kopiika.com.ua

Терцентр запрошує до «Університету ІІІ віку»

Переглядів: 107Коментарі: 0
Терцентр запрошує до «Університету ІІІ віку»
 
До Білоцерківського Територіального центру надання соціальних послуг з початку вересня приходять не «пенсіонери», а – особливо старанні студенти! Здивовані? Дійсно, свій навчальний рік розпочинають не лише школярі Білої Церкви, але й новоспечені абітурієнти «Університету ІІІ віку», клієнти Терцентру «золотого віку». 
Як відомо, новому навчатися – завжди знадобиться! Та й оптимістично звучить: «У віці 60 років розпочинаю навчання!» Комунальна установа Білоцерківської міської ради «Територіальний центр надання соціальних послуг» пропонує своїм клієнтам широке коло послуг, серед яких, зокрема, і навчання за кількома напрямками. Завдяки красивому сучасному приміщенню, яке в  Центрі з’явилося рік тому, навчання стає ще приємнішим та більш комфортним. Тож і працювати, і організовувати повноцінну діяльність набагато приємніше в такому зручному новому домі! 
 «У нас в «Університеті» є такі факультети, як «Мій друг – комп’ютер», – інформує організатор культурно-дозвіллєвої діяльності Ірина Вітько, – факультет декоративно-прикладного мистецтва «Золоті ручки» (керівник – Наталія Тарасюк), групові та індивідуальні заняття «Психологічного факультету» (керівник – Аліна Григораш). А ще є важливий напрям – «Оздоровча та лікувальна фізкультура» (керує Ірина Засадюк), зокрема, у спортивному залі заняття з йоги веде волонтер Ніна Олександрівна Бондарук (їй 76 років!). 
У нас вивчають різні мови – англійську, польську, німецьку, а з цього року ввели вивчення української. Англійську викладає завідувач відділення денного перебування Марина Олегівна Пахолюк, німецьку – наша шановна волонтер Алла Володимирівна Грєбєнник. Є окремий факультет хорового співу, адже в нас уже 20 років існує аматорський хор «Берегиня» (керівник – Віктор Дмитрович Фоменко)!»
Навчатися висловлює бажання багато клієнтів. У кожного – свої вагомі причини. Хтось мріє купити комп’ютер, щоб писали листи, інший – пише вірші. Одні намагаються вивчати англійську, щоб слухати науково-популярні фільми. А хтось вивчає комп’ютерну грамотність, щоб завжди мати технічну підготовку для спілкування через соціальні мережі або Скайп за допомогою гаджетів із закордонними родичами. А також – щоб повнокровно відчувати життя, бути затребуваним своїми рідними, близькими, цікаво спілкуватися з друзями. 
Важливо, звичайно, що Терцентр надає своїм клієнтам і дуже корисні (часто – життєво необхідні!) послуги. 
Директор КЗ БМР «Територіальний центр надання соціальних послуг» Ірина Дога, яка нещодавно очолила установу, розповіла, що тут надається клієнтам більше 93-х послуг!
«Я відчуваю, що допомога людям – це моє внутрішнє покликання, – зізнається Ірина Пантеліївна. – Я довгий час опікувалася своїми рідними, близькими, яких, на жаль, уже нема, але моє серце відкрите для того, щоб нести доброту людям похилого «золотого віку». Вони потребують доброго слова та підтримки. Я мрію про те, щоб ми створили в нашому Центрі затишну оселю для таких людей. І щоб ми змогли допомогти якомога більшій кількості наших відвідувачів, створивши такі умови, які я могла б сприйняти, скажімо, як для себе особисто!»
Високопрофесіональні фахівці працюють у кожному відділенні Центру. За словами керівника закладу Ірини Доги, міська влада надає багато уваги цьому питанню соціальної сфери: «Терцентр створений у 1987 році для надання соціальних послуг громадянам похилого віку, інвалідам, які перебувають у складних життєвих обставинах і потребують сторонньої допомоги за місцем проживання або в умовах денного перебування (у приміщенні Територіального центру). А з липня 2018 року за підтримки мера міста Геннадія Дикого Центр розпочав нову сторінку свого існування: відбулося відкриття нового, сучасного приміщення, облаштованого за новітніми вимогами та оснащеного необхідним обладнанням (за адресою вул. Шевченка, 69). 
Це приміщення має особливу енергетику, бо шалена кількість людей прагнула до того, щоби людям «золотого віку» було комфортно в цих стінах, щоби вони мали можливість відволіктися від проблем, відвідуючи «Університет ІІІ віку», різноманітні гуртки, отримати послуги перукаря, манікюрника, взуттєвика, електромонтера тощо. На даний час ми маємо можливість якісно працювати майже з 2300 клієнтами. 
До речі, кожна святкова зустріч або концерт у територіальному центрі проходять зі смаколиками. Так урочисто та, водночас, душевно відбувся нещодавній концерт на честь Дня Незалежності України. Як пообіцяли під час заходу міський голова та заступник міського голови Інна Новогребельська, міська влада й надалі буде опікуватися установою, зокрема планується відкриття нових філіалів у різних районах міста. 
На цьому заході заступник міського голови вручила організатору культурно-дозвіллєвої діяльності територіального центру Віті Вікторівні Невідомській нагрудний знак «Заслужений артист естрадного мистецтва України» (почесне звання творчої спілки «Асоціація діячів естрадного мистецтва України»). Ми вдячні плідній співпраці з міською владою, партнерами та друзями центру».
Ті, хто відвідує під час зустрічей, занять та навчань територіальний центр, завжди мають можливість оцінити творчість талановитих рук у Світлиці: тут відвідувачі можуть ознайомитися з виставкою творчих робіт. Наприклад, нещодавно пані Галина Ванденко презентувала картини, вишиті бісером, а Галина Резніченко – прекрасні тематичні роботи «Прованс» та «Кіото-Японія».
За прекрасним настроєм варто прийти до Терцентру. Колектив запрошує до затишного, комфортного, сучасного приміщення, де для кожного клієнта знаходять приємне слово, де люди похилого віку проходять навчання та молодіють душею!
—Наталія Вереснева