kopiika.com.ua

Таращанський масив стратегічно швидко змінюється

Переглядів: 361Коментарі: 0
Таращанський масив стратегічно  швидко змінюється  …Кажуть, чужі діти швидко ростуть. Якщо наводити аналогії зі «своїм» та «не своїм» мікрорайоном у Білій Церкві, то, певно, на Таращанському масиві щастить бувати не дуже часто… І тим помітнішими стають зміни, які бачиш, коли приїздиш у цей район міста, скажімо, лише раз на півроку. 

 
Чи то атмосфера простору (у порівнянні, скажімо, із центром, де 4-поверхові та й приватні будиночки туляться один до одного), чи сучасний вигляд стильної алеї з ліхтарями та спокійними мамами, що прогулювалися з дитячими візочками, де мирно спали малюки… А, можливо, ще мирна картинка підлітків із рюкзаками, які явно поверталися після шкільного дня й полегшено сміялися та щось розповідали один одному. Адже поряд – музична й загальноосвітня школи. 
 
Біля охайних доріжок вигулюють на траві собачок (неподалік – зелені екоящики для собачих гігієнічних пакетів)… Але ж раптом – пригадалася картинка он-лайн Таращанського масиву кілька років тому. Осінній вечір… без ліхтарів! Дощ зі снігом, під ногами – брудне місиво, декілька привезених бетонних плит, що рятують від повної багнюки посеред відносно молодого мікрорайону. Тоді таращанці говорили, що нормально ходити по району можна лише «на суху» – улітку або взимку, коли мокра грязюка замерзне чи накриється снігом. А в негоду, та ще й пізно ввечері, прогулюватися районом узагалі небезпечно для здоров’я... 
 
Цікаво, чи помічають ці теперішні зміни на краще мешканці мікрорайону Таращанський? Може, їм байдуже?..
 
Таке запитання коментує пані Любов, мешканка мікрорайону:
«Район змінюється на краще. Це помітно. Тут же спочатку якісь барикади були – усі стрибали через калюжі. Пройтися нормально було неможливо! А тепер, слава Богу, уже десь близько року тому, – зробили красиву алею… Трохи раніше – дерева посадили, липи… Тепер і в нас стало як у місті. У цьому районі багато живе родин із дітьми. Зручно, звичайно, ходити – батьки з маленькими дітками нормально гуляють. Думаю, що тому й алею назвали саме так – Родинною».

Дівчинка Даринка (7 рочків) трохи сором’язливо сказала, що їй дуже подобається гуляти тут із татком Юрієм. Він зауважив, що багато чого змінилося на масиві, але дуже хотілося б, щоб зміни на краще все-таки не зупинялися: 
«Ми дійсно час від часу тут прогулюємося. Зміни подобаються. Гарно зробили – і краще, аніж було, адже було болото. І дуже хочеться ще якихось змін у нашому районі, щоб можна було відпочити. Ось зараз, наприклад, наближаються свята новорічні. То чому б не посадити (чи поставити!) ялинку, нарядити, щоб біля неї гуляли дітки. Приємно було б мешканцям, і дітям би ця ідея точно сподобалася. Узагалі, хочеться ще більше дерев у нашому мікрорайоні».
 
Звичайно, мами, що прогулюються з дитячими візочками та з дітьми – це тепер тут явище абсолютно звичне. Адже дійсно на алеї зручно й приємно навіть у негоду. 
«Так, зараз зроблено все дуже гарно. Але якби ще наші люди це цінували й не ламали, не псували тут нічого – то було б класно! – трохи з осудом каже пані Альона. – Хоча на алеї зовсім маленькі діти гуляють, але інколи тут так небезпечно ганяють на великах… А в соцмережах бачила, як тут уночі машина гналася – молодь якась так «розважалася»… Біда прямо з нашими людьми. А сама алея чудова, гарно освітлена. Гуляти – задоволення!»
 
Пані Оксана не живе в цьому мікрорайоні, але любить бувати тут: 
«На алеї добре, особливо тому, що освітлення гарне. Я, узагалі, не з цього мікрорайону. Але буває, що з дитиною аж  від вулиці Шевченка, від «Літака», сюди приїжджаємо. Вечором із радістю прогулюємося». 
 
Поки спілкувалися з мешканцями мікрорайону, знову пішов дощик (зима, бач, у нас тепла, і поки що без снігу та морозу). Але тепер уже гуляти в мікрорайоні сучасною алеєю навіть під час зливи – абсолютно приємно. А якщо мешканці по-справжньому люблять свій Таращанський масив, то потурбуються: будуть і квіти, і дерева, і охайні вулиці без сміття.