kopiika.com.ua

Супербаскет: гра команд Білої Церкви та США

Переглядів: 82Коментарі: 0
 Супербаскет: гра команд Білої Церкви та США
У спортивному житті Білої Церкви минулими вихідними відбулася визначна подія: місто приймало гостей з Америки, у якій баскетбол є культовою грою. Змаганням на спортивному майданчику 
 ДЮСШ №1 передувало кілька лекцій та майстер-класів від професіоналів світового рівня. 
 
Це відбувалося в рамках туру баскетбольної команди «Reach Sport» (USA, NCAA Div. 1) різними містами України. Організаторами туру в нашому місті виступили ГО «Білоцерківська федерація баскетболу», школа баскетболу «Літаючі Білки», ГО «Асоціація Християн Спортсменів» та БФ «Рух Молоді».
Зустрічі відкрило спілкування вихованців баскетбольної спільноти міста зі Станіславом Медведенком, дворазовим чемпіоном НБА, чемпіоном України. Від формату лекції «Історія успіху» перейшли до живого діалогу з досвідченим спортсменом. 
«Сьогодні скажу, що баскетбол – це життя! Адже 29 років із мого життя присвячено цій грі. Дивно прозвучить, але у свої 11 років я ненавидів баскетбол! – відверто зізнавався Станіслав. – У школі я був високим (близько 1,7 м), комплексував із цього приводу… Але завдяки тренеру Олександрові Коваленку я знайшов переваги, мотивацію – зрозумів, що для мене насправді є важливим. 
Завдяки спорту я побачив усю Європу, багато країн світу… Цікаво, що саме в цьому спортзалі Білоцерківської ДЮСШ №1 я вперше став чемпіоном України у свої віковій категорії під час чемпіонату України».
Юні баскетболісти із задоволенням міряли  чемпіонський перстень НБА (престижна нагорода у світовому баскетболі). Тож тепер саме про таке досягнення мріють маленькі білоцерківські спортсмени. Звичайно, не обійшлося без приємної «показухи» 3-очкових кидків м’яча в корзину. Загалом, такими кидками глядачів радували цього дня багато гравців.
Потім діти надихнулися наступним майстер-класом – уже від тренера Тома Шуберта (США).  Окремі баскетбольні прийоми розминки та гри цього фахівця він демонстрував за допомогою хлопців з американської студентської команди. І всі присутні сприймали інформацію «на ура» навіть  без перекладу.
Активний пізнавальний вихідний згодом продовжився грою між командами «Рух Молоді» (м. Біла Церква) та «Sport Reach» (студенська збірна США). Гра дійсно відбулася суперова. По-перше, приємно здивувала підтримка міста відомими українськими спортсменами, адже у складі білоцерківської команди були вихованці білоцерківського баскетболу: 9 гравців, які раніше тренувалися в місцевих секціях баскетболу та спортивному ліцеї, – теперішні гравці Суперліги, вищої та першої ліги, збірної України. 
Зокрема, капітаном збірної виступив Максим Пустозвонов, вихованець Білоцерківської школи баскетболу (його перший тренер – Юрій Дятловський), гравець Національної збірної України. Серед гравців також – Павло Крутоус (перший тренер – Богдан Федоренко), гравець Національної збірної України та гравець команди «Київ-Баскет», чемпіон України, був визнаний кращим форвардом  Суперліги. Баскетболіст Артем Сліпінчук (перший тренер – Денис Кайдаулов) виступав за команди Суперліги України, грав за різноманітні молодіжні збірні команди України, декілька років грав за команди в студентській лізі США, уже другий рік як перейшов на тренерський мостик і навіть встиг потренувати команди в Китаї. Минулого сезону був помічником головного тренера команди «Київ-Баскет», із якою він став срібним призером чемпіонату України. 
Також серед гравців білоцерківської збірної були: Олександр Неруш, Олександр Рихлюк, Ігор Юркевічус, Кирило Корчагін, Вадим Заплотинський, Роман Гуменюк, Олександр Тіщенко, Олексій Бесараб, Дмитро Забірченко (тренер – Валерій Яйчун).
Перемога білоцерківської збірної (з рахунком 81:66!) була, напевно, закономірною, адже гравці показували дуже динамічну гру, не «економили» на фінтах і прийомах, при цьому не було негативу чи брудних «показух».
Вхід на всі заходи та зустрічі був вільним, тож лекції та майстер-класи заповнювались не лише юними баскетболістами, а й вдячними за надзвичайно цікаву гру глядачами. Ніхто не шкодував  оплесків, голосно підтримували обидві команди та дякували за яскраву гру профі від баскетболу. 
Тож усі присутні – спортсмени, уболівальники, господарі та гості міста – отримали величезні позитивні емоції та особливе спортивне задоволення.
— Наталія Вереснева