kopiika.com.ua

Така правда, як на вербі груші

Переглядів: 222Коментарі: 0
 Така правда,  як на вербі груші  З огляду на те, що всі стрічки соціальних мереж наразі засмічені платною політичною рекламою нардепа М. Бабенка, яка змальовує суцільний апокаліпсис у Білій Церкві, де начебто міська рада ліквідувала  невідкладну медичну допомогу, спішимо заспокоїти всіх читачів нашого видання: цього не станеться. 

 
Ще 23 січня, на останній за ліком 89-й сесії Білоцерківської міської ради, під головуванням міського голови Геннадія Дикого, було ухвалено рішення, що надання невідкладної медичної допомоги пацієнтам у разі розладу їхнього фізичного чи психічного здоров'я, якщо вони не потребують екстреної або спеціалізованої медичної допомоги, відбуватиметься на базі «Міського центру первинної медико-санітарної допомоги №1» (вул. Івана Мазепи, 65) та «Міського центру первинної медико-санітарної допомоги №2» (вул. Шевченка, 69). Працюватимуть і бригади карет швидкої допомоги, і чергові лікарі в кабінетах амбулаторій загальної практики сімейної медицини (у будні й святкові дні, а також по суботах). А з 1. 04. 2020 р. – і по неділях. 
 
Ще раз і більш детально ця інформація була висвітлена 31 січня на прес-конференції за участю головних лікарів комунальних некомерційних підприємств БМР: «Міського центру первинної медико-санітарної допомоги №1» Людмили Черненко, «Міського центру первинної медико-санітарної допомоги №2» Галини Музиченко  та «Білоцерківської міської лікарні №1» Григорія Яценка. Зокрема, Г. Яценко пояснив, що, відповідно до Наказу МОЗ України від 19.03.2018 № 504 «Про затвердження Порядку надання первинної медичної допомоги», виїзд  бригад невідкладної допомоги, який раніше забезпечувала очолювана ним міська лікарня №1, тепер здійснюватимуть центри медсандопомоги. 
 
Г. Музиченко підкреслила максимальну готовність до надання цих послуг. А Л.Черненко зауважила, що жителям міста абсолютно немає причин турбуватися: їхні виклики, як і раніше, надходитимуть на загальний диспетчерський пункт 103 і оператор спрямовуватиме «невідкладну» чи «екстрену» бригаду, згідно з потребами пацієнта. 
 
У ході прес-конференції також було наголошено, що міською владою Білої Церкви, на відміну від багатьох інших міст України, було прийняте рішення надавати фінансову підтримку служби з міського бюджету, аби зберегти й забезпечити її безперебійне функціонування. Тож рек-ламним «пшиком» не переймайтеся й нардепу, котрий не володіє актуальною місцевою інформацією й, не виїжджаючи зі столиці, висмоктує з пальця проблеми, віри не йміть. Здоровішими будете. 
 
До слова, на засіданні 89-ї сесії депутати міськради додатково подбали про здоров’я жителів Білої Церкви, щоби вберегти їх від алкоголізму. Договір сервітуту оренди земельної ділянки, на якій розміщувався «Граф» (одіозний МАФ-«розливайка»), з його власником О. Горбульським міська рада розірвала. Інші «алкоточки» теж закриють, оскільки  на початку 2020 р. нарешті вступила в силу Постанова Верховної Ради №919 про дозвіл продавати алкогольні напої на розлив тільки в кафе й ресторанах. Усім іншим суб’єктам господарювання (на кшталт МАФів) таку діяльність заборонили. 
 
Тож бажаємо всім здоров’я, наснаги й ентузіазму! Тим паче, що перед нами стоїть грандіозне завдання: спільними зусиллями виконати Програму соціально-економічного та культурного розвитку міста Біла Церква на 2020 р., затверджену на тому ж таки засіданні 89-ї сесії. Програму настільки амбітну й всеохоплюючу, що й самі депутати висловлювали сумнів стосовно можливості реалізації всіх її пунктів. Однак – ухвалили. Треба старатися!