kopiika.com.ua

Гроші лічбу люблять

Переглядів: 100Коментарі: 0
Гроші лічбу люблять Засідання виконавчого комітету, що відбулося 18 грудня під головуванням міського голови Геннадія Дикого, було позачерговим і надважливим: треба було обрахувати наші загальноміські статки, запланувати витрати на 2020 р. та ще й спрогнозувати товщину гаманця Білої Церкви на 2021-2022 рр.  Бо тільки в разі ухвалення виконкомом проекту бюджету м. Біла Церква на  2020 рік та схвалення прогнозу бюджету м. Біла Церква на  2021- 2022 роки, їх можна подати на розгляд депутатського корпусу в рамках проведення бюджетної сесії міської ради.

Про те, як і на що міська влада планує витрачати наступного року 1 мільярд з лишком загального бюджету міста, доповідала начальник міського фінансового управління міськради Світлана Терещук. У своєму виступі вона детально зупинилася на роз’ясненні особливостей формування його дохідної та витратної частин і поінформувала членів виконкому, що наступного року місто отримуватиме додатково 42 млн грн з акцизного податку на пальне. Також Білій Церкві буде надано невелику базову дотацію на суму 1млн 236 тис. грн. 

Однак усі міжбюджетні трансферти на пільги, субсидії та виплати компенсаційних дитячих коштів буде скасовано, тож ці гроші відтепер міський бюджет оминатимуть, а надаватимуться їхнім споживачам напряму в монетизованій формі. Ще одне нововведення відбудеться в медичній галузі: з ІІ кварталу 2020 р. місто не отримуватиме субвенцій на вторинну ланку меддопомоги та інсуліни – ними розпоряджатиметься Національна служба здоров’я України.

У проекті бюджету Білої Церкви на 2020 р. за видатками зазначається 1 478 705 662 грн, 

у т.ч. загальний фонд –1 228 349 343 грн, спеціальний фонд – 250 356 319  грн (у т.ч. бюджет розвит-ку – 220 388 201  грн). Доходи загального фонду бюджету міста  на 2020 рік без урахування трансфертів і дотацій обраховані на суму 1091732 450 грн, що на 8,9%, або на 89,5 млн грн,  більше очікуваних надходжень за 2019 рік та на 12,3% (119,4 млн грн ) більше затверджених показників бюджету на 2019 р.

Цими коштами планується в першу чергу покрити фінансування захищених статей: заробітної плати (79%  бюджету), медикаментів (15 грн ліжкодень) та харчування в комунальних установах (30 грн на день). У цілому на них витратять 82,6% бюджету. А 17,4% направлять на реалізацію місцевих програм розвитку міста (62-64млн грн) і забезпечення діяльності ЖКГ  (120 млн грн).

Щодо прогнозу темпів зростання бюджету на 2020-2022 роки, то С. Терещук відмітила, що таке планування проводиться без особливого розмаху й мрійливості – обережно й виважено: доходи загального фонду мають збільшитися лише на 5,4% у 2021 р. і на 8,3% – у 2022 р. Причина об’єктивна: уряд держави не планує на ці роки підвищення мінімальних зарплат, тож і вагомого збільшення надходжень від податків не перебачається.

У ході обговорення проектів бюджету і його прогнозу на середньострокову перспективу прозвучало багато уточнюючих запитань від новообраних членів виконкому В. Власенка й А. Лентюгова, на які вони отримали вичерпні 

відповіді від міського голови Г. Дикого й головного фахівця міської економіки С. Терещук. 

Але такий конструктивний характер обговорення швидко зійшов нанівець, коли новобранець виконкому П. Козирєв, сплутавши  бюджетні проекти з програмами економічно-соціального розвитку, як грішне з праведним, почав закликати членів виконкому відкласти їх ухвалення та звинувачувати міського голову, цитуючи одіозний місцевий телеканал «Крокус»: мовляв, у місті нічого не робиться. Однак той його галасливий спіч виявився банальним самопіаром – виступом заради виступу. Бо ж ні педантичних роз’яснень пані Терещук про різницю між планом і прогнозом, ні деталізованої статистики міських витрат від мера міста, ні доповнень заступника міського голови 

А. Кравця, ні навіть обурення від його невігластва від заступниці очільника Білої Церкви І. Новогребельської Козирєв, певно, не слухав. Бо ж ніяк не реагував, а натомість, повністю занурився в приватну переписку на своєму гаджеті.

У підсумку – проект бюджету м. Біла Церква на  2020 р. та прогноз бюджету м. Біла Церква на  2021- 2022 роки виконкомівці більшістю голосів ухвалили (двоє утрималося) і проведення бюджетної сесії не зірвали.

— Олена Литвинова