kopiika.com.ua

Пільги багатодітним сім’ям

Переглядів: 111Коментарі: 0
Пільги багатодітним сім’ям
Відповідно до законодавства України,  багатодітна сім’я – сім’я, у якій подружжя перебуває в зареєстрованому шлюбі, разом проживає та виховує трьох і більше дітей, у тому числі кожного з подружжя; або один батько (одна мати), який (яка) проживає разом з трьома і більше дітьми та самостійно їх виховує.
Оформлення статусу багатодітної сім’ї
Перш ніж скористатися передбаченими законом пільгами, потрібно спочатку оформити статус багатодітної сім’ї та отримати відповідне посвідчення батьків чи дитини багатодітної сім’ї.
Посвідчення – це документ, що підтверджує статус багатодітної сім’ї й дітей з такої сім’ї та їхнє право на отримання пільг. Посвідчення видається Управлінням праці та соціального захисту населення за місцем проживання одного з батьків.
Якими пільгами може користуватися багатодітна сім’я?
 
Законом України «Про охорону дитинства» встановлені такі пільги для багатодітних сімей:
•  50% знижки оплати за користування житлом (квартирна плата) у межах норм, передбачених чинним законодавством (21 кв.м загальної площі житла на кожного члена сім’ї, який постійно проживає в жилому приміщенні (будинку), та додатково 10,5 кв.м на сім’ю);
•  50% знижки оплати за газ, електрику, опалення, воду, стаціонарний телефон, вартості скрапленого балонного газу для побутових потреб, на паливо (якщо сім’я живе в будинку без центрального опалення);
•  позачергове встановлення квартирних телефонів; абонентна плата за користування квартирним телефоном встановлюється в розмірі 50% від затверджених тарифів.
Указані вище пільги надаються за умови, якщо розмір середньомісячного сукупного доходу сім’ї в розрахунку на одну особу за попередні 6 місяців не перевищує величини доходу, який дає право на податкову соціальну пільгу (у 2019 році це 2690 грн).
Дітям з багатодітних сімей надаються такі пільги:
•  безоплатне одержання ліків за рецептами лікарів (але тільки дітям у тих сім’ях, розмір середньомісячного сукупного доходу яких у розрахунку на одну особу за попередні шість місяців не перевищує у 2019 р. 2690 грн);
•  щорічне медичне обстеження й диспансеризація в державних та комунальних закладах охорони здоров’я із залученням необхідних спеціалістів, компенсація витрат на зубопротезування;
•  першочергове обслуговування в лікувально-профілактичних закладах, аптеках та першочергова госпіталізація;
•  безоплатний проїзд усіма видами міського пасажирського транспорту (крім таксі), автомобільним транспортом загального користування в сільській місцевості, а також залізничним і водним транспортом приміського сполучення та автобусами приміських і міжміських маршрутів,  у тому числі внутрішньорайонних, внутрішньо- та міжобласних незалежно від відстані й місця проживання – за наявності посвідчення встановленого зразка, а в разі запровадження автоматизованої системи обліку оплати проїзду – електронного квитка, який видається на безоплатній основі;
•  безоплатне одержання послуг з оздоровлення та відпочинку відповідно до Закону України «Про оздоровлення та відпочинок дітей».
Із квітня 2019 року запроваджено новий вид соціальних виплат – допомога на дітей, які виховуються в багатодітних сім’ях. Допомога призначається на третю й кожну наступну дитину з місяця, у якому було подано заяву з усіма необхідними документами, у щомісячному розмірі 1 700 гривень та виплачуватиметься щомісяця до місяця досягнення дитиною 6-річного віку включно.
У тому випадку, коли в сім’ї одночасно народилося двоє й більше дітей, унаслідок чого сім’я набула статусу багатодітної, виплата допомоги здійснюється на кожну таку дитину.
Варто знати!  Розмір допомоги є доходом родини й ураховується при призначенні інших видів соціальних допомог. А це означає, що призначення допомоги на дітей може мати вплив на встановлення статусу малозабезпеченої родини й ураховуватиметься при призначенні субсидії та визначенні права на пільги на комунальні послуги для багатьодітних сімей.
 
 
Інна Малишко, старший юрист ГО «Правова єдність» 

Безкоштовну юридичну консультацію можна отримати за адресою: вул. Леваневського, 55 (приміщення філії бібліотеки №8)