kopiika.com.ua

«Святий Калнишевський» тепер із дзвіницею

Переглядів: 380Коментарі: 0
Наприкінці минулого року в Білій Церкві відбулася значуща подія в духовному житті православних вірян  канонічної автокефальної Православної церкви України. Напередодні 29 грудня 2018 року серед кліру українських священиків рознеслася сенсаційна чутка, буцімто на другу річницю освячення чудового дерев’яного храму ПЦУ в парку Слави, що носить горде ім’я українського святого воїна-монаха Петра Калнишевського, прибуде сам архієпископ всія України. 
Серед церковників відбувся природний ажіотаж, адже виходило, що перший візит на парафію в новому статусі Голова ПЦУ здійснить саме до нашого славного міста. Щоправда, наступного дня виявилося, що на освячення новозбудованої дзвіниці, дзвонів і купольного хреста прибув не Єпіфаній, а Архієпископ Вишгородський, настоятель Свято-Михайлівського Золотоверхого монастиря й керуючи справами колишньої Київської патріархії Агапіт. 
А сталося ось що: з Києва надійшло повідомлення, буцімто до Білої Церкви завітає його високопреосвященство. Наші батюшки звикли, що нашим високопреосвященством є ніхто інший, як Архієрей Єпіфаній, відтак почували себе вкрай урочисто й дещо напружено. 
З іншого боку, Архієреї не бувають більшими чи меншими, хіба що в сенсі персональної антропометрії, ваги та розміру взуття. 
Божественна архієпископська Літургія
Його високопреосвященство відслужив із білоцерківським кліром ПЦУ єпископську Літургію, після чого взяв участь у освяченні будівлі дзвіниці, хреста та, безпосередньо, храмових дзвонів. 
Виголошуючи промову під час проповіді,  Агапіт подякував вірним українського православ’я за спільну молитву, за вірність ідеалам справжньої Української незалежної Церкви, за майже тридцятирічне терпіння у відстоюванні цих ідеалів, коли, здавалося, опускалися руки й уривався терпець. Архієпископ попросив молитися за те, щоб 6 січня 2019 року в Константинополі Голова ПЦУ Єпіфаній нарешті отримав довгоочікуваний Томос визнання нашої святої багатостраждальної Церкви.   
Архієрей вручив містянам церковні нагороди       
Архієпископ Агапіт щиро подякував усім, хто доклав руку до будівництва прекрасного храму Святого Петра Кальнишевського, до побудови церковної дзвіниці й придбання належних атрибутів, як-от купольний хрест і храмові дзвони, які, не відкладаючи, і  підняли під щойно встановлену дзвіничну баню. 
Крім того, Агапіт вручив високі церковні нагороди містянам, які поставили духовність і моральність у голову кута й на ділі довели  прихильність до православної ідеології та Української незалежної Церкви. 
Так міський голова Білої Церкви Геннадій Дикий отримав із рук постійного члена Священного Синоду ПЦУ орден Святого Рівноапостольного князя Володимира Великого ІІ ступеня за заслуги з відродження духовності помісної Української православної церкви, а протоієрея Миколу Кривоноса Архієпископ нагородив орденом Святого Миколи Чудотворця. Ще ряду знаних білоцерківців  було вручено Благословенні Патріарші грамоти з відзнаками, а воїнам-фронтовикам – медалі ПЦУ «За жертовність і любов до України».
Олександр Виговський