kopiika.com.ua

Реалії сьогодення – у рішеннях виконкому

Переглядів: 122Коментарі: 0
Реалії сьогодення – у рішеннях виконкому
 Скільки би ми не повторювали слово «халва», у роті солодше не стає. Скільки би Прем’єр-міністр Олексій Гончарук не фантазував, що «економіка в Україні зростає швидше, ніж у Європі» і «ВВП України у 2020 р. має становити не менше як 5%, а в усі наступні – не менше як 7%», наша повсякденність тому різко суперечить. 

Наочним прикладом цієї невідповідності уявлень Уряду держави з реальним становищем на місцях стало засідання виконавчого комітету Білоцерківської міської ради, що відбулося 25 лютого під головуванням міського голови Геннадія Дикого. Низка розглянутих на ньому питань із різних сфер життєдіяльності міста прем’єрського оптимізму не підтвердила. Натомість продемонструвала, якою насправді є наша дійсність: кожен виживає, як може. Або ні.

Так-от, уперше рекламодавці подали на розгляд членів виконкому клопотання про анулювання своїх рекламних площ. Бо спад економіки завжди призводить до кризи рекламного бізнесу. І, оскільки до виборів ще далеко, платити оренду за місця розташування бордів підприємцям занадто дорого, і вже без сенсу.
 
Позначилася криза й на місцевих перевізниках. Як повідомив на засіданні виконкому заступник міського голови Олександр Поляруш, від приватного підприємства «КАН», яке виграло попередній конкурс на обслуговування маршрутів №13 та №16, надійшов лист, що підприємство відмовляється від  надання своїх послуг через нерентабельність і просить розірвати договори.  До слова, раніше ПП «КАН» уже відмовилося обслуговувати міський маршрут № 25. Себто ота єдина «велика перемога» нашого нардепа М. Бабенка у відстоюванні інте-ресів білоцерківців виявилася Пірровою. Бо ж економічно необґрунтоване, популістське рішення про зниження тарифу на перевезення пасажирів у громадському транспорті, «протиснуте» паном Бабенком, може призвести до скасування трьох міських маршрутів загального користування! 
 
Тож наразі міська влада змушена шукати шляхи вирішення даного питання. Зокрема, розглядається можливість продовження інших маршрутів, аби вони охоплювали вулиці, якими їхав маршрут №25. А задля врегулювання  перевезення пасажирів на автобусних маршрутах м. Біла Церва №13 та №16 буде проведено новий конкурс серед перевізників. Саме таке  рішення ухвалили члени виконавчого комітету й доручили спеціалістам відділу транспорту та зв’язку міської ради підготувати оголошення про проведення цього конкурсу та організувати відповідну процедуру до 1 квітня ц. р. А доти, як наголосив міський голова Геннадій Дикий, обслуговуватиме ці маршрути ПП «КАН». 
 
Найгарячіші обговорення в ході засідання виконкому припали на питання підвищення тарифів платних медичних послуг, що надаються лікарняними установами комунальних медичних закладів Білої Церкви. Члена виконкому П. Козирєва вельми розбурхало суттєве підвищення їх вартості в порівнянні з 20016 р. Мабуть, він і досі не зауважив, що з того часу ціни стрімко зросли на все, що тільки можна продати. Тож і лікарням, аби вижити в скрутних економічних обставинах, доводиться піднімати тарифи (до речі, плануються вони на порядок меншими, ніж у приватних лабораторіях). 
 
Більш слушні зауваження щодо проекту даного рішення висловив член виконкому В. Маршалок, котрий зауважив великі розбіжності у вартості аналогічних послуг у різних лікарнях нашого міста. У ході обговорення проекту рішення доповідачка, в.о. начальника  управління охорони здоров’я Л. Гадіяк, аргументувала розходження цінової політики медустанов тим, що енергозатрати в усіх різні. Член виконкому І. Новогребельська акцетувала увагу присутніх на реальному скрутному становищі лікарень: «Медицина в Білій Церкві – дотаційна галузь. Державної субвенції на її утримання не вистачає. Тому цьогоріч із міського бюджету на неї виділяють 150 млн грн. А ще Постановою №1138 Кабінету Міністрів України всім лікарняним закладам дозволено мати платні послуги, застосовуючи їх при самозверненнях, профоглядах тощо. Таким чином вони заробляють собі кошти на утримання закладів». 
 
Однак навіть після тривалої дискусії та закритої наради в кабінеті міського голови питання затвердження тарифів платних послуг для лікарень так і залишилося невирішеним. Члени виконкому домовилися перенести його розгляд на наступне засідання, попередньо заслухавши пояснення головних лікарів щодо принципу встановлення цін. Сподіваємось, дійдуть згоди. Інакше вслід за маршрутками й комунальні лікарні почнуть щезати. А без них – ми вже точно не виживемо.
 —  Олена Литвинова