kopiika.com.ua

Що в країні, те й у місті

Переглядів: 102Коментарі: 0
Що в країні, те й у місті

Докорінна підміна понять, яку колись змальовував у своїх антиутопіях англійський письменник Дж. Орвелл, стала реальністю в нашій країні. А придумана ним «новомова» ввійшла в лексику українських політиків. Тепер правда – це брехня, мир – це капітуляція, діджиталізація – не обіцяні е-послуги в смартфоні, а намір «хакнути» державу в угоду Кремлю. 

У Білій Церкві теж наразі маємо таких собі «Штайнмаєрів» місцевого розливу, що «врегульовують» наше самоврядування до його повного колапсу й крутять правдою, як циган сонцем. Бо ж на словах шляхетно піклуються про добробут земляків, а на ділі – цинічно намагаються захапати у свої руки всю повноту влади. Ідеться про дії депутатського корпусу на позачерговій 79 сесії БМР, що відбулася 2 жовтня під головуванням мера міста Г. Дикого.
 
Коротка – довга сесія
Усього 4 питання було в порядку денному цієї сесії. Вочевидь, мала би бути короткою. Тим паче, що 2 з них були суто технічними – вивести зі складу виконкому одну особу й ввести двох інших.  
Але все відбувалося з поправкою на Дж. Орвелла. Тому коротке засідання виявилося нудно-довгим. Бралося безліч перерв для обговорень та прийняття спільних рішень. І характерні орвелльські деформації змісту простежувалися в обговоренні кожного з 4 питань. 
 
Обіцянки-цяцянки
Ще перед початком сесійного засідання весь депутатський корпус, як справжні патріоти, підтримав пропозицію свого колеги В. Бабенка навести лад на площі, що прилягає до вул. Героїв Небесної сотні. Бо ще й досі там, де планується облаштування громадського простору зі спорудженням пам’ятника на честь борців за волю та незалежність України, незаконно, з простроченим договором оренди землі, працює приватна автостоянка. І хоча, як зауважив міський голова Г. Дикий, виконавчий комітет уже надіслав звернення до правоохоронних органів про вчинення приватною особою злочинних дій у зв’язку з незаконним зайняттям земельної ділянки, жодної реакції з боку орендаря поки що не спостерігається. Тому, після спільного обговорення проблеми, міський голова дав протокольне доручення управлінню регулювання земельних відносин та управлінню містобудування і архітектури надати свої розпорядження Інспекції з благоустрою м. Біла Церква – обстежити законність перебування паркану автостоянки. Факт буде зафіксовано в присутності Національної поліції, зобов’язаної забезпечити правопорядок. 
Коли ж справа дійшла до власне самого засідання 79-ї сесії, усіма рішеннями патріотичного депутатського корпусу, як у домайданівські часи, «диригував» колишній регіонал, а нині – представник «Опоблоку» Андрій Король. 
У порядку денному першим питанням було надання безповоротної фінансової допомоги КП «Білоцерківтепломережа» шляхом поповнення його статутного капіталу. За завіряннями депутатів на минулій, 78, сесії вони спеціально відкладали прийняття цього рішення, не зважаючи на загрозу зриву опалювального сезону, бо прагнули відшукати можливості якомога більшого дофінансування підприємства. 
Обіцянки ті виявилися нещирими. Бо ж, дізнавшись, що фінансовим управлінням були знайдені резерви в розмірі 6 млн 790 тис. грн, рішуче «обрізали» допомогу до 4 млн 220 тис. Як пояснив представник «Опоблоку», – через те, що їм не подобається керівник «Тепломережі» і депутати воліли би забрати в очільника міста його законну прерогативу призначати на посади очільників комунальних підприємств.
У другому питанні порядку денного депутати повинні були ухвалити зміни до бюджету та здійснити перерозподіл вивільнених коштів. Згідно з пропозиціями, наданими начальником фінансового управління міськради С. Терещук, було ухвалено фінансування:
- ремонту прибудинкових територій на 
1млн 500 тис. грн;
- капітального ремонту доріг на 500 тис. грн;
- заміни вікон у ДНЗ №1 на 700 тис. грн;
- капітального ремонту санвузлів ЗОШ № 5 на 70 тис. грн.
Суперечки виникли щодо фінансування реконструкції бульвару Олександрійського. Рішенням депутатів було зведено до мінімуму, натомість вивільнені кошти перенаправили на будівництво дитячих майданчиків. «Бульвар Олександрійський потребує освітлення. А дитячі майданчики взимку не експлуатуються», – роз’яснював міський голова. Але до його аргументів вирішили не дослухатися. Хай люди ходять потемки та лають владу. Так її легше переобрати буде. Мабуть, саме про це нині найбільше дбають наші обранці.
 
Робота – саботаж
Здавалося би, що може бути складного в питаннях включення до складу виконкому новопризначену керуючу справами А. Олійник, а також білоцерківського приватного підприємця А. Лентюгова замість С. Кандаурова, котрий наразі проживає в іншому місті? Суто ж технічне питання. І до кандидатур ніяких претензій від жодного депутата не висунуто. Та дарма депутат В. Бабенко ображено доводив: «Лентюгов має пройти по нашій квоті. Він – достойна людина, патріот і меценат. Саме завдячуючи йому, бійці батальйону «Донбас», що повернулися з полону, змогли пройти реабілітацію». 
Однак рішення так і не були ухвалені. Бо не про склад і повноцінну роботу виконкому дбають віднині в сесійній залі. Тут інша стратегія – розпуск виконкому. Саботаж роботи міської влади. Кризова ситуація в місті. Суцільний Орвелл: чим гірше, тим краще. 
— Анастасія Січинська