kopiika.com.ua

Терцентр отримав знак якості від «Доступно. UA»

Переглядів: 52Коментарі: 0
Терцентр отримав знак якості від «Доступно. UA»

Всеукраїнський проект «Доступно. UA» 9 вересня проводив цікавий експеримент, в ході якого вибірково перевірялися кілька вулиць, об’єктів, установ, закладів харчування – на предмет комфорту та доступності для людей з обмеженими можливостями. Зокрема, Білоцерківський територіальний центр соціальних послуг таку перевірку вдало пройшов.

Зустріч учасників проекту – як гостей Білої Церкви, так і білоцерківців відбулася 9 вересня в приміщенні Територіального центру надання соціальних послуг (вул. Шевченка, 69).
 
За словами одного з лідерів цієї громадської ініціативи киянина Дмитра Щебетюка, метою проекту є перевірка, чи комфортне місто для всіх людей, і, зокрема, для людей із обмеженими можливостями: «Давайте зберемося - і разом оглянемо Білу Церкву на доступність. Усі гуртом проінспектуємо громадський простір, транспорт та інфраструктуру міста… Раніше був створений рейтинг 10 міст України (для міст з населенням від 100 тисяч осіб). Але поки що приїзд до Білої Церкви з таким проектом став першим».
 
Серед місій проекту молодий чоловік Дмитро Щебетюк, який сам майстерно пересувається візком, називає «Тренд доступності». Він наголошує, що вони з кожною поїздкою містами України заповнюють «Мапу доступності», яка вже зараз працює он-лайн. За останні чотири роки активісти встигли побувати в 15 містах, де було перевірено кілька сотень закладів, серед яких під хештегом #ДоступноРекомендує інспектування вдало пройшли 33 заклади. Завдяки британським партнерам (British Embassy), було оглянуто ще шість українських міст - Рівне, Луцьк, Черкаси, Кропивницький, Запоріжжя та Кривий Ріг. Команда розробників працює над веб-сайтом та мобільним додатком. Треба визнати, що Дмитро розповів про те, що Україна, на превеликий жаль, потребує значної реформації та змін у сфері доступності. Адже, за винятком окремих кількох десятків зручних локацій, у цілому ситуація в країні дуже складна, навіть печальна.
 
Як акцентують учасники «Доступно. UA», інспектування проводиться практичними діями: прогулянка вулицями, відвідування закладів соціальної сфери, центрів надання соціальних послуг, управлінь та відділів адміністрації населених пунктів, а також – кафе, місць відпочинку тощо. 
У Білій Церкві учасники проекту спочатку відвідали Білоцерківський спеціалізований заклад – реабілітаційний Центр «Шанс». Серед найважливіших точок такої громадської перевірки пан Дмитро вважає саме об’єкти соціальної сфери. Тож недаремно саме Білоцерківський територіальний центр для надання соціальних послуг став місцем зустрічі для активістів проекту, а також громадських активістів з Білої Церкви.
 
Цікаво, що під час інспекції Терцентру Дмитро пересувався візком по коридорах та кімнатах центру, зокрема оглянув і туалетну  кімнату. Тут він відзначив, що в цілому всі локації центру повністю доступні відвідувачам. Висловив і кілька зауважень: наприклад, те, що варто встановити додаткові поручні – для зручності закривання для людини на візку, трохи нижче переставити дзеркало, щоб людині на візку було себе видніше, тощо. Згодом, відбулося ретельне вимірювання проходів, дверних прорізів, куту нахилу заїзду до Терцентру. Після огляду цієї комунальної установи Дмитро, як фахівець інспекції, підсумував, що заклад успішно пройшов перевірку на доступність. На знак пройденої інспекції він навіть зробив спеціальну наліпку на вході до Терцентру.
 
Згодом вся група продовжила інспектування вулицями Білої Церкви. У ході перевірки міста на безбар’єрність для маломобільних груп населення активісти проекту пересувалися на візках по Білій Церкві – від Терцентру до вулиці Ярослава Мудрого. Оглянули на доступність кілька будівель, включаючи кафе, ПК «БілоцерківМАЗ», точку мобільної мережі, Будинок урочистих подій тощо. Учасники під час обраного маршруту висловлювали свої думки з приводу того, які саме зміни вони, як представники маломобільної категорії населення, хотіли б бачити: більш зручні пандуси (кут нахилу оптимальний – у 4 градуси), доступність підходів та під’їздів - до поліклінік, аптек, магазинів, кафе. Адже доступність – показник, наскільки місто поважає своїх мешканців. Часто «зайві» сходинки не дають можливості зайти до кафе чи аптеки людям із інвалідністю, з порушеннями зору, слуху або на візках. Хоча це додало б клієнтів, принесло б дохід приватним підприємцям, та ще й виконало б своє соціальне завдання щодо доступності для всіх верств білоцерківців.
 
На парковці біля Білоцерківського міськвиконкому, куди підійшла інспекційна група, відбулася випадкова зустріч із мером Геннадієм Диким. Після знайомства з учасниками проекту міський голова вислухав кілька зауважень про місто та задані питання щодо незручностей пересування по місту (зокрема, на Заріччі, у мікрорайоні з приватним сектором). Геннадій Анатолійович нагадав співбесідникам, що багато недоліків – ще, на жаль, залишки «радянського спадку» (наприклад, високі цоколі під’їздів багатоповерхівок), коли людей з інвалідністю всіма методами «ховали» у їхніх квартирах, щоб вони навіть не мали змоги вийти на вулицю, тобто «ховали проблему». Але подякував за критичні зауваження, пообіцяв врахувати під час ремонтів та під час переобладнань освітлення, ремонтів тощо. А ось щодо зауваження, що в самому центрі міста варто зробити ремонт тротуарів, міський голова наголосив, що невдовзі пішохідна зона по вулиці Ярослава Мудрого буде суттєво реконструйована. 
 
Увечері того ж дня в актовій залі Терцентру відбулася мотиваційна зустріч із оптимістичним Дмитром Щебетюком. Він із захопленням розповів про свої мандрівки: будучи на інвалідному візку, він спромігся проїхати автостопом величезну кількість міст України та Білорусі, а цієї весни - ще й по десяти європейських країнах. Захоплива розповідь про зустрічі з різними людьми, складнощі дорогою, та виконання під гітару авторських пісень не залишили байдужими нікого з присутніх. Серед уважних слухачів була й заступник білоцерківського міського голови Інна Новогребельська. Вона завжди активно займається питаннями соціальної сфери, зокрема, питаннями комунальної установи Білоцерківської міськради «Територіальний центр надання соціальних послуг». Інна Володимирівна зауважила, що влада докладає всіх зусиль для допомоги верствам населення, які потребують особливої уваги. Так у даному Територіальному центрі обслуговується більше двох тисяч клієнтів. За словами директора Терцентру Ірини Доги, їхня кількість буде збільшена, адже відкриється кілька філіалів Терцентру - один з них незабаром відкриється за адресою: вулиця Василя Стуса, буд. 34. Ірина Пантеліївна також щиро подякувала учасникам проекту, й акцентувала, що за кілька годин ті зауваження, які були висловлені керівництву Терцентру на початку дня, вже до вечора були виправлені. Тож позначку від проекту «Доступно. UA» Терцентр отримав абсолютно заслужено!
—Наталія Вереснева