kopiika.com.ua

Розірвання шлюбу: радьтесь із юристами

Переглядів: 79Коментарі: 0
 Розірвання шлюбу: радьтесь із юристами

Чинне законодавство України виділяє основні підстави для припинення шлюбу. Відповідно до Сімейного кодексу України (далі СК), шлюб припиняється у випадках:
• унаслідок смерті одного з подружжя або оголошення його померлим;
• унаслідок його розірвання;
• один із подружжя визнаний судом безвісно відсутнім;
• один із подружжя визнаний судом недієздатним;
• визнання шлюбу фіктивним.
 
Незважаючи на цей скромний перелік, насправді для розірвання шлюбу може бути маса причин. Головна мета для швидкого й безболісного вирішення цього спору – довести взаємну згоду на розлучення та обґрунтувати небажання продовжувати спільне життя разом.
 
Сама процедура розірвання шлюбу може проводитися як органом державної реєстрації актів цивільного стану (РАЦС), так і в судовому порядку. 
 
Сімейним кодексом передбачена можливість розірвання шлюбу в судовому порядку тоді, коли подружжя має дітей. Відповідно до ст. 109 СК подружжя має право подати до суду заяву про розірвання шлюбу разом із письмовим договором про те, з ким із них будуть проживати діти; яку участь у забезпеченні умов їхнього життя братиме той із батьків, хто буде проживати окремо, а також про умови здійснення права на особисте виховання дітей. Письмовий договір у такому випадку має бути нотаріально посвідчений.
 
Що стосується розірвання шлюбу органом державної реєстрації актів цивільного стану, то, відповідно до Сімейного кодексу, подружжя, яке не має дітей, має право подати до РАЦС відповідну заяву. Після спливу одного місяця від дня подання заяви цей орган складає актовий запис про розірвання шлюбу й видає відповідне свідоцтво.
 
Під час процедури розірвання шлюбу можуть виникати певні питання або навіть проблеми, наприклад щодо стягнення аліментів, поділу майна подружжя, права на вибір прізвища після розірвання, участі у вихованні дітей, виїзду дітей за кордон, установлення режиму окремого проживання подружжя та його правові наслідки. 
 
На всі ці та інші питання вам зможуть дати якісні безкоштовні юридичні роз’яснення чи розгорнуті відповіді студенти-консультанти Юридичної Клініки «Право і Практика» Білоцерківського національного аграрного університету.
 
Запрошуємо на консультації за адресою:  б-р Олександрійський , 96; зупинка «Готель «Рось»  (щодня з 14:00 до 17:00, окрім вихідних, святкових та канікулярних днів). Консультують студенти старших курсів факультету права та лінгвістики Білоцерківського НАУ під керівництвом досвідчених викладачів та практикуючих юристів з питань цивільного, трудового, сімейного, житлового, земельного та адміністративного законодавства.
—  Матеріал підготувала Юлія Москалець,  студентка факультету права та лінгвістики БНАУ