kopiika.com.ua

Презентація книги про Іловайську трагедію

Переглядів: 113Коментарі: 0
Презентація книги   про Іловайську  трагедію

В історії України є кілька сторінок, які потребують ретельного вивчення, щоб з’ясувати правдиві факти, відділивши, як кажуть, зерна від плевелів. Одна з найбільш трагічних – трагедія Іловайського котла 2014 року. І тим більше є бажання розібратися в обставинах подій, адже вони стосуються загибелі в ті жахливі дні багатьох військових та добровольців.

У залі Торгово-промислової палати Білої Церкви відбулася презентація книги спогадів – двотомника «Війна, якої не було. Хроніка Іловайської трагедії». Автор – Роман Зіненко, боєць батальйону «Дніпро-1». 
Очевидець страшних подій серпня 2014 року написав одну з перших книжок про війну на сході України – «Іловайський щоденник», яка була презентована в Білій Церкві раніше. Теперішній двотомник є результатом опитування більше двох сотень очевидців – офіцерів, бійців, у тому числі й тих, хто наразі не має ніяких документів та офіційних підтверджень своєї участі й присутності в Іловайську. І справа, за словами Романа Зіненка, не лише в пільгах, які дають  документи, але важливим є й установлення істини, підтвердження багатьох фактів фото- та відеосвідченнями. Опис подій тих серпневих днів у двотомнику проведено хвилина за хвилиною, ім’я за ім’ям. Роман наголошує, що книжка відповідає на запитання «Як це було?», а не «Хто винен?». Адже винних має вияснити слідство, а учасники – заслуговують на визнання.
Секретар Білоцерківської міської ради Вадим Кошель, депутат Білоцерківської міської ради, учасник бойових дій Володимир Бабенко  висловили вдячність Романові Зіненку за мужній захист України та за написання актуальних книжок. 
Серед жертв Іловайської трагедії є білоцерківці, зокрема це Віталій Коломієць, ім’ям якого названо одну з вулиць Білої Церкви. Як акцентував начальник управління освіти і науки Юрій Петрик, така книга важлива для підростаючого покоління, тому це питання буде розглянуто депутатським корпусом.
Автор бойової хроніки з болем розповідав про загиблих, висловив співчуття всім родичам. Багато хто з бійців вважається зниклим безвісти, оскільки немає прямих доказів смерті. Досі лишається багато питань, які поки не вирішені розслідуваннями на державному, офіційному рівні. 
Двотомник містить близько 30 мап-схем, які детально відображають перебіг військових дій, результати окремих журналістських досліджень тощо. 
Роман Зіненко сподівається, що саме такі книги, де є реальні розповіді бійців, книги зі сторінками, сповненими болем, примусять пришвидшити розслідування, щоб уголос прозвучали імена справжніх героїв та захисників України. 
Наталія Вереснева