kopiika.com.ua

Сприймати та співати – відкритим серцем!

Переглядів: 416Коментарі: 0
Сприймати та співати – відкритим серцем!

Напевно, саме це відрізняє дитину від дорослого – відкрите серце, щирість та чуйність. Маленька особистість сприймає все навколо й реагує відверто на сучасні реалії. Дорослі намагаються в міру своїх сил вберегти цю маленьку людину, захистити від прикрощів дорослого життя, зробити її життя безтурботним. 

У Білій Церкві проживає 793 багатодітних сім’ї, у яких виховуються  2 609 дітей, а 53 родини виховують п’ятеро і більше діток.

1 червня – не просто офіційне свято День захисту дітей, а це свято символічно сприймається ще і як початок радісної літньої пори – канікул. Отже, саме в цей день навколо багато людей, веселого сміху, співів і танців.

Міський парк ім. Т. Шевченка цього сонячного дня наповнився радісним гомоном, шумом, співами й танцями багатьох дитячих колективів – творчих та загальноосвітніх шкіл, вокальних та хореографічних студій Білої Церкви.

У День захисту дітей, під час загальноміського свята, білоцерківський міський голова Геннадій Дикий традиційно нагородив 36 кращих учнів шкіл естетичного виховання – переможців міських, обласних, всеукраїнських конкурсів – стипендіями  міського голови за 2017-2018 навчальний рік (крім того, стипендіатам було надано знижку 50% на вартість квитка в кінотеатр для перегляду фільму «Зачарований принц»). 

Промовисті вірші, хореографічні композиції та музичні виступи краще за все демонстрували дитячі таланти всім тим, хто прийшов розділити радість дитинства в парк.

Як відомо, у місті діє комплексна програма  підтримки сім’ї, яка, серед іншого, передбачає допомогу білоцерківським родинам, у яких народилися двійні. З початку дії програми матеріальну підтримку отримали 176 таких родин, а в час урочистого початку свята мер вручив відзнаки та подарунки 6 сім’ям, у яких у 2018 році з’явилася подвійна радість. Він також вручив державні нагороди про присвоєння Почесного звання України «Мати-героїня» – Світлані  Вдовиці, яка народила та виховала до восьмирічного віку п’ятьох дітей, та  Оксані Кривій, яка народила та виховала до восьмирічного віку семеро діток. Наразі в  нашому місті це звання вже отримали 114 білоцерківок. І для молодих матусь, і для малюків звучали хореографічні та музичні подарунки білоцерківських школярів. 

Під час фестивальної програми «Кришталева Жар-птиця» керівник управління освіти і науки міської ради Юрій Петрик побажав учням, які тепер переходять у наступний клас, чудового літнього відпочинку й  мирного неба і з радістю вручив грамоти лауреатам міського фестивалю шкільних гуртків у номінації «Декоративно-вжиткове мистецтво» й учасникам концерту «Дивосвіт запрошує».

Присутніх, зокрема, порадували патріотичними виступами переможці військово-патріотичної гри «Джура» (на міському етапі «Ватра») учні ЗОШ №20 із літературно-музичною композицією. Не залишили байдужими слухачів юна солістка ансамблю «Співограй» Варя Остапчук із піснею «Три поради», виступ лялькового театру «Фантазія» та багато інших.

У перший день літа дітки із задоволенням пограли в спортивні ігри в тіні паркових дерев, брали участь у танцювальному марафоні. 

Уздовж алей міського парку цього дня всі милувалися чарівними малюнками, роботами в різноманітних творчих манерах і техніках. Вишивки, колажі, оздоблені роботи, іграшки, прикраси!.. (Бажаючі тут же брали участь у майстер-класах біля стендів із незвичайними виробами). А про відкритість дитячої душі та здатність співчувати говорить той факт, що на прилавках цього імпровізованого ярмарку стояли скриньки для допомоги хворій дитині - школяру Яну Мельнику.

Протягом двох днів святкування в парку ще відбувся дитячий конкурс малюнка на асфальті, спортивний роликовий фестиваль «Kids Roller 

Fest», танцювальний батл «Hip-hop dance Jump Up Studio», а на танцмайданчику – фестиваль фарб «Холі», виступ молодіжного гурту «GOOMA».

Отже, на цьому святі було доволі радості, нагород, гордості за досягнення, переживань і творчого натхнення. Про це говорять захоплення й щирі аплодисменти глядачів. 

Те, що сьогодні є для дітей хобі та розвагою, завтра може стати справою життя. Дати можливість дитині проявити себе всебічно – завдання й радість для дорослих. 

Наталія Вереснева