kopiika.com.ua

Спочатку чубились, але врешті подружились…

Переглядів: 284Коментарі: 0
Спочатку чубились, але врешті подружились…

«Веселі» засідання Білоцерківської міської ради давно вже нікого не дивують. Ба більше, у чомусь навіть радують білоцерківського обивателя, адже в живій і часом ненормативній лексиці подекуди народжується непідробна істина. Тим паче, що крайня депутатська каденція міської ради нарешті позбулася звичної зверхності  над своїм виборцем. Щоправда, сам скромний виборець став іншим – затятим і не мовчазним. Це може напружувати, але така  реальність нашого постреволюційного часу.

 
Грамоти й звернення
 
Чергове засідання сімдесятої  сесії Білоцерківської міської ради сьомого скликання розпочалося минулого четверга, 25 квітня, як завжди о 10 годині. Кворум становив аж 39 міських обранців, що дозволило вважати сесію повноважною та легітимною. 
На початку, ще до Гімну, депутат Гейло виконав приємну процедуру обдарування деяких достойників Почесними грамотами на знак подяки в сприянні проведення традиційного боксерського турніру ім. космонавта Поповича. Серед відзначених депутати Олег Музальов, Володимир Бабенко, Дмитро Мазуревич, член виконавчого комітету Білоцерківської  міської ради Вадим Маршалок. 
Згодом перейшли від приємного до рутинного – обговорили порядок денний і внесли туди деякі нагальні зміни.  Так, вилучили з переліку 4 питання, зокрема й одне стосовно надання в концесію об’єктів комунальної власності. Якщо більш докладно: у тому знятому пункті йшлося про можливість передачі в концесію комунального закладу Білоцерківської міської ради – дитячого оздоровчого комплексу «Лісова казка». Натомість депутати додали кілька питань порядку денного, зокрема й щодо резонансного конфлікту ще не розпочатого будівництва на вулиці Пролетарській. 
Також три депутати забажали терміново звернутися та заявити. Депутат Сергій Мартинюк волів дізнатися щодо дерев’яних різьблених фігур уздовж берега річки Рось: що це, мовляв, за «ідоли», хто дозволив установлення й для чого? Міський голова повідомив, що це мистецтво місцевого різьбяра, який на громадських засадах перетворив старі пні на своєрідні оригінальні артоб’єкти.  
Депутат Володимир Бабенко поінформував присутніх про презентацію нової книги «Війна, якої не було», запросивши всіх бажаючих долучитися до нерядової події в Білій Церкві. Натомість депутат Юрій Петрик загострився на питанні безпеки. Очільник міської освіти звернув увагу, що пожежні інспектори тричі на рік акуратно штрафують заклади освіти. Петрик не в претензії: у пожежників така робота. Але чи робить стала практика формального штрафування більш безпечними умови навчання й перебування в міських школах і гімназіях? Навряд. Тож, виходячи з реалій сьогодення, депутат закликав колег на наступну сесію подумати про кошти для освіти на впровадження в будівлях пожежної сигналізації. 
 
Сесія, яка починалася
«з нервами»…
Як говорилося вище, перед самим засіданням міської ради депутати внесли до порядку денного кілька додаткових питань, серед яких – висновки депутатської  робочої групи щодо п’ятимісячної роботи навколо скандального будівництва на вулиці Пролетарській. 
Доповідав пан Борис Смуток. Зокрема, повідомив про 7 засідань, на яких переважною більшістю членських голосів було доведено факти численних порушень чинного законодавства з боку забудовника.  На цьому тлі Борис Михайлович попросив депутатів підтримати напрацьовану ухвалу робочої групи й таким чином стати на бік мешканців прилеглого будинку. 
З колегою категорично не погодився депутат Володимир Вовкотруб. Він сказав, що у фахових інстанцій нема зауважень до забудовника, а з таким формулюванням  запропонованого рішення на міську раду чекатиме абсолютно програшний суд. Володимира Вовкотруба підтримав депутат Дмитро Мазуревич, який закликав присутніх не брати на себе функції суду. Натомість депутати Дмитро Поліщук та Володимир Панасов пристали на бік білоцерківців і Бориса Смутка. 
Пристрасті розжарилися до червоного так, що між людьми з вулиці Пролетарської та колишнім мером Василем Савчуком ледь не трапилася шарпанина прямо в приміщенні міської ради. 
Зважаючи на підвищений тон у супутніх діалогах, міський голова Геннадій Дикий оголосив годинну перерву посеред такого гучного й небанального засідання. 
Як не дивно, тайм-аут пішов на користь справі. По його закінченні з’ясувалося, що ображені мешканці багатоповерхівки дійшли згоди з прагматичними депутатами міської ради. У підсумку – перші вибачилися за свою ситуативну нетерпимість, а другі, змінивши кілька позицій у вердикті робочої депутатської групи, погодилися на компроміс, що не дозволить забудовнику покарати муніципалітет у судовому порядку. 
 
Звіт міського голови
 
Під час цього звіту Геннадій Анатолійович задекларував здобутки муніципальної влади за минулий  2018 рік. Зокрема, повідомив про перевиконання міського бюджету, про виконання всіх соціальних зобов’язань перед жителями – виплату заробітної плати, пільги, всілякі допомоги тощо. Мер також загострився на дев’яностовідсотковому виконанні так званого міського бюджету розвитку. Трохи попсував статистику Горбатий міст, який не встигли завершити минулого року через об’єктивні причини. Усі інші пункти, зокрема щодо комунальних закладів, допомоги жителям тощо, муніципалітет упорався на тверду позитивну оцінку. 
Крім того, місто може похвалитися майже двома тисячами робочих місць, що були створені в Білій Церкві впродовж минулого року. 
Після стислої доповіді міського голови депутати закидали пана Геннадія колючими запитаннями щодо ремонту дорожнього покриття на Сквирському шосе та поточного ремонту середміських доріг у Білій Церкві. Також депутатів хвилювало питання чинної реорганізації міської сфери охорони здоров’я, введення в експлуатацію шляхопроводу «Горбатий міст», переведення в комунальну власність ПК «Росава». Урешті-решт, звіт міського голови було взято депутатами до відома.
 
Житловий фонд для сиріт
Згодом депутати ухвалили відповідне рішення про створення житлового фонду соціального призначення для дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, та осіб з їх числа. До даного житлового фонду наразі включено чотирикімнатну квартиру по вулиці Митрофанова, 9, придбану  територіальною громадою міста в особі Білоцерківської міської ради за кошти державної субвенції ще 26 грудня 2017 року. 
Тепер виконавчий комітет БМР мусить до 1 червня 2019 року розробити та затвердити порядок використання, надання та утримання означеного соціального житла. Крайнє сесійне засідання Білоцерківської міської ради завершилося традиційним розглядом питань під «шапкою» «Різне».
Олександр Виговський