kopiika.com.ua

Силач-білоцерківець зрушив три багатотонних ЗІЛи

Переглядів: 79Коментарі: 0
Силач-білоцерківець зрушив три багатотонних ЗІЛи

Вантажні автомобілі вагою майже у два десятки тонн стоять на майданчику, поєднані міцним канатом. І коли дивишся на цю важку техніку, то ніяк не можеш збагнути, що фізична сила людини, помножена на силу духу, усе ж таки здатна зрушити її з місця. Але білоцерківському силачеві – рекордсмену Книги рекордів України, чемпіону світу та Європи з пауерліфтингу, бронзовому призеру Кубка України та чемпіонату України з Богатирських ігор Олександру Білоконю це вдалося!

Потужний експеримент проводився 25 вересня на майданчику Білоцерківського професійного ліцею. Цей показовий виступ був успішним – спортсмен продемонстрував свої фізичні можливості, здатність долати перешкоди, зосереджуватися для вирішення надпотужних завдань для людського організму. Завдання були більш складними для Олександра Білоконя ще й тому, що він має інвалідність (3-ї групи). Але Олександр постійно тренується, розвивається, а сила духу, цілеспрямованість не дають йому 
зупинитися.
Цікаво було дізнатися, що в Одесі у 2017 році відбулося екстрим-шоу, де Олександр протягнув руками за канат тягач із причепом, який додатково обтяжили, посадивши до нього 54 людини. Саме таким чином він більше 47 см протягнув вагу в 16 тонн, що й зафіксували у Нацреєстрі рекордів України. Спортсмен входить у десятку найсильніших людей України. Улітку цього року були чергові «Богатирські ігри», де він посів «бронзову» сходинку. Тим не менш наш богатир не зупиняється, і наразі ведуться переговори, щоб у жовтні 2019-го він поставив рекорд уже у 20 тонн у рідному місті Біла Церква. 
Тож 25 вересня Олександр вирішив спробувати подолати свій попередній власний рекорд у 16 тонн. Наснаги та твердості на шляху до перемоги спортсмену побажала начальник управління молоді та спорту Білоцерківської міськради Інна Паливода: «Надзвичайно приємно, що в Білій Церкві стільки відомих, талановитих постатей, які прославляють Україну! Нас усіх охоплює гордість. Щиро радіємо за Ваші успіхи, Олександре. Хай мрії здійснюються! Ви – прекрасний приклад для всіх городян!» 
Серед уболівальників були викладачі, студенти ДПТНЗ «Білоцерківський професійний ліцей», а також ті білоцерківці, які також прийшли підтримати цього сильного духом чоловіка, готового до міцних експериментів над людськими можливостями.
Під оплески вболівальників та їхню голосну підтримку спортсмен, спираючись ногами на покришку, за кілька секунд таки зрушив з місця три поєднані канатом багатотонні вантажівки (приблизна вага – 17 тонн). І що вражало не менше – буквально через пару хвилин, майже без відпочинку, Олександр уже перекидав покришку (вагою 325 кг!) та піднімав важкий кегль (його вага більше сотні кілограмів), а також ривками кілька разів підняв легкове авто, тримаючи за задній бампер!
Спостерігаючи за виступом, присутні були так вражені, що завмирали від захоплення, інколи забуваючи аплодувати. 
Після виступу Олександр Білоконь звернувся до всіх присутніх із подякою за щиру підтримку.  «Сподіваюсь, що всім було цікаво спостерігати за виступом, адже це не по телевізору… Радий, що вдалося за трохи більше ніж 10 секунд кантувати покришку – це хороший результат. На цьогорічних змаганнях я піднімав авто «Рено»: 5 підйомів за 60 секунд. Молодь, займайтеся спортом та будьте сильними!» – закликав Олександр. 
Він розповів, що був би щасливий поставити новий рекорд – зрушити вантажівки вагою у 20 тонн. Наразі він шукає тих, хто зміг би його підтримати в цьому прагненні (адже навіть сама реєстрація в Книзі рекордів України вимагає грошових внесків близько 17 тисяч гривень).
Раніше Олександр займався пауерліфтингом, став майстром спорту міжнародного класу. «А ось уже близько чотирьох років серйозно займаюся іншим видом спорту, із них два роки – «Богатирськими іграми». На змагання запросив мене Василь Вірастюк, побачивши відео зі змагань, – розповідає спортсмен. – Буду радий, якщо знайдуться спонсори – тоді зможу претендувати на новий рекорд України, а також – виступати за кордоном за честь країни».
Після виступу – звичайно, селфі із шанувальниками. Наприклад, Богдан – студент,  за спеціальністю автомеханік –  тренується, займається боксом і також прагне розвиватися фізично, тож Олександр – справжній приклад для нього.
Як відомо, Олександр Білоконь навчався в Білоцерківській школі №9, а потім у Білоцерківському професійному ліцеї отримав професію електромонтажника. Тож не дивно, що саме майданчик ліцею став ареною для його експериментів та переможних виступів. Наразі 28-річний спортсмен має 84 кг ваги. У звичайному буденному житті, що не зайняте спортом та тренуваннями, працює водієм у охоронній фірмі. 
Сподіваємося, що в найшвидший термін знайдуться патріоти міста, які дадуть можливість спортсмену Олександрові Білоконю поставити свій новий рекорд – саме в рідній Білій Церкві. Олександре, дякуємо за великі досягнення в спорті та нові прагнення до перемог!