kopiika.com.ua

ТРУБА та ОПЛЕСКИ

Переглядів: 123Коментарі: 0
ТРУБА та ОПЛЕСКИ

Позачергова 51 сесія Білоцерківської міськради, попри короткий перелік питань,  обіцяла багато сюрпризів і всі їх виконала.

Перші два питання стосувалися долі резервної труби місцевого водогону, на який поклала око приватна фірма й тепер усіма правдами та неправдами намагається вилучити труби вартістю в півмільярда гривень. 

Сам водогін є комунальним майном. І без цієї труби ризик техногенної катастрофи для Білої Церкви та Умані зростає в рази. За попередніми оцінками, вона може охопити понад чотириста тисяч людей. 

За правилами, сесійному засіданню передують спільні комісії. Так-от у вівторок  на цій комісії сумнозвісний своїми популістськими виступами депутат Микола Бабенко раптом намагався переконати колег, що вищезгадана приватна фірма – порядний суб’єкт підприємницької діяльності. Натомість комунальне  підприємство – рейдер, який віджимає в  себе своє.

Та місцеві депутати не втратили здорового глузду й підтримали звернення міського голови Геннадія Дикого до Президента України Петра Порошенка про захист конституційних прав громади. А саме:

  «1. Вжити вичерпних заходів щодо забезпечення додержання Конституції України, захисту прав і свобод людини і громадянина, а саме: захисту майнових прав членів територіальної громади міста Біла Церква Білоцерківського району та міста Умань Черкаської області щодо недопущення демонтажу та відчуження майна громади – водоводу річкової води В-3.

2. Не допустити порушення джерела життєзабезпечення населення міста Біла Церква Білоцерківського району й міста Умань Черкаської області питною водою та запобігти екологічній катастрофі».

 Лише двоє з 34 присутніх утрималися від голосування. І обоє – депутати Бабенки. 

Утім, «високі» моральні принципи піклувальників  про комунальний добробут  не завадили їм підтримати виведення спірної труби зі складу майна, яке тимчасово передане в концесію «Білоцерківводі».  Сесія одностайно підтримала це питання. І тепер усі необ’єктивні судові рішення щодо передачі цього майна третім особам є неправомірними.

Третім питанням було «Внесення змін та доповнень до рішення міської ради про бюджет міста на 2018 рік». Місто отримало субвенції від державного та обласного бюджетів і мало офіційно їх направити на конкретні потреби.  Тут у депутатів не виникло жодної розбіжності. Одноголосно підтримали пропозицію збільшити обсяги видатків місцевого бюджету на 

604 тис. грн; видатки бюджету розвитку – на 24, 36 млн грн; на «Нову Українську школу» спрямувати 3,73 млн грн;  на капітальне будівництво та ремонт об'єктів – 19,5 млн грн тощо.

І вкотре міськраді не вдалося змінити склад виконкому (за – 10, утрималося – 5, проти – 3, не голосувало – 16). 

На думку спостерігачів процесу,  сьогодні такий результат  виник не через якісь політичні протистояння, а через банальну плутанину. Депутати не встигли зорієнтуватися, про що йдеться, і більшість просто не стала натискати кнопки, щоб не прийняти не зрозуміле їм рішення.

А от у питанні затвердження кандидатури заступника міського голови вони зорієнтувалися давно. Лише 1 голосу не вистачило Інні Паливоді,  щоб обійняти цю посаду (за – 21, утрималося – 7, не голосувало – 6).

За годину сесія закінчила свою роботу.

Перед тим міський голова повідомив зібранню довгоочікувану новину: Міністерство юстиції зареєструвало Статут територіальної громади міста Біла Церква. Цю роботу розпочали ще 10 років тому. А її завершення стало можливим лише зараз, завдяки кропіткій спільній праці депутатів та юристів й особливому внеску керуючого справами БМР Сергія Постівого.  

Без цього документа повноцінно реалізувати децентралізацію неможливо. Адже Статут дозволяє приймати безліч життєво важливих рішень на місцях. Він є  дієвим інструментом виявлення волі громади міста.  Біла Церква стала третім містом в області, яка має власний Статут. 

Цю інформацію зал сприйняв оплесками.

Леонід Береговенко