kopiika.com.ua

Туристичні маршрути: крокувати, пливти, бігти, їхати

Переглядів: 85Коментарі: 0
Туристичні маршрути: крокувати, пливти, бігти, їхати

Жартують, що в справжнього туриста свої закони гравітації, особливі принципи кулінарії в поході та вельми специфічна логіка в будівництві житла. Можливо, і так. Але ж точно, що туристичні змагання – завжди допомога та корисне тренування перед серйозними маршрутами, де б вони не були. 

Так у Білій Церкві, у рекреаційній зоні на території Острова Дитинства, вихідними відбулися традиційні змагання, приурочені до Всесвітнього дня туризму, – Відкрита першість Білоцерківської міської федерації туризму з пішохідного туризму.
Всесвітній день туризму встановлено Генеральною асамблеєю Всесвітньої туристської організації 1979 року в іспанському місті Торремолінос. У жовтні 1997 року Україна стала дійсним членом Всесвітньої туристської організації. Безперечно, що найкращий спосіб зробити офіційне свято по-справжньому цікавим – залучити дітей та молодь у ігровій, захоплюючій формі пізнавати світ навколо, поглиблювати знання у сфері ботаніки, зоології, геології, географії, метеорології, а також – обмінюватися кращими культурними традиціями.
За словами організаторів Відкритої першості БФСТ із пішохідного туризму, цього року участь у білоцерківських змаганнях взяли туристичні команди з Білої Церкви, Володарки, Васильківського району.
Етап змагань із такою симпатичною назвою «Туристята» – це змагання для наймолодших туристів. Проте змагальна, конкуруюча складова – необхідний компонент у будь-яких змаганнях, тому серед туристів більш старших за віком шукали кращих на пішохідній дистанції І та ІІ категорій складності. Для тих, хто гарно «читає воду» і відрізняє з першого погляду «води Гангу від черноморських хвиль», організатори заготовили водну дистанцію. Тим паче, що на цій території Острова Дитинства є невелике озерце, де турист може показати свої вміння та проявити природну сміливість. А ось для тих, хто навіть уві сні крутить педалі свого велосипеда, було підготовлено достойні та цікаві перешкоди й труднощі на велодистанції. 
Традиційно старші туристи поселяються поряд із зоною змагань, адже вони завчасно готують маршрути різної складності, у тому числі – навесні переправи, крутопохилі переправи через яр та вгору, спуски по вертикальних перилах, навіть проходять «траверс гірського схилу» (звичайно, імітація, але азарт та завзятість у молоді – справжні!).
Команди складаються з декількох учасників, які змагаються на особисто-командній «смузі перешкод» (1-2 класу), на «смузі перешкод» (зв’язки 1-2 класу) та змаганнях із в’язання туристичних вузлів. Крім того, учасники мали самостійно навести подвійні командні перила та долати перешкоду з командним супроводом.
Як завжди, новачків зачаровують назви вузлів: «стремено», «булінь», «провідник «вісімка»», «брамшкотовий», «грепвайн» та інші. А поки одні вивчають назви та спостерігають за майстрами своєї справи, професіонали в’яжуть вузли за лічені секунди. І вони дійсно лічені. Адже поважне журі, яке складається з досвідчених туристів, фіксує час, зараховує бали, визначає кращих. 
Певно, що за підсумками значення має не стільки особиста чи командна перемога в окремих видах змагань, а більше – саме підготовка туристів до подібних змагань. Адже ті знання, які молоді люди отримують на заняттях із туризму, можуть стати актуальними не обов’язково в складному поході, а й будь-якої хвилини в буденному житті. І в цьому – їхня особлива цінність. Вони збагачують життєвий досвід і можуть допомогти в складних життєвих обставинах. А крім того, звичайно, такі навички набагато полегшують проходження маршрутів різного ступеня складності, поїздок, переходів різноманітними сухопутними, гірськими та степовими дорогами, водними переправами України.
Сьогодні майже кожен із нас – турист (хто – трішечки, а хто й – чимало!). Ми мандруємо різними країнами та континентами, дізнаємося щось цікаве й про свій рідний край. Напевно, той, хто дружить із компасом, рюкзаком, свіжим повітрям та цікавими маршрутами, скаже про себе, що він – щаслива людина.
 —Сторінку підготувала Наталія Вереснева