердження об’єкта комунальної власності готелю «Рось» до приватизації шляхом продажу на аукціоні стало на сесії каменем спотикання. Частина депутатів була «за» продаж збиткового підприємства, що наразі має заборгованість у розмірі більше 6 млн грн. Інша частина депутатського корпусу – категорично «проти», оскільки у випадку продажу об’єкта доведеться виселяти з приміщення комунальні служби «Білоцерківтепломережі» та розривати договори оренди з підприємцями, які мають там офіси. Згодом, розсудивши, що готель і так знаходиться під арештом через борги й не може бути проданим, постановили заборонити виставляти будівлю на аукціон.
Відхилили депутати й прохання голови громадської організації «Соборна Україна» Д. Яценка надати в користування на 2019 р. ветеранам АТО приміщення за адресою Я. Мудрого, 44. Безуспішно переконував їх волонтер Ю. Москаленко в необхідності діяльності Veteran Hub, наводячи приклад Маріуполя. Депутати так і не зрозуміли, чому саме цій організації слід іти назустріч, а не іншим, бо ж їх у місті чимало. Та й дитяча бібліотека на вул. Богдана Хмельницького знаходиться в аварійній будівлі й потребує відселення. А Hub зачекає. Усе що залишалося Ю. Москаленку, то тільки дорікнути депутатам, що на початку сесії вшанували загиблих на війні, а потім тим героям, хто живим лишився, відмовили в підтримці.

Культурно-освітній блок

Під час сесії депутати ухвалили рішення про прийняття в комунальну власність творів образотворчого мистецтва, а саме – 5 сучасних скульптур, нещодавно встановлених на бульварі Олександрійському в рамках фестивалю «Міжнародний симпозіум скульптури». А ще були внесені зміни до Програми комплексного благоустрою міста, за якими наразі 500 000 грн буде закладено на проведення трьох архітектурних конкурсів осучаснення вигляду площі Шевченка, Торгової площі та парку культури і відпочинку ім. Шевченка.
Стосовно освітян, то за рахунок субвенції з державного бюджету на суму
1 052 694 грн вони матимуть можливість підвищення якості навчання й виховання підростаючого покоління Білої Церкви. Також рішенням 75 сесії було надано 1 960 000 грн на капітальний ремонт БНВО «Звитяга», що знаходиться в мікрорайоні Гайок.
Депутати міської ради також підтримали рішення про утворення комунальної установи Білоцерківської міської ради «Інклюзивно-ресурсний центр № 2» за адресою: вул. Польова, 70 (школа № 15). Центр працюватиме над забезпеченням права дітей з особливими освітніми потребами віком від 2 до 18 років на здобуття дошкільної та загальної середньої освіти, надання їм психолого-педагогічних, корекційно-розвиткових  послуг та системного кваліфікованого супроводу.
Ряд сесійних рішень щодо змін найменувань низки навчальних закладів пояснюється змінами в законодавстві, де натепер відсутні такі найменування, як «колегіум» і «вечірня школа». Тож віднині Білоцерківський колегіум називатиметься ліцей «Білоцерківський колегіум». А вечірні (змінні) загальноосвітні школи ІІ-ІІІ ступенів № 1 і  № 2 буде перейменовано на заклади  середньої освіти ІІ-ІІІ ступенів з інституційною формою навчання № 1 і № 2.

Що в підсумку?

З огляду на те, що 75 сесія міської ради головним чином була закцентована на вирішенні земельних питань, напрошується висновок: «слугам» міської громади насправді глибоко байдуже і на думку населення, активістів та волонтерів, і на застереження прокуратури, і на екологічну загрозу забудови рекреаційних зон. Бездумно й бездарно, за мовчазною згодою вони ухвалюють дозволи та роздають величезні шматки комунального «пирога» на догоду не громадським, а приватно-меркантильним інтересам. Бо ж земля – то заробіток. А люди, білоцерківці, які на ній живуть? Сміття? 
                   —  Олена Литвинова