kopiika.com.ua

Силач Білої Церкви Олександр Білоконь: черговий вдалий ривок!

Переглядів: 501Коментарі: 0
Силач Білої Церкви Олександр Білоконь: черговий вдалий ривок!

Тиждень тому на майданчику Білоцерківського професійного ліцею було проведено показовий виступ рекордсмена Книги рекордів України, чемпіона світу і Європи з пауерліфтингу Олександра Білоконя. 

Звістка про те, що білоцерківець Олександр буде тягнути дві багатотонні вантажівки, у сонячний день 24 квітня зібрала багато його прихильників – друзів, колег, учнів ліцею, школи №9, де він навчався раніше, а ще – журналістів, які також із захватом фіксували на фото- та відеокамери чергові рекордні зрушення спортсмена.
 Як розповідають представники білоцерківського спорту, Олександр входить у перелік найсильніших людей України. Він бере активну участь у проекті «Богатирські ігри», є бронзовим призером цих ігор. А кілька років тому він установив один зі своїх «вагомих» рекордів: протягнув 16-тонну машину. І вже 8 червня в Ірпені білоцерківець покаже черговий приклад цілеспрямованості: він ставитиме наступний рекорд – вагою у 20 тонн!
Завуч ДТПНЗ «Білоцерківський професійний ліцей» Владислава Павленко, з гордістю розповідаючи про свого випускника, наголосила, що варто знати: усі ці досягнення зробила людина, маючи 3-тю групу інвалідності! І це дійсно говорить про високий рівень сили духу та прагнення перемоги. 
«Олександр десять років тому навчався на електрика (майстер – Олена Маляренко). Уже тоді ми розуміли, що ця людина добра й сильна, – говорить пані Владислава. – Хоча активно тренуватися він почав уже після завершення нашого ліцею. Ми й зараз пишаємося, щиро підтримуємо його – і вважаємо «своїм»! А те, що він - людина зі статусом, вибачте, інваліда, у якого були свого часу дуже серйозні травми, - демонструє такі результати, показує, що Олександр – унікальна особистість! Отже, подібної історії в записах «Книги рекордів України» не було. 
Нещодавно він повернувся з Мелітополя, де вчергове відбулися «Богатирські ігри». Згідно з їхніми результатами, Саша ввійшов до «десятки» з переліку «Найсильніші люди України». Братиме участь і в Києві, і в Ірпені – ставитиме рекорд на вагу у 20 тонн».
За словами координаторів команди Національного реєстру рекордів України, «Олександр Білоконь – гордість нашої країни. Він – справжній приклад того, що ніколи не варто здаватися, а  завжди йти вперед до мети!»
Тож на асфальтованому спортивному майданчику в очікуванні важливої спортивної події стояли два стареньких «ЗІЛи»… Олександр зробив кілька спроб зрушити їх, але спочатку це погано вдавалося. Спроби кілька разів були невдалими. Але він не здавався – тут же почав шукати ймовірну причину невдачі перших спроб. Потім дві вантажні машини, кожна з яких вагою трохи більше за 6 тисяч тонн, вирішили переставити (координатори дійства зорієнтувалися, що колеса машин потрапляють у невеликі ямки в асфальті). Після чого, під дружні крики вболівальників «Сашо, давай!!», із напругою тягнучи за міцну мотузку, спортсмен зміг протягнути на кілька кроків ці дві багатотонних машини (тож вага вантажу – більше 12 тонн!).
Але ж і на цьому білоцерківський силач не зупинився: після короткого відпочинку, задля підтримки всіх навколо вболівальників, він знову продемонстрував свої вміння, піднявши чотири рази однією(!) рукою 65-кілограмову гантель. Певно, це говорить про невикористаний внутрішній потенціал і про наступні тренування та черговий шлях до перемоги. Тому всі навколо аплодують, радіють, скандують: «Молодець!!» Усі щасливі, що чергова спроба подолання сили заліза силою людини стала вдалою. А потім – обмін емоціями, рукостисканнями, фото з рекордсменом на пам'ять. 
Як розповідає його колега пан Андрій, з яким Олександр Білоконь працює в одному екіпажі охоронної служби «Техно-Кобальт», такі змагання підвищують адреналін до найвищих висот: «Дивлячись на Сашу, я й сам уже почав більш активні силові тренування… І здорово, якщо так само зроблять школярі чи учні ліцею. Він дійсно чудовий приклад для мене особисто (а я також – інвалід 3-ї групи), як і для всієї української молоді». 
Спортсмена-силача із черговим подоланням привітала також Валентина Коросько, заступник керівника управління молоді та спорту Білої Церкви. Вона теж із гордістю потиснула руку Олександрові: «Давно знайома із Сашею, тож можу підтвердити: герой українського спорту – просто серед нас! Біла Церква пишається Вами. Тож подальших перемог – у першу чергу над собою!».
Тим більш приємна ця перемога Олександра, адже нещодавно, 22 квітня, у нього був день народження! Сам спортсмен про себе розповідає досить скромно, буквально кількома словами. При цьому зізнається, що «його дієта – відсутність дієти!». Адже для нього важливо набирати вагу, тож калорійним та солоденьким він себе балує! А ще Олександр Білоконь устигає сказати нам важливе:
«Я вдячний за підтримку всім, хто вболіває! За стільки років, скільки я тренуюся й установлюю рекорди в інших містах, у мене з’явилася головна мрія: установити рекорд у моєму власному місті – у Білій Церкві! Але це непросто. Треба все для того підготувати. Звичайно, я буду надзвичайно радий, якщо хтось із партнерів підтримає мене, щоб підготувати майданчик саме на базі нашого міста та встановити саме тут мій новий рекорд! Сьогоднішній виступ присвячую моїй школі, ліцею й нашому місту. Пропоную: давайте разом зробимо новий рекорд – на честь Білої Церкви!».
Друзі, чи знайде Олександр Білоконь підтримку серед меценатів та спонсорів, щоб Біла Церква також стала точкою для встановлення «силового рекорду»? Закликаємо приєднатися й реально прославити силу та міць мешканців Білої Церкви! Щоб слова про те, що «немає пророка на своїй землі», видалися в даному випадку неправдою. Тож, сподіваємося, що Біла Церква не втратить своїх справжніх героїв! Панове, підтримаємо наш білоцерківський спортивний талант!
Наталія Вереснева