kopiika.com.ua

Вітання підприємцям – приємні й корисні

Переглядів: 87Коментарі: 0
Вітання підприємцям – приємні й корисні

Щорічно з 1998 р. у першу неділю вересня своє професійне свято відзначають працівники, діяльність яких є запорукою соціально-економічного поступу країни й створення нових робочих місць. Це люди, які пов’язали своє життя з бізнесом, підприємці різних форм власності, – талановиті й завзяті, здатні досягати поставлених цілей навіть у сучасних складних економічних умовах  і ефективно працювати на внутрішньому й зовнішньому ринках.

У Білій Церкві наразі налічується більше 80 приватних суб’єктів господарювання. Тож із нагоди Дня підприємця 4 вересня в місті відбулися урочистості, присвячені вшануванню вагомого вкладу середнього й малого бізнесу в розвиток місцевої економіки, оскільки в умовах децентралізації чуттєво збільшилися надходження в бюджет за рахунок їхніх податків.
Відкрив бізнес-зустріч міський голова Білої Церкви Г. Дикий. У своєму вітальному слові він підкреслив значимість місцевого підприємництва для вирішення найактуальніших соціально-економічних проблем міста та зростання добробуту громадян: «На сьогоднішній день 
15-18% надходжень до бюджету області надає Біла Церква, хоча населення нашого міста становить тільки 10% від загальної кількості». 
Г. Дикий наголосив, що підтримка підприємництва й розбудова середнього класу є одним із головних пріоритетів міської влади, що поставила собі за мету створити місто, комфортне для проживання й праці людей. Очільник Білої Церкви відмітив позитивну динаміку зростання кількості малих і середніх підприємств,  подякував представникам бізнесу за створення 1800 нових робочих місць і запевнив присутніх, що влада працює над вирішенням головних проблем підприємців: надвисокими відсотковими ставками на кредити та відсутністю достатньої кількості кваліфікованих кадрів. Зокрема, рішенням Білоцерківської міської ради затверджено фінансування заходів Програми розвитку малого і середнього підприємництва на суму 500 тис. грн і двоє підприємців вже скористалися її підтримкою. 
У день професійного свята міський голова побажав підприємцям: «Щоби вам завжди не вистачало коштів! Не дивуйтеся, «нема» й «не вистачає» – то різні речі. Нехай ваші креативні ідеї про розвиток бізнесу й бачення нових шляхів підприємницької діяльності завжди випереджають фінансові можливості. Бажаю процвітання й успіхів у праці на благо ваших родин, колективів і міста в цілому!» 
З побажаннями натхнення, ініціативності, стабільності в бізнесі та фінансової забезпеченості звернулася до запрошених на урочистості
Н. Матяш, заступник директора міськрайонного центру зайнятості, на базі якого діє Центр розвитку підприємництва. 
Після віншувань, як зазвичай відбувається за сценаріями проведення професійних свят, мало би початися нагородження кращих представників почесними відзнаками. Але цьогоріч міська влада підготувала для підприємців ще й корисний дарунок, як-то кажуть, «не тільки рибку, а й вудку, щоби її ловити». На урочистості були запрошені представники структур, які презентували нові інструменти для розвитку, фінансування й розширення меж збуту продукції  місцевого бізнесу. Так,  в. о. керівника підрозділу інвестиційного консультування та управління активами державної установи «Офіс адміністрування проектів міжнародного фінансового співробітництва» В. Майборода доповів присутнім про співпрацю Білоцерківської міської ради й Німецько-Українського фонду щодо фінансової підтримки малого та середнього місцевого підприємництва з половинною часткою відшкодування відсотків за кредитами. «Це буде якісний прозорий продукт без корупційної складової з урахуванням кращого європейського досвіду. Рішення про надання коштів підприємцю прийматиме банк-партнер програми», – підкреслив В. Майборода й зазначив, що за час своєї діяльності Німецько-Український фонд профінансував понад 153 тис. підприємців на загальну суму понад 800 млн євро.
Не відкладаючи корисне починання в «довгу шафу», міський голова Г. Дикий одразу  в рамках бізнес-зустрічі підписав двосторонні угоди стосовно реалізації Положення про фінансово-кредитну підтримку малого та середнього підприємництва в м. Біла Церква з банками-партнерами – акціонерним товариством «Державний ощадний банк України»; публічним акціонерним товариством «Акціонерний банк «Укргазбанк» та акціонерним товариством «Кредобанк». 
Ще один інструмент для розвитку малого та середнього бізнесу з налагоджування зв’язків із закордонними партнерами й просування власної продукції на зовнішній ринок презентувала експерт відділу експортного консалтингу «Офісу з просування експорту України» В. Ляшенко. Спікер проконсультувала підприємців, як у співпраці з «Офісом» налагоджувати зовнішньо-економічні зв’язки та дотримуватися сертифікаційних вимог для товарів, що експортуються до країн ЄС. 
Консультант із розробки та реалізації програм і донорської координації Офісу розвитку малого і середнього підприємництва при Міністерстві економічного розвитку, торгівлі й агропромислового комплексу О. Бабій ознайомив присутніх з іншим варіантом розвитку бізнесу – Програмою міжнародної грантової допомоги. За 8 млн євро – кошти міжнародних організацій, що підтримують Україну, – білоцерківські підприємці теж матимуть змогу набувати нових знань, розширювати список бізнес-контактів, знайомитися з новими технологіями.
А впевненості в завтрашньому дні місцевим бізнесменам додав виступ директора муніципального департаменту ТОВ «Рейтингове агентство «IBI-Рейтинг» Д. Задесенця, котрий відмітив, що за інвестиційною привабливістю Біла Церква випереджає такі міста, як Черкаси, Кам’янець-Подільський, та перебуває на рівні м. Вінниця. Експерт зазначив, що наше місто має кредитний рейтинг BBB+ з прогнозом «стабільний» на горизонті 12 місяців, що передбачає платоспроможність, можливість вчасно розраховуватися за своїми зобов’язаннями. 
Також Білій Церкві притаманне зростання власних доходів, зменшення залежності міста від державних субвенцій – тобто розвиток економіки в місті відбувається достатньо-високими темпами.
По завершенні виступів настав найприємніший момент свята – нагородження подяками та подарунками найкращих 60-ти представників бізнес-структур різних галузей економіки. Також у рамках урочистостей була проведена святкова лотерея із цінними призами: книгами про бізнес, лідерство та мотивацію; побутовою технікою; двома запрошеннями на листопадовий Київський економічний форум та туристичною путівкою «Weekend у Європі».                                       — Олена Литвинова