kopiika.com.ua

«Пряме народовладдя» в сесійній залі

Переглядів: 178Коментарі: 0
«Пряме народовладдя» в сесійній залі

Треба сказати, що пряме народовладдя в офіційній установі насправді виглядає не дуже привабливо. Такої гучної сесії Білоцерківської міської ради ще не було. Хіба що в незабутні часи майданівських протистоянь. Здавалося, що засідання в принципі неможливе в такій розжареній ситуації. Конфлікт частини населення й депутатського корпусу БМР виник, як відомо, через рішення про підвищення тарифів на проїзд у Білій Церкві. 

 
Багато правд
 
За відчуттями різноманітні табори мали привід бути незадоволеними й почуватися ошуканими. У кількох словах про відчуття: безумовно, частина білоцерківців, переважно похилого й дуже похилого віку, щиро вважала підвищення тарифів на проїзд у автобусах і тролейбусах форменим неподобством і соціальним колапсом. З іншого боку, наскільки знаю, пенсіонери в БЦ їздять по місту безкоштовно й доволі часто. Звісно, серед натовпу легко вгадувалися професійні провокатори та підбурники спортивної статури, які доволі вправно керували багатоголосим хором протестної аудиторії. 
Майже напевно їх привезли із собою два безпосередніх організатори й натхненники  мітингу: теперішній кандидат у президенти, депутат ВР Каплін та колишній голова Київської обласної ради Микола Бабенко. З мотивацією останніх нема жодних ілюзій: один, безумовно, мріє про президентство, а інший  хоче повернутися в політику завдяки галасливим білоцерківським бабусям. Щодо мрійливого пана Капліна, то кілька сотень голосів на наступних виборах не стануть зайвими в його активі. 
Ще були місцеві депутати й чиновники муніципальної адміністрації, які вважали свою позицію цілком виправданою та принаймні  логічною. Також помітив перевізників, що дивилися на ґвалт у сесійному залі виключно як на провокацію цинічних і байдужих до людей популістів від політики. 
Кожен із перелічених таборів твердо стояв на своїх засадах і сприймав засади опонентів як недолугі інсинуації 
та популізм. 
 
А на початку 
було слово… 
Хвичі Мепарішвілі
 
Депутат Верховної Ради звернувся до всіх протидіючих сторін із закликом про толерантність. Його одразу засвистали прихильники ГО «Біла Церква разом», очолюваної уродженцем криворізького басейну  Миколою Бабенком. Напевно, привезені мордаті диригенти добре знали свою справу. 
 
Микола Бабенко 
спробував 
«загнуздати» депутатів
 
Пан Бабенко відразу ж зауважив, що пропонує відтермінувати підвищення тарифів не на місяць, як вирішено наразі, а принаймні на два-три,  а краще чотири. Так, мовляв, буде час у експертів визначити правомірність здороження проїзду в Білій Церкві. А ще пан Микола наполягав, що в бажаному для нього рішенні сесійного засідання депутати БМР неправомочні «призупиняти» чи «відтермінувати» постанову виконкому від 15-го січня, а лише «відмінити», як колись Ленін відмінив буржуазію.
Такий тиск з боку геть сторонньої людини викликав природне обурення депутатського корпусу, зокрема й з обласної ради. 
Так, депутат кількох останніх скликань облради пан Поліщук нагадав Бабенку, як у 2014 році той без тіні сумніву підписав постанову про здороженню проїзду в Київській області аж на 300%, тобто втричі. Дослівно це звучало ось так: «У 2014-му я мав честь працювати в Київській облраді. Микола Вікторович Бабенко був там головою, а я – депутатом у його підпорядкуванні. Думаю, нам обом варто покаятися перед людьми в тому, що ми зробили в той час, а саме – підняли тарифи на проїзд в області на 300%. Це рішення датується 5-м травня 2014-го року й підписано Миколою Вікторовичем». 
Бабенко спочатку розгубився, а потім доволі нахабно заявив, що не було такого, тому що не могло бути ніколи. Тоді депутат облради Поліщук дослівно зачитав відповідний документ 
за 2014 рік. 
На допомогу босу знову прийшли мордаті диригенти, які дали команду багатоголосому хору переволати єхидні смішки на адресу «борця за тарифи» Бабенка. 
 
Каплін іде «на ви» 
та заодно… 
у президенти…
 
Пан Каплін недвозначно заявив, що, будучи в президентах, усе поскорочує, «скукожить» і зменшить. Буцімто має досвід у Полтаві, звідки родом голосистий кандидат. Там його людина вольовим рішенням зменшила тарифи на проїзд по місту, не зважаючи «на шмарклі» (це дослівно з виступу кандидата в президенти України в БМР) усіх цих фірмачів-перевізників. Також він вимагав у міської ради вже на наступну сесію БМР надати йому (напевно, кандидат трохи загубився в просторі та часі, уже вважаючи себе президентом) план тактичного і стратегічного розвитку міського комунального транспорту в Білій Церкві. Таке порушення протоколу й суб-ординації викликало чергове обурення й сміх міських депутатів. Із цього приводу доволі «по-народному» висловився депутат-свободівець Панасов: «Шановний пане Каплін. Такий, як ви,  донедавна стояв тут на постаменті біля будівлі міської ради. Ми його в 2014-му році прибрали. Ось так, як ви, рукою вказував. Шановний, ви ще під стіл ходили, коли я працював на виробництві. І не вам тут розказувати, шановний заср…нець».
Щоправда, після тиради Панасова,  на допомогу босу знову поквапилися мордаті диригенти, які дали команду багатоголосому хору переволати єхидні смішки на адресу «борця за своє президентство». 
 
Савчук сів 
на улюбленого
 «коника», але публіка не оцінила
 
У полеміку втрутився й колишній голова БМР пан Савчук. За традицією намагався згадати старі добрі часи, коли він був при посаді й усе навколо було правильно та красиво. Проте бабусь на гальорці геть не цікавили досягнення колишнього мера на втраченій посаді, тож, за командою привезених мордатих диригентів, вони  традиційно люто засвистали пана Савчука, як і будь-якого іншого спікера, окрім «лицарів у сяючих обладунках»:  Капліна з Бабенком.
 
Теперішній мер 
запропонував 
компроміс
 
Останнім з приводу конфлікт-ної ситуації висловився голова Білоцерківської міської ради Геннадій Дикий. Він повідомив присутніх, що депутатським корпусом міськради напрацьоване й узгоджене рішення, яке мало б заспокоїти пристрасті навколо тарифів на проїзд у маршрутних автобусах та тролейбусах. Наразі, мовляв, після кропіткої роботи над проектом рішення депутати пропонують дати експертній комісії більше часу на вердикт стосовно правомочності підняття існуючих тарифів. Раніше пропонувалося повернутися до резонансного питання 1 березня 2019 року, а тепер – аж 1 травня, тобто наприкінці весни. 
 
Голосування 
 
Запропоноване рішення білоцерківські депутати ухвалили одностайно.
 
Післямова
 
Отже, після «фінального свистка» можемо означити деякі висновки з приводу. 
Слава Богу, у сесійній залі обійшлося без побоїв та емоційних непритомностей. Пан Каплін отримав кілька потенційних голосів на майбутніх виборах; пан Бабенко також потішив свої політичні амбіції та згуртував своє «приватне військо білоцерківських бабусь»; бабусі нарешті відчули власну силу та значимість; привезені мордаті диригенти отримали свої «гастрольні гонорари». 
Натомість ситуація з тарифами залишилась остаточно не вирішеною, а, так би мовити, відтермінованою. Що ж, це все одно ліпше за кулачні бої в адміністративній будівлі.
Олександр Виговський