kopiika.com.ua

Збільшили кількість світильників удвічі, а зекономили втричі

Переглядів: 274Коментарі: 0
Збільшили кількість світильників удвічі, а зекономили втричі

Ми неодноразово писали на шпальтах нашої газети про проект з модернізації вуличного освітлення спільно з корпорацією НЕФКО (Nordic Environment Finance Corporation – NEFCO), яка створена в 1990 році п’ятьма країнами Північної Європи: Данією, Ісландією, Норвегією, Фінляндією і Швецією. Корпорація надає фінансову підтримку різним екологічно важливим проектам, головним чином у країнах Центральної та Східної Європи, включаючи Білорусь і Україну. Кліматичний напрямок не має регіональних обмежень. Діяльність НЕФКО координується з головного офісу в Гельсінкі.

Завдяки цій співпраці майже 80 вулиць Білої Церкви, де вуличні ліхтарі були відсутніми, зламаними чи просто неенергоефективними, – отримали сучасне та економне LED-освітлення. При цьому кількість світильників збільшилась удвічі, а економити електроенергію це дозволило подекуди втричі. 
Про це та про інші корисні й конструктивні факти співпраці повідомив міський голова Геннадій Дикий на презентації результатів реалізованого проекту, яка відбулася  9 вересня у великій залі міської ради і яку провів основний лобіст і керівник проекту з боку міської ради Василь Морський.
Перед початком співпраці, згідно з енергоаудитом, було визначено райони з найбільшою концентрацією ламп розжарювання (найбільше споживання). Відповідно був розроблений бізнес-план з технічним та економічним обґрунтуванням, що стало за основу в технічному завданні тендерної документації. 
Замінено та встановлено в рамках проекту LED-світильників – 2340 шт.; терміналів автоматичної системи керування вуличним освітленням (АСКВО) – 83 од., а також диспетчерський пункт. Крім того, самонесучого ізольованого проводу – більше 30000 м, залізобетонних опор – 60 шт. Модернізовано та замінено 83 шафи керування. 
Ця робота дала відповідні результати, а отже місто готове до нової співпраці.
«Такі умови кредитування є надзвичайно вигідними для міста: низький відсоток за кредитом – при швидкій окупності при такій модернізації. Але найголовніше – це безпека та комфорт мешканців. Ми вже визначили для себе, які вулиці будуть наступними в черзі на модернізацію освітлення. Це район Залізничного селища, Піонерська та, можливо, вулиця Матросова», – зазначив міський голова після презентації.
«Комфорт та безпека жителів також є нашою метою, – погодилась із твердженням очільника міста Юлія Шевчук, керівник представництва НЕФКО в Україні, презентуючи роботу корпорації в Україні. – Кінцевим бенефіціаром будь-якого проекту НЕФКО є люди. Тож нам приємно співпрацювати з муніципалітетами, які мають такі ж, як і у нас, основні цінності».
Згодом було презентовано проект проекту нового етапу співробітництва між НЕФКО й Білоцерківською міською радою. Саме той, де модернізація відбудеться в інших районах міста. Це дасть ще більше безпеки для містян та ще значнішу економію електроенергії, що особливо актуально для сьогодення. Адже вартість енергоносіїв невпинно збільшується і вплинути на це на місцевому рівні просто неможливо. Але ось такі кроки, як енергоаудит та подальша модернізація, суттєво зменшують вартість електро- та теплової енергії. А отже, у міському бюджеті вивільнятимуться кошти для інших життєво важливих проектів та витрат. 
Звичайно, початкові робіт передуватиме звична процедура, як-от розробка бізнес-плану, підписання кредитної угоди та проведення тендерної закупівлі. Утім, зважаючи на позитивний досвід попередньої співпраці, це все відбудеться вчасно й конструктивно.  
Так тримати! Чекаємо якісного й дешевого освітлення по всьому місту.
                                                                                     — Леся Поліщук