kopiika.com.ua

Щодо нарахування та сплати громадянами майнових податків

Переглядів: 138Коментарі: 0
Щодо нарахування та сплати громадянами майнових податків

 Як зауважила заступниця начальника управління – начальниця відділу адміністрування податків і зборів з фізичних осіб Білоцерківського управління ГУ ДПС у Київській області Оксана Чустіль, надходження від майнових податків є дуже важливими для кожної громади території обслуговування управління.

Згідно Податкового кодексу України (далі ПКУ), до складу майнових податків входять: 
- податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки;
- транспортний податок;
- плата за землю.
Щороку, до 1 липня, податківці проводять нарахування фізичним особам сум майнових податків та надсилання (вручення) податкових повідомлень-рішень про сплату податку за місцем реєстрації платника. Сплатити податок громадяни повинні протягом 60 днів з дня вручення податкового повідомлення-рішення.
Податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, – сплачується до місцевого бюджету. Платниками є власники житлової та/ або нежитлової нерухомості
Проте, власникам житлової нерухомості фізичним особам ПКУ передбачені пільги, а саме:
- для квартири/квартир (незалежно від їх кількості) - на 60 кв. метрів;
- для житлового будинку (незалежно від їх кількості) - на 120 кв. метрів;
- у разі одночасного перебування у власності платника податків квартири та житлового будинку, в тому числі їх частин, - на 180 кв. метрів.
Об’єктом оподаткування транспортного податку є легкові автомобілі, з року випуску яких минуло не більше п’яти років (включно) та середньоринкова вартість яких становить понад 375 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року.
Плата за землю – це обов’язковий платіж, який також сплачується до місцевого бюджету. Підставою для нарахування земельного податку є дані державного земельного кадастру, а підставою для нарахування орендної плати за земельну ділянку є договір оренди такої земельної ділянки. 
Разом з тим, ставки податку та пільги встановлюються за рішенням сільської, селищної, міської ради або ради об'єднаних територіальних громад,
«Громадяни, які мають вищезгадані об’єкти оподаткування, але не отримують податкових повідомлень-рішень про сплату податку, мають пересвідчитися у відсутності їх у реєстрі боржників, який розміщено на офіційному субсайті ДПС у Київській області (https://tax.gov.ua/dovidniki--reestri--perelik/pereliki-/) або після завершення карантину, звернутися до Центру обслуговування платників за місцем своєї реєстрації для отримання кваліфікованої консультації»,- наголосила Оксана Чустіль. 
Білоцерківське управління
ГУ ДПС у Київській області