kopiika.com.ua

Щасливий ШАНС – для особливих людей

Переглядів: 299Коментарі: 0
Щасливий ШАНС – для особливих людей

Кожна десята людина у світі – інвалід.  Серед людей, які  мали певні проблеми зі здоров’ям, багато визнаних геніїв: Фредерік Шопен, Бах, Бетховен, Леонардо да Вінчі, Клод Моне, Едгар Дега, 32-й президент США – Рузвельт, сучасний британський мільярдер Річард Бренсон…

Наразі в Білій Церкві майже 13 000 людей з особливими потребами. І кожому з них потрібні підтримка та піклування суспільства. 

5 травня, у Міжнародний день  боротьби за права інвалідів, у місті відбулися різні заходи. Так, у парку імені Шевченка всі бажаючі змогли подивитися справжнє дитяче шоу, яке влаштували для глядачів вихованці Центру соціальної реабілітації «Шанс» та запрошені творчі гості. Пісні з текстами, що розкривають сутність та смак буття, натхненно прочитані вірші та жартівливі гуморески. Виступи особливих діток переконували – життю варто радіти щомиті. 

«Один лиш раз живу я в цьому світі. Люблю своє життя таким, як є. Я вдячна Богу за всі дні прожиті. Люблю життя я, бо воно – моє…», – такими   пісенними рядками звернулися вихованці «Шансу» до глядачів.

«Наше суспільство тільки вчиться розуміти та сприймати належним чином інвалідів. Й  одна із цілей цієї дати – привернути увагу до проблеми забезпечення умов їхньої  нормальної соціальної реалізації. Щоб вони могли отримувати освіту, працювати й  користуватися соціальними благами нарівні з іншими членами суспільства», – сказав  зі сцени білоцерківський міський голова Геннадій Дикий. 

Юлія Богатиренко, директор «Шансу», нагородила переможців талант-конкурсу серед вихованців у різних номінаціях («Міс Чуйність», «Містер Мудрість», «Стиляга», «Веселун»… і навіть «Містер Президент»!). Вона побажала дітям, їхнім батькам та дорослим з інвалідністю – рівних прав і  закликала жити повноцінним життям, брати участь у всіх соціальних, культурних проектах громади міста та країни. Від такої уваги до себе діти світилися 

посмішками. 

Улаштований цього дня ярмарок переповнювали  смаколики та яскраві вироби від вихованців Центру. Скриньку для благодійних внесків напов-нювали швидко.

Подарунком для всіх стали виступи барда Володимира Думанського, переможниць багатьох всеукраїнських конкурсів – Насті  Багінської, Каті Манузіної, фронтмена гурту «ЗА КРАЙ» Руслана Соловйова, Катрусі та Лізи Баліцьких. Свою творчість подарували також: композитор, аранжувальник Олексій Сагаловський, співаки Каріна Сотченко, Кирило Каплуновський, LERA TSIR, Валерія Радченко, Поліна Дашкова та унікальний синтез-етнорок-гурт «ЯРРА».

Ірина Зайцева, національний директор конкурсу,  дозволила дівчаткам поприміряти справжню корону й відчути себе Королевою.  А також запросила їх на  на фінал конкурсу – «Mrs Ukraine Місіс Відкритий Світ Україна».

За останні півроку комунальна установа «Шанс» виконала більшість запланованих завдань. Відкрито нові напрямки реабілітації, як-то: соціально-побутове орієнтування, ароматерапія в поєднанні із сенсорною корекцією, музичкова стимуляція. Відкрили також сенсорну кімнату, зал для адаптативної фізкультури; зробили обладнання своїми руками – тактильну доріжку, на території відкрили дитячий майданчик, відремонтували блок – для занять спеціалістів-психологів, логопедів. До закладу повернули лікарів, за рахунок цього – розширили послуги для реабілітації.

 «Ми вдячні міській владі, яка вчасно фінансує з видатків наш Центр, та благодійникам, які часто роблять добрі справи «безіменно», – сказала пані Юлія. – А зараз ми домовляємося з угорськими  партнерами про чергові закупки  обладнання».

«Конвенція про права інвалідів – документ  був прийнятий Генеральною Асамблеєю ООН 13 грудня 2006 р.; в Україні Конвенція набула чинності 6 березня 2010 року. Усі люди мають рівні права і свободи». 

Наталія  Світлична