kopiika.com.ua

Виконком: зростання у сфері освіти та додаткові повноваження посадовцям

Переглядів: 185Коментарі: 0
Виконком: зростання у сфері освіти та додаткові повноваження посадовцям

Чергове засідання виконавчого комітету Білоцерківської міської ради в основній своїй частині було присвячене освітній сфері. Як доповів начальник управління освіти і науки міської ради Юрій Петрик, у цьому році школярів та дошкільнят у Білій Церкві більше, ніж минулого року. Загальна кількість учнів зросла на 622 учні, кількість класів збільшилася на 12.

Враховуючи заклади нового типу, наповнюваність класів становить 28,9. Тож наразі маємо оптимальне наповнення класів. У 2018 році до школи пішло на 314 першокласників більше, ніж минулоріч. У  дошкіллі в Білій Церкві наразі існує 346 груп, які відвідує 7461 дитина, з них 45 першачків, що навчаються при дитячих садочках.

Значно зросла кількість дітей, які навчаються інклюзивно. Якщо в 2017-му їх було 58, то в 2018 вдвічі більше – 121 дитина. Це означає, що наші школи стають більш доступними для діток з особливими потребами, а також те, що ці діти мають можливість повноцінно навчатися й соціалізуватися в сере-довищі однолітків. 

У мережі позашкільних закладів також збільшення – ДЮСШ №1 відкрила секцію волейболу.

Стосовно кількості працівників мережі закладів освіти, то суттєвого збільшення ані кількості штатних одиниць, ані навантаження на них не відбулося. Кількість учителів зросла на 28 порівняно з попереднім роком, що відповідає зростанню кількості класів.

Було підтримано також проект рішення «Про визначення контингенту учнів міських початкових спеціалізованих мистецьких навчальних закладів на 2018/2019 рік».  Даний проект рішення забезпечує вжиття заходів щодо виконання рішення Білоцерківської міської ради від 6 вересня 2018 року №2788-56-VII «Про організаційно-правові заходи щодо створення комунального закладу Білоцерківської міської ради Білоцерківська школа мистецтв №3 в місті Біла Церква», що передбачає забезпечення обсягу фінансування спеціалізованих мистецьких навчальних закладів не нижче мінімальних нормативів та забезпечення фінансування витрат на їх утримання в межах штатної чисельності та планових призначень.

Білоцерківська музична школа №3 була розрахована на 487 місць, тоді як у  Білоцерківській школі мистецтв №3 їх буде на 108 більше, тобто 595. У школі працюватимуть такі відділення, як музичне, вокально-хорове, образотворче, хореографічне, театральне. Тож тепер діти з масиву Леваневського зможуть отримати повноцінну мистецьку освіту не лише з музики, адже із збільшенням кількості дітей буде збільшено і штат викладачів.

Під час засідання виконкому також був затверджений місцевий план розвитку системи надання соціальних послуг для  дітей і сімей з дітьми та реформування закладів  інституційного догляду в м. Біла Церква на 2018-2026 роки. Зокрема, рішенням передбачено виконання низки завдань з метою управління процесом реалізації місцевого плану, розвитку системи надання соціальних послуг; реформування центру соціально-психологічної реабілітації дітей «Злагода»; навчання та підвищення кваліфікації спеціалістів служб у справах дітей та сім’ї, центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, фахівців із соціальної роботи, спеціалістів сфери соціального захисту, освіти та охорони здоров’я, закладів інституційного догляду, що підлягають реформуванню, а також у підготовці фахівців для надання соціальних, медичних і освітніх послуг для дітей та сімей з дітьми.

Також одним з важливих рішень, прийнятих на цьому засіданні виконавчого комітету, є надання відповідних повноважень посадовим особам на складання протоколів про адміністративні правопорушення. Раніше на складання протоколів про адміністративні правопорушення було уповноважено близько 90 осіб і подекуди їхні повноваження не збігалися з правовими засадами їхньої діяльності. Тож спільно з представниками структурних підрозділів та міської ради були проведені обговорення, у результаті яких визначено 8 осіб, які уповноважені на складання протоколів про адміністративні правопорушення.