kopiika.com.ua

«Різдвяний вернісаж» розкриває таланти білоцерківських майстрів

Переглядів: 187Коментарі: 0
«Різдвяний вернісаж» розкриває таланти білоцерківських майстрів

Напередодні різдвяного свята в  Білоцерківській міській виставковій залі (бібліотека №8 на масиві Леваневського) відкрилася виставка майстрів народного мистецтва – «Різдвяний вернісаж». 

Виставкова зала вмістила величезну кількість майстерних робіт. Як розповідають організатори виставки, цю 23-тю (!) за рахунком традиційну виставку створили цього року зусилля та творчі руки 60 майстрів традиційних народних ремесел Білоцерківського регіону – як майстрів, так і студентів професійного ліцею, які тільки починають вникати в цей вид мистецтва. Виставка декоративно-вжиткового мистецтва експонуватиме роботи до 20 січня, тому в  прихильників такого прикладного таланту буде можливість помилуватися та, можливо, навіть дізнатися про якісь секрети та особливості народної майстерності. 

Цього року на виставці представлені роботи з різних видів народного та прикладного мистецтва (як традиційних, так і кілька робіт з нових напрямів): гончарні вироби, вишивка, картини на бересті, петриківський розпис, батик, ляльки-мотанки (навіть авторські, з патентами), обереги, різьба по дереву, валяння, флористика, ошибана, подарункові букети з фруктів, коренепластика та інші цікаві форми цього виду мистецтва.

Під час урочистого відкриття на радість шанувальників народних ремесел пісні народних різдвяних традицій, колядки та щедрівки чудово виконав фольклорно-етнографічний ансамбль «Діброва» (представниця колективу Раїса Скумін – вишивальниця, постійна учасниця цих традиційних виставок прикладного 

мистецтва).

«…Небо ясні зірки вкрили – нашу землю освітили. …Сієм-посіваєм, з Новим роком вас вітаєм! З Новим роком, з новим щастям!»

Такі красиві й натхненні рукотворні роботи та спів у народному стилі символізують добро й  злагоду.