kopiika.com.ua

«ПероДактиль» надає крила! «ПероДактиль» міцніє! «ПероДактиль» набирає висоту!

Переглядів: 532Коментарі: 0
«ПероДактиль» надає крила! «ПероДактиль» міцніє! «ПероДактиль» набирає висоту!

Ми всі чекали цієї події з нетерпінням! Нарешті відбулося нагородження переможців дитячого літературного конкурсу «ПероДактиль».

Конкурсу лише два роки, а він уже встиг отримати статус Всеукраїнського й підтримку Міністерства освіти і науки України.  Подано 400 робіт від дітей з усієї України. Незважаючи на те  що мова конкурсних робіт повинна бути тільки українська, надзвичайно багато творів від юних талантів було з Донецької та Луганської областей.

Свято – вдалося на славу! Конкурсанти, члени журі, спонсори та гості заходу зібралися в органному залі для того, щоб відсвяткувати завершення конкурсу та отримати свої заслужені подарунки. Хто дипломи й відзнаки, а хто й виступи артистів, які теж завітали на «ПероДактиль».

Міський голова Геннадій Дикий, за чиєї незмінної підтримки відбувався цей творчий захід, щиро привітав усіх і вручив відзнаки організаторам «ПероДактилю» Ірині Кузьменко та Ірині Голуб. «Це надзвичайно важлива робота – втілити в життя ідею, яка об’єднала безліч людей такою чудовою метою – метою підтримки  юних талантів. Я вражений тим, що багато конкурсантів з областей, які були русифікованими свого часу. Тож «ПероДактиль» – подія державного значення», – наголосив   очільник міста.

Пані Олена Дика, директор підприємства «Будмаркет», що є генеральним спонсором  заходу, правильно зазначила: «Завжди надзвичайно приємно й відповідально читати ваші твори, спов-нені щирої дитячої безпосередності й у той же час глибокої мудрості, уже не доступної дорослим. Дуже знаковим є те, що нагородження відбувається в День Георгія (Юрія) Побідоносця, святого покровителя Білої Церкви. Тож у цьому конкурсі немає переможених, усі – переможці, і я рада, що саме в нашому місті ви отримаєте свої заслужені 

нагороди».

Переможці були визначені у двох напрямках («поезія» та «проза») та в трьох вікових категоріях. Тож ними стали:

Поезія, 8-10 років:  Софія Лозенко (Миколаїв).

Поезія, 11-13 років: Ангеліна Зубач (Шацьк).

Поезія, 14-16 років:  Анастасія Рябенко (Харків).

Проза, 8-10 років: Мирослава Карашівська (Київ).

Проза, 11-13 років:  Поліна Тендітна (Лиман).

Проза, 14-16 років: Аліна Вороніна (Київ).

І звичайно ж, вас цікавить, хто став переможцем за версією нашої редакції. Одностайно ми всі вирішили віддати відзнаку «Копійки» Олександрові Борисову. Це неймовірно позитивний хлопчина із села Музиківка Херсонської області. Він, незважаючи на те що має певні вади слуху, дуже оптимістично дивиться на світ і завжди прагне добитися більшого. На запитання, що для нього щастя, він,  не вагаючись, відповів: «Для мене щастя – жити у своїй сім’ї, відчувати любов рідних і дарувати їм свою». А його вражаюче почуття гумору спонукало нас віддати йому свою відзнаку. Можливо, ви вже забули вірш Олександра, який ми друкували в одному з лютневих номерів «Копійки». Тож ми із задоволенням надрукуємо його ще раз.

Рюкзак

Каже мама, що нівроку 

Вимахав мій брат Андрій. 

Біцепси, широкі плечі ─ 

Еталон дівочих мрій. 

Я завжди трішки ревную, 

Брат Андрій міцний, ще б пак. 

Ми до Львова регулярно  

Відправляємо рюкзак. 

Зберемо його всі разом: 

Мама, бабця і дідусь. 

Я кладу в рюкзак трансформер:  

Без одного – обійдусь! 

Дід поклав солоне сало - 

Любить внука він свого - 

І дві курки, щоб не мало, 

Бо Андрій наш – ого-го! 

А бабуся пиріжечків 

Для Андрюшки напекла. 

Мама вклала банку меду, 

Із базару принесла. 

Помідори, перець, моркву -

Все ковтає наш рюкзак. 

Яйця, сир, олію, масло – 

У Андрія гарний смак! 

А якщо рюкзак не репне, 

На банкіра, як Андрій, 

Я колись поїду вчитись - 

І рюкзак цей буде мій!

І якщо ви ще не здогались, що отримав Сашко від нас у подарунок, то раді вам повідомити: юний поет більше не заздритиме рюкзаку брата, бо має вже свій.

Усі фіналісти «ПероДактилю» (а їх було аж 90) відзначені нагородами й дипломами. Подарунком для них також стала екскурсія по історичному центру міста, яку провела активістка ГО «Зміни Білу Церкву» Юлія Скотар, а також виступи неймовірної органістки Любові Орлової та білоцерківської зірочки, співачки Катерини Манузіної.  


«ПероДактиль» вирушив у політ за новими враженнями та новими юними талантами. Щасти тобі й до зустрічі наступного року, чарівна пташко!

Олег Мацур