kopiika.com.ua

«Олександрійський бал» відтепер відкриватиме парковий сезон

Переглядів: 339Коментарі: 0
«Олександрійський бал»  відтепер відкриватиме парковий сезон
Надзвичайна подія, «Олександрійський бал», який  минулого року відбувся вперше, відтепер стане традиційною. Минулими вихідними в дендропарку «Олександрія» було проведено такий нестандартний захід, коли балові шати, високі зачіски, довгі мережені рукавички, фраки та циліндри, незважаючи на ХХІ століття, стають актуальними, і хоча б на кілька годин ніхто не здивується надзвичайно вишуканим фразам у розмовах, а благородні манери стають просто необхідними! Дендропарк «Олександрія» стає місцем відпочинку й творчості, дає простір для польоту фантазій, які сягають ХІХ століття!
 
Як розповіла організатор заходу Олена Фастівська, голова правління ГО «Біла Церква туристична», минулорічний досвід та побажання мешканців Білої Церкви, гостей дендропарку підказали продовжити цю красиву традицію балів: «Якщо минулого року він був присвячений ювілею нашого дендропарку, то вже тепер виникла чудова ідея: щороку навесні балом відкривати парковий сезон. Головне, що це надзвичайно сподобалося білоцерківцям. І ми будемо робити все, щоб мати можливість зробити ремонтні роботи й уже наступного року відкрити бальну залу в Танцювальному павільйоні. 
 
Думаю, що всі, хто прийшов у бальному вбранні, були задоволені й винагороджені організаторами та спонсорами: дорослі отримали по келиху шампанського, а діти – морозиво. Минулого року ми показали всім бальний зал у Танцювальному павільйоні, а цього року запросили гостей у Турецький будиночок, який є відкриттям для багатьох – з багатьма загадками». 
 
Гостей у Турецькому будиночку зустріла гід Юлія Скотар, яка розповіла історичну довідку про нього, а дослідник Олександр Іванов презентував розповідь про частину Палацового комплексу Браницьких, коментар надав спеціальний гість – Євген Чернецький. 
Дослідник Олександр Іванов, ініціатор 3D-проекту «Павільйони Браницьких» (він ще минулого року розповідав про окремі частини в приміщенні Танцювального павільйону), логічно й послідовно досліджує та розкриває таємниці тих будівель, які зруйновані часами, історичними подіями, вишукує архівні дані, документи, що дають змогу реконструювати будівлі, паркові частини і, власне, сам палац Браницьких: «Суть у тому, що ми відкриваємо по-новому те, що люди бачили на власні очі. Поступово розшукуємо матеріал для майбутніх он-лайн мандрівок по парку, по палацу Браницьких. Попереду – багато копіткої роботи для 3D-моделювання, для створення віртуальної реальності».
 
 
…Свіжий весняний парк прикрасили вродливі дами в довгих сукнях у стилі XVIII та XIX століть… Ось-ось, здається, звідкись виїде й карета, у якій сидітимуть пані Олександра Браницька з чоловіком! Нехай несправжні, нехай лише в грі, але справді з казкової карети, яка під’їхала до головної сцени, вийшли графи Браницькі (Влад Скляр, Тетяна Борисенко) та запросили відвідати минулу епоху – хоча б подумки!.. 
 
З головної сцени прозвучали слова вітання всім відвідувачам від організаторів Другого «Олександрійського балу» (ГО «Біла Церква туристична», ГО «Зміни Білу Церкву»), а також – щирі вітання та побажання від заступника білоцерківського міського голови Катерини Литвиненко, народного депутата Хвичі Мепарішвілі, директора дендропарку Наталії Бойко.
 
Прекрасною й натхненною виявилася програма на головній сцені балового свята. Органічно в цій атмосфері парку звучала класична вокальна музика (у виконанні Євгенії-Амадеї Едельвайс). Музичний екскурс надала музикознавець Людмила Вольська. А розкішний майстер-клас із вальсів та мазурок надала студія старовинного танцю «La Rêverie» (м. Київ).
 
Класика продовжувала звучати згодом і в музиці колективу «ArtFamily». Під звуки спокусливого й трохи стриманого танго в їхньому виконанні присутні змогли приєднатися до білоцерківської танго-спільноти (керівник студії «El navigator» –Тетяна Вінницка). Пані Тетяна наголосила, що така творча зустріч на алеях парку – незвичайна: «Можливість долучитися до культурного життя Білої Церкви, безпосереднє спілкування з аудиторією, тангування на свіжому повітрі, та ще й у чудовій «Олександрії», – дивовижна неділя! Чудова погода, щира аудиторія, жива музика! Композиція «Por una cabeza» у виконанні колективу «Art-family» — подарунок для всіх прихильників танго-класики!»
 
Цікавими були різноманітні локації: гра в бадмінтон, екскурсія біля видових вікон, майстер-клас живопису (з Олександрою Кондатенко), дитяча бальна школа, уроки фехтування. Колоритним, здавалося, був кожен присутній, включно з фотографом  Романом Наумовим.
 
«Найкраще відчуття, яке може бути після свята, – це бажання його повторити, – з радістю коментує пані Олена Фастівська. – Ми обов’язково це зробимо, а сьогодні дякуємо всім, хто нас підтримав – і хто прийшов у гарних сукнях та костюмах, усім, хто просто прийшов подивитися, усім, хто допоміг створити старовинну атмосферу. 
 
Ми дуже старалися й сподіваємося, що додали яскравих фарб у ваше життя; що маленькі принцеси та принци відчули себе в казці, а дорослі красуні та красені перенеслися в минуле, відчувши себе знаними особами... Починаємо чекати наступний бал!».
Захоплення відвідувачів складно передати словами, адже блиск в очах і натхнення відчувається й наче витає над парковими алеями!
Дійсно, цей казковий день лишив по собі чарівні відчуття – це й спогади, і пережиті емоції, і враження, фотографії, відео… Тож ми прощаємося, щоб шити розкішні вбрання, вивчати мазурки й вальси – і знову зустрітися на «Олександрійському балу» вже наступної весни! 
Наталія Вереснева