kopiika.com.ua

Сесія міської ради: від нагороджень до нагромаджень

Переглядів: 103Коментарі: 0

 Минулого четверга, 30 травня, в адміністративній будівлі БМР відбулося 71-ше засіданні  Білоцерківської міської ради. Порядок денний вирізнявся насиченістю й вражаючою повнотою: більше ста питань у прикладних сферах муніципального господарювання. Іншими словами, у четвер депутати працювали багато й сумлінно, не шкодуючи, так би мовити, ні живота свого, ні свого особистого часу.

 
Нагородження
 
А починалося все по-домашньому сентиментально й святково – з  нагородження свідоцтвами стипендіатів міського голови за 2018-2019 навчальний рік. Того сонячного ранку Геннадій Дикий відзначив 37 обдарованих учнів шкіл естетичного виховання – переможців міських, обласних, всеукраїнських, міжнародних конкурсів, які, крім успішного навчання, брали участь у громадському житті Білої Церкви. Подібний красивий протокол відбувся в стінах міської ради вже двадцять перший раз. Варто сказати, що розмір означеної стипендії дорівнює розміру річної оплати за навчання в міських школах мистецтв. 
Звертаючись до відзначених школяриків, пан Геннадій нагадав, що останнім часом білоцерківські юні таланти не пасуть задніх не лише на теренах України, але почасти дають бій друзям-конкурентам на тісній міжнародній арені. Він висловив сподівання, що ця тенденція ні в якому разі не добіжить кінця, а, навпаки, – буде лише посилюватися з року в рік. 
 
Звернення та запити
 
Звернень і запитів минулого четверга не бракувало, як завжди. Висловитись кортіло секретарю Вадиму Кошелю, депутатам Олегу Музальову, Андрію Леонову та Анатолію Гончару, але першим заявив сам міський голова. Він  озвучив звернення до Президента України, віце-прем’єр-міністра – міністра регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України, – до голови Київської обласної ради з приводу штучних проблем у Білій Церкві на ниві загальнодержавного процесу децентралізації. Сказав, що через амбіції окремих сільських керівників створюються реальні перешкоди державним інституціям у частині реалізації реформ децентралізації. Мовляв, на реальних площах міських мікрорайонів, де проживають десятки тисяч містян, намагаються хазяйнувати сторонні випадкові люди. На фактично міських територіях, але за межами індексно-кадастрової карти міста Біла Церква, розміщені промислові підприємства, соціальні об’єкти, які належать до комунальної власності міста, мають поштові та юридичні адреси в місті Біла Церква, а, відповідно до інформації з Державного земельного кадастру, перебувають в адміністративних межах територіальних одиниць Білоцерківського району. 
У зверненні пан Дикий просив від імені містян ухвалити відповідні управлінські рішення щодо недопущення перешкоджанню процесу децентралізації влади в Україні, зокрема шляхом формування спроможних територіальних громад; не допустити порушення та звуження прав членів територіальної громади 
м. Біла Церква шляхом блокування розвитку міста в процесі добровільного об’єднання громад. Мер рішуче висловився за об’єднання  для спільного блага та майбутнього процвітання. Депутати підтримали стратегічне бачення голови.
Натомість секретар міської ради Вадим Кошель ополчився на спроби скасувати акциз на тютюнові вроби. Пан Вадим наголосив на неприпустимості подіб-ного сценарію, адже, окрім суто моральної складової, скасування акцизу (який, до речі, цілковито залишається в місті) потягне за собою значні втрати муніципального бюджету. 
Побоювання секретаря розвинув депутат БМР Сергій Беркут. Він загострився на поточній ситуації з різноманітними субвенціями для міст і містечок столичної області: мовляв, білоцерківський бюджет і без того відчутно втрачає через не дуже справедливий розподіл у області. 
На це міський голова відповів, що знає про проблему й, так би мовити, тримає руку на пульсі, аби, урешті, змінити ситуацію на краще. 
Депутат Музальов оприлюднив свій запит. Він повідомив, що жителі району Гайок, неподалік Білоцерківського аеродрому, скаржаться на небезпечні польоти пілотів-аматорів з одної громадської організації. Буцімто ті порушують умови договору, літають увечері на небезпечній висоті, чим безпосередньо загрожують життю й здоров’ю тамтешніх білоцерківців. Музальова підтримав депутат Андрій Король. Він запропонував терміново відреагувати на кричущі порушення. Натомість депутат Володимир Вовкотруб побачив у ексцесі привід для розірвання договору з  ГО, якщо, звісно, не знайдеться менш радикального рішення проблеми. Урешті, колеги підтримали запит пана Музальова. 
Наступну заяву виніс на суд депутатів Андрій Леонов. Підняв питання зневаги з боку окремих рекламодавців щодо рішень муніципальної влади Білої Церкви, що нібито ті не реагують на законні рішення про демонтаж деяких рекламних конструкцій. Мер не відкладав питання в довгу шухлядку й дав розпорядження відповідному управлінню якнайшвидше вирішити конфлікт, тим паче, що на демонтаж були виділені належні кошти. 
Згодом депутат Анатолій Гончар підняв питання благоустрою на Піщаному масиві. Зокрема, попросив депкорпус виділити з бюджету якісь кошти на закупівлю стільців для тамтешнього клубу. На це колеги запропонували пану Гончару придбати стільці за власний кошт, адже він, мовляв, успішний бізнесмен, який може дозволити собі самостійно порадувати власний електорат.
А ще була заява від нової ГО в білих футболках. Молоді чоловіки спортивної статури ввійшли до сесійної зали й попросили слово для заяви. Виявилось, кремезні молодики стали на захист ветеранів-шахистів, які довгі роки грали в улюблену гру на периметрі парку ім. Шевченка. Нібито після введення в експлуатацію скляного АТБ неподалік, прихисток літніх шахистів перестав існувати як об’єкт. Спортсмени в білому дуже просили депутатів вирішити цю проблему. Депутати пообіцяли поміркувати. 
Звісно, ми не можемо проігнорувати резонансну відставку багаторічного заступника білоцерківського міського голови Валерія Гнатюка. Він переходив на іншу роботу, а депутатський корпус VII скликання вирішив достойно відзначити заслуженого старожила.
 
Мілітарні угруповання відзвітувалися 
перед народом
 
На минулій сесії цей пункт увійшов до порядку денного. Перед депутатами постали керманичі трьох білоцерківських воєнізованих організацій: «Самозахисту», «Білоцерківської муніципальної варти» та «Щита». «Самозахист» – громадська організація пенсіонерів МВС, МНС та ЗСУ. «Білоцерківська муніципальна варта» є громадським об’єднанням на базі комунального підприємства з такою ж назвою. «Щит» – громадське воєнізоване формування, що включає в себе 90 активних учасників. Багаторічний очільник «Щита» Сергій Шкарівський наголосив, що протягом тривалого часу організація опікувалася широким спектром міських проблем, пов’язаних із патріотичним вихованням молодого покоління, захистом правопорядку в Білій Церкві та регіоні тощо. У фіналі свого виступу Шкарівський наголосив, що, у зв’язку з безперервною допомогою, яку «Щит» традиційно направляє на східний фронт, ресурси організації вичерпались. Тож непогано було б допомогти патріотичним угрупованням фінансами з міської скарбнички. Депутати обіцяли поміркувати. 
 
Зміни в цільові програми
 
Зміни стосувалися двох програм, унесених з метою посилення соціального захисту членів сімей загиблих учасників антитерористичної операції та операції об’єднаних сил і вразливих верств населення. Депутати внесли зміни до міської програми підтримки ветеранів АТО і ООС на 2018-2020 роки.
Також, відповідно до міської комплексної програми підтримки ветеранів війни та учасників антитерористичної операції на 2018-2020 роки, даній категорії громадян, як і  демобілізованим особам із числа ветеранів війни, надаватимуться реабілітаційні послуги, грошова допомога для компенсації витрат у розмірі, що не перевищує розміру прожиткового мінімуму на одну особу в розрахунку на місяць.
 
Більше 100 питань 
порядку денного
 
Під час сесії також було розглянуто великий ряд майнових, земельних питань, із яких ухвалено відповідні рішення.
Олександр Виговський