kopiika.com.ua

За рівні права – на щастя й добро!

Переглядів: 83Коментарі: 0
За рівні права – на щастя й добро!

Відомо, що День підтримки людей з інвалідністю, який відзначають у світі та в Україні 5 травня, певним чином слугує тому, щоб на цю категорію людей звертали позитивну увагу! Хоча й про проблеми теж не варто замовчувати. 

Погодьтеся, саме заходи, у яких беруть участь люди з інвалідністю, показують, що вони – активні, доброзичливі, хочуть проявляти себе повноцінно як удома, так і в різних сферах діяльності. Адже вони мають такі ж права на працевлаштування, доступну освіту й інфраструктуру, як і інші категорії громадян.
Це яскраво продемонструвала творча програма з нагоди Дня підтримки людей з інвалідністю, що відбулася в п’ятницю на центральному майданчику міського парку відпочинку імені Т. Шевченка. Яскраве свято спільно підготували й провели творча команда парку
 ім. Т. Шевченка (координатор – заступник директора парку Н. Петренко), театральна студія «Едельвейс», а також творча команда Центру реабілітації «Шанс» (керівник закладу – Ю. Богатиренко). 
«Шукаємо перлинки Доброти!» – цей захід дійсно можна назвати святковим, тому що підготували його спільно як розважально-святкову програму – із захопливим, оригінальним сценарієм та музично-хореографічними номерами. Крім того, у парку наразі панує атмосфера Пасхальних свят (прикрашені дерева, майданчик для виступів, яскраві фотозони), що в поєднанні з весняним сонечком створює гарний настрій та живить надії на краще в житті, надихає мріяти та створювати грандіозні плани.
Біля центрального майданчика розташувався благодійний ярмарок: зі смаколиками від чуйних та щирих господарочок, а також із сувенірною, подарунковою продукцією, «хенд-мейд», предметами декоративно-прикладного мистецтва від майстринь із золотими руками та відкритим серцем. Тут же проводилися розваги, майстер-класи, відверте спілкування; активно підтримували учасників розважальної театралізованої постановки. На сцені вихованці окремих закладів міста грали на музичних інструментах, співали, танцювали, проявляли свій артистичний талант.
Директор Білоцерківського реабілітаційного центру «Шанс» Юлія Богатиренко наголосила, що вже третій рік поспіль представники кількох закладів міста поєднуються, щоб відзначити такий важливий день: «Заклад виступив координатором загальноміського заходу для відзначення Дня захисту прав людей з інвалідністю. До свята ми залучили цього року будинок-інтернат для хлопчиків (заклад на вул. Турчанінова), будинок-інтернат для глухонімих дітей, спеціальну школи №19 та інші заклади. Цього року в нас багато подарунків, смачних та цікавих сюрпризів від благодійників. Багато людей приєдналося, щоб організувати таке свято: підприємці, управління освіти і науки міста, небайдужі білоцерківці. Ми всім надзвичайно вдячні! Провели майстер-класи, організували святкові фотозони, танці та розваги. 
Велика вдячність – міському парку ім. Шевченка, адже саме завдяки його художньому керівникові Наталії Петренко, театральній студії «Едельвейс» створили в парку казкове дійство, до якого долучилися дітки з інвалідністю. Для них, безперечно, такий захід надзвичайно важливий: вони відчувають себе потрібними, важливими, затребуваними, повноцінними, рівними з усіма».
Варто наголосити, що організатори свята щиро подякували партнерам і друзям, які протягом довгого часу підтримували діяльність Білоцерківського реабілітаційного центру «Шанс». Серед тих, хто отримав грамоти-подяки: ТОВ «Люксвен рітейн», ПП «Юр’ївліфт» (директор Тетяна Кучерук), ПП «Будмаркет» (директор Олена Дика), 
ТОВ «Білоцерківвода» (директор Тетяна Бойко), настоятель храму преп. Іллі Муромця отець Димитрій, ТОВ «Бігсан» (директор Ігор Бурківський), МБФ «Друзі дітям Чорнобиля» (директор Микола Дашкевич), депутат Білоцерківської міськради та підприємець Олександр Русс, ПрАТ «Белком» (директор Андрій Швець). 
Начальник управління освіти та науки БМР Юрій Петрик звернувся до присутніх, щоб висловити свою повагу та солідарність людям з обмеженими фізичними можливостями: «Скільки б не було зроблено, завжди варто для таких людей робити більше. Хочеться створити максимально сприятливі умови, щоб таким людям було комфортно – у дитячому садочку, у школі, у транспорті, на вулиці, у магазині. Варто акцентувати на цьому увагу. Сьогодні, у цей особливий день, ми даруємо маленьким діткам солодощі та цукерки, але давайте щодня всі ми будемо більш уважними, толерантними до людей з інвалідністю». 
Свій початок історія Міжнародного дня боротьби за права інвалідів бере від 5 травня 1992 року. У цей день люди з обмеженими можливостями із сімнадцяти країн одночасно провели перший загальноєвропейський день боротьби за рівні права та проти дискримінації інвалідів. 
Історичні приклади показують, що доволі часто люди з обмеженими фізичними можливостями можуть досягати навіть більшого, ніж зовсім здорові люди. Завдяки величезній силі духу й волі, ці люди досягають успіхів у різних сферах: науці, підприємництві, художній творчості, у мистецтві та спорті. 
Дійсно, жодна категорія громадян не має бути залишена без уваги держави, суспільства, а також з боку громадських організацій. І саме такий день сприяє підтримці людей з обмеженими можливостями, розумінню їхніх проблем. Адже інколи просто варто не пройти повз, не бути байдужими серед потоку побутових турбот, швидкого транспорту.
Кожен із тих, хто сьогодні здоровий, не може певно сказати, що так буде завжди. Варто замислюватися над важливими проблемами людей поруч – і навіть допомагати долати проблеми, тим паче, якщо це в твоїх силах: підтримати візок між дверима, притримати двері під’їзду, підняти ключі, які впали, допомогти перейти дорогу… Усе це – ознаки нашої гуманності, людяності. Це окрім тих правил і законів, які встановлює та дотримується влада на рівні держави та на місцях. Адже, погодьтеся, варто було зробити й у Білій Церкві більше пандусів, зручних доріжок, проходів для візків, ліфтів у лікарнях, закладах освіти та магазинах.
Небайдужість від влади, а також підтримка та розуміння від кожного мешканця міста – це саме те, для чого створені такі важливі Дні підтримки людей з інвалідністю.