kopiika.com.ua

Важка атлетика: амбітні цілі – загартування духу

Переглядів: 223Коментарі: 0
Важка атлетика: амбітні цілі – загартування  духу

У приміщенні Білоцерківської спортивної школи «Юність», на базі ЗОШ №4, відбулися традиційні «новорічні змагання» - Відкритий чемпіонат ДЮСШ «Юність» із важкої атлетики серед юнаків та дівчат за підтримки відділення Національного олімпійського комітету України в Київській області.

Змагання проходили в залі важкої атлетики ДЮСШ «Юність», де показали результати тренувань близько 50 важкоатлетів у  16-ти вагових категоріях. Спортсмени КОЛіФКС, Київської обласної ДЮСШ,  дитячо-юнацької спортивної школи м. Іваньків та вихованці ДЮСШ «Юність» м.Біла Церква виборювали звання чемпіона у своїй вазі. Головний суддя змагань – старший тренер відділення важкої атлетики ДЮСШ «Юність» Сергій Васильович Нікулін. 

За результатами змагань, у найлегшій ваговій категорії перемогу отримав 12-річний Денис Яременко. Приємно вразив тренерів та вболівальників своїми результатами Іван Богуш. 

За словами тренера, особливість змагань цього року була в тому, що значний «акцент» був зроблений на дівчат. Дійсно, коли дивишся на юних спортсменок, то й не віриться, що вони піднімають вагу, яка часто є набагато більшою їхньої власної. Спортсмени, які займаються в тренера Сергія Нікуліна, мають значний потенціал та здорові амбіції. Учасниці змагань, білоцерківки Олександра Гордієнко та Олена Журавель, наразі навчаються в спортивному ліцеї. Як наголосила Альона, завдяки заняттям у неї постійно тренується сила волі, виховуються відчуття впевненості в собі, загартування для подолання життєвих негараздів: «І в цих змаганнях у мене відчутний результат – я підняла вагу 130 кг в сумі, що є нормативом для кандидата в  майстри спорту!» 

Дійсно, приємно, що Олена Журавель, колишня вихованка Сергія Васильовича, а нині учениця КОЛіФКСУ, виконала норматив КМС з важкої атлетики саме на цих змаганнях. 

Переможці та призери були нагороджені кубками, медалями, дипломами. Цінні подарунки від відділення Національного олімпійського комітету України в Київській області  на згадку про чемпіонат отримали всі учасники. 

Нагородження провели депутат Білоцерківської міської ради Олександр Ореховський та директор ДЮСШ «Юність», заступник голови відділення НОК України в Київській області Володимир Корнієнко.


Варто зауважити, що Олександр Ореховський – також колишній вихованець цієї легкоатлетичної школи. Тож він, вручаючи медалі та грамоти юним переможцям, побажав їм вдосконалюватися, зростати фізично й морально, а також висловив щиру подяку за школу життя – тренеру Сергієві Нікуліну: «Бажаю, щоб у 2019 році у вас були нові перемоги та медалі. Але, крім спортивних, завжди ставте по життю амбітні цілі – ідіть до них!».

Михайло Роженко, майстер спорту, також вручав у цей день нагороди юним учасникам змагань.

Тренер ДЮСШ «Юність» з важкої атлетики Сергій Нікулін вважає заняття з дітьми своїм життєвим покликанням. І це правда, адже Сергій Васильович більше сорока років займається з дітьми як тренер. Він має свої значні спортивні заслуги як діючий спортсмен, майстер спорту, який у свій час приніс країні високі нагороди та почав тренувати молоду зміну (коли ще Преображенський собор був тренувальною базою в місті Біла Церква). 

Хто знав, пригадає, що особистий результат Сергія Нікуліна – 132 кг у ривку й 152 кг у поштовху. 

А згодом спортивні перемоги почали здобувати його учні. Посмішка, добро – і на його обличчі, і в його словах; під час спілкування відчуваєш суцільну позитивну енергію. При цьому він і зараз займається, підтримує свою спортивну форму, постійно навішуючи на штанги «блінчики», і час від часу підіймає серйозну вагу – не зважаючи на те, що нещодавно відзначив 70-річний ювілей.

«Мені радісно бачити, як діти намагаються досягати кращого, прагнуть перемогти – зізнається Сергій Васильович. – У цьому підвальному приміщенні білоцерківської школи №4 ми займаємося вже 22 роки. Звичайно, хочеться і якісного ремонту, і нового спортивного спорядження. Сподіваємося, що наші вихованці, друзі (якщо їм небайдужа доля виховання молоді та розвитку такого важкоатлетичного виду спорту) виявляться щирими й відгукнуться на потреби нашого спортивного залу. Завжди треба пам’ятати, що головне – це спортивний дух, а він має залишатися міцним!».

Тож якщо буде зроблений капітальний ремонт приміщення, а також закуплять новий інвентар, то на заняття приходитиме ще більше дітей, які будуть демонструвати відмінні результати.  

Наталія Вереснева