kopiika.com.ua

У Білій Церкві з’явиться будинок для літніх

Переглядів: 82Коментарі: 0
 У Білій Церкві з’явиться будинок для літніх
Минулого вівторка, 26 лютого, відбулося чергове засідання виконавчого комітету Білоцерківської міської ради. Після реєстрації табло засвітило 17 присутніх членів із 21-го діючого. Міський голова Геннадій Дикий повідомив, що порядок денний складається з 27 нагальних пунктів і додаткових питань цього разу не передбачено.  

Будинок для людей похилого віку
 
Перших два питання доповідала заступник міського голови Інна Новогребельська. Так, щодо організації роботи виконавчих органів Білоцерківської міської ради в автоматизованій системі бухгалтерського обліку пані Новогребельська поінформувала, що ця новація покликана забезпечити належну організацію в майбутньому. Уже є рішення, є визначені терміни на придбання устаткування, що, безумовно, покращить бухгалтерську роботу. 
 
Член виконкому Гриненко поцікавився витратами на проект. Новогребельська  відповіла, що вартість складатиметься з безпосередньої вартості устаткування – 15-30 тисяч грн, – плюс оплата співробітникам. Проте, додала чиновниця, воно того варте. 
Свого заступника підтримав мер: сказав, що автоматизація економічно виправдана як для підприємств, так і, зокрема, для підрозділів муніципальної адміністрації. Урешті виконком підтримав питання одноголосно.
Другий пункт звучав так: «Про схвалення проекту рішення міської ради «Про погодження створення будинку для людей похилого віку».
На початку доповіді пані Новогребельська зауважила, що майже п’ята частина українців, і зокрема білоцерківців, – це літні люди. На превеликий жаль, серед них є такі, що на старість залишилися на самоті, почасти не лише без дітей і родичів, а навіть без змоги самостійно забезпечити власну життєдіяльність. Відтак,  відсутність будинку для людей похилого віку є не лише нелогічною, а також дещо безглуздою, про що, до речі, нашим чиновникам неодноразово зауважували європейські партнери. Саме тому, як відповідальна за соціальну сферу, Інна Новгребельська впритул зайнялася назрілим питанням. 
Наразі є будівля на балансі Білоцерківського терцентру (за адресою вулиця Гризодубової, 84)  з 2-ма гектарами зеленої та зручної території. Для подальшого просування питання виконком мусить підтримати проект, після чого організаційна команда напрацює концепцію функціонування та формулу фінансування майбутнього закладу. Уже насамкінець отриманий пакет документів винесуть на сесію Білоцерківської міської ради для остаточного й безповоротного затвердження.
Члени виконавчого комітету перепитали: коли адміністрація планує відкрити будинок для людей похилого віку? Новогребельська означила термін у два роки, тобто при сприятливому розвитку – відкриття планується на 2021 рік. 
Членів виконкому цілком влаштувала доповідь заступниці голови, і вони одноголосно підтримали вкрай потрібний проект.
 
Інші питання 
 
Згодом комітет на одному диханні «взяв» три технічних питання щодо персонального складу кількох різнопланових комісій, після чого перейшов до обговорення непростих питань квартирного обліку. Проблема полягала в тому, що в цьому обліку віднайшлися люди з перевищеною нормою житлових метрів. Вони, до речі, не дурили муніципалітет. Просто через нові обставини в даному питанні мінімальна площа для постановки на квартирний облік зменшилася з 14-ти квадратів до 7-ми, що наразі призводить до масштабної переоцінки всієї наявної на сьогодні черги. Виконком погодився з аргументами  адміністрації й одноголосно підтримав проект.  
Сьоме питання стосувалося зміни штатного розпису управління капітального будівництва Білоцерківської міської ради з першого числа першого весняного місяця. Насправді йшлося про зміни назв посад, які не призведуть до кількісної зміни штату. Виконком погодився. 
 
Згодом начальник відділу з питань торгово-побутового обслуговування населення й громадського харчування міської ради Марія Беркут підняла питання щодо режиму роботи  деяких об’єктів торгівлі й громадського харчування. Воно викликало кволі суперечки серед членів виконавчого комітету, так що голосувати довелося без одного пункту. Проте в підсумку дружно  проголосували «за».  
 
Одинадцяте питання доповідала начальник управління соціального захисту населення міської ради Тетяна Велігорська. Вона озвучила проект, за яким деякі штатні робочі одиниці мають бути замінені працівниками соціального напрямку. Члени виконкому погодились. 
Дванадцяте питання порядку денного стосувалося створення комісії з обстеження технічного стану приміщення бібліотеки №1 для дітей комунального закладу Білоцерківської міськради Білоцерківська міська бібліотечна система ім. Петра Красножона. Начальник відділу культури міської ради Юлія Ковальська доповіла про проблему бібліотечної будівлі, про майже 4000 дітлахів, які періодично відвідують перший філіал, про щільну співпрацю бібліотечних працівників зі школами та дитячими садочками Білої Церкви. 
Пані Ковальська наголосила, що зволікати зі створенням комісії не можна. Нехай, мовляв, спеціалісти оглянуть ознаки руйнувань і зроблять висновки, аби рухатись уперед і не консервувати проблему з потрібним і знаковим для міста закладом. Виконком одноголосно підтримав створення відповідної комісії. 
Надалі засідання виконкому залишили всі сторонні, а також журналісти, адже інформація в наступному блоці питань носила конфіденційний характер.

Олександр Виговський