kopiika.com.ua

«Обмежень для занять спортом за віком – немає!»

Переглядів: 106Коментарі: 0
«Обмежень для занять спортом за віком – немає!»

 Давно всім відомий вислів: «Рух – це життя». І вчергове доводить правильність цих слів активний спосіб занять у КУ БМР «Територіальний центр надання соціальних послуг». Адже тут надається можливість навчитися якісно працювати над своїм фізичним станом сотням людей похилого віку – тим білоцерківцям, які готові покращувати стан здоров’я, допомагати собі, підвищуючи таким чином якість свого життя.  

Активні заняття з оздоровчої фізкультури в красивому спортзалі Територіального центру, обладнаному тренажерами, проводить інструктор із фізкультури Ірина Засадюк. Пані Ірина отримала освіту фінансиста, а згодом додатково отримала спеціальність учителя фізичної культури, тому й звернулася до діяльності, якої прагнуло її серце, – до діяльності в спортивній сфері:
 
«Дійсно, спортом я займалася з юності: спортивна гімнастика, плавання. Веду активний стиль життя, наприклад люблю їздити велосипедом. Тому якби ще й у нас, у центрі, згодом з’явилася група наших клієнтів на велосипедах, – то я була б лише «за»! Коли керівництво Терцентру близько року тому запросило мене до співпраці, я із задоволенням розпочала працювати на посаді інструктора з фізкультури. І наразі щаслива, що вже є хороші результати. 
 
Практична мета моєї оздоровчої програми – щоб мої дівчата, наші вихованки, а також вихованці (у нас є наші два герої, два мужчини, які також займаються!), краще рухалися, отримували заряд бадьорості. Якщо все правильно виконувати, то, навіть маючи вже немало років, можна ставати здоровішим. 
 
І я бачу, що через таку кількість занять наші клієнти почувають себе краще, адже це насправді – оздоровча фізкультура. Ми робимо вправи для шиї, для рук, спини, ніг, стоп. Кожен виконує ці вправи – у міру своїх фізичних сил. Ніхто не лінується, бо все робиться для себе. Хтось робить краще, інші – дуже стараються. Є окремі групи, які розмежовуються за часом, але обмеження для занять за віком – немає!»
 
Хоча в групі по 10-12 чоловік і вправи виконуються одночасно, але таку роботу можна назвати в значній мірі – індивідуальною. Адже з кожним клієнтом центру треба поспілкуватися, щоб з’ясувати, який спосіб життя вела людина (рухливий чи «офісний»), які хвороби, які в неї є фізичні обмеження, можливості тіла. 
 
«Наша 70-річна клієнт Терцентру Ірина Василівна не могла робити звичайні рухи правою рукою, зранку рука сильно терпла. Тоді на наших заняттях вона почала робити вправи, розробляла руку – і приблизно через два місяці її стан покращився, і зараз вона може без болю піднімати руку. Треба над собою працювати. Ми чекаємо на кожного в Терцентрі – і за кожного в нас душа болить, переживаємо, допомагаємо. Тут ми як велика родина: люди ходять, спілкуються, підтримують себе й одне одного. Особисто я нашими результатами задоволена».
 
Клієнти розділяються на три групи, кожна з яких займається у свій час тричі на тиждень. Сьогоднішня клієнтка Терцентру Марина Мартинюк займається собою й бачить різницю, адже до відвідувань Терцентру кілька років у неї був депресивний стан: «Я рада, що подруга порадила звернутися до центру: і настрій покращився, і подруги з’явилися. Зараз активно займаюся під керівництвом тренера Ірини – і вже спина стала більш гнучкою. До речі, ці вправи я вже вивчила й сама повторюю вдома. Крім того, що сама по собі зарядка – це дуже добре, але мені ще й дуже подобається, що в нас використовується лікувальна аромалампа, п’ємо карпатський чай під супровід музики. У мене стає краще дихання, заспокоюються нерви. А мій дорослий син каже, що я стала більш веселою, більш життєрадісною – навіть помолодшала».
 
Дійсно, для чого ж лінуватися, якщо всі вправи, кожен рух ідуть до «скарбнички здоров’я». 
 

Скандинавська ходьба

У Терцентрі буває так, що як тільки підходить до завершення певне заняття, то клієнти центру починають нагадувати метушливих школярів: треба встигнути швидко зібратися, аби не пропустити наступне! І якщо це заняття «скандинавська ходьба», то всі прагнуть швидко вдягнутися та спорядитися спеціальними палками для ходьби. Зима видалася теплою, тому особливих перешкод не спостерігалося, особливо в тих клієнтів, котрі мають можливість скористатися знаннями, які їм дали керівники гуртка. 
 
Ніна Родіонівна Саганець займається ходьбою третій місяць, але старається не пропускати жодного заняття. «Ми дружний колектив, і це для атмосфери наших занять додає нам позитиву. Ми вже від цього стаємо здоровішими. Ми виходимо займатися неподалік річки Рось, на природі. Дихаємо свіжим повітрям. І при цьому – завжди посміхаємося!»
 
Про чудовий настрій та покращення внутрішньої бадьорості підтверджує Ольга Іванівна Кучма. ЇЇ чоловік, пан Сергій, відповідаючи на запитання, що привело їх до таких занять, відповів, що привело прагнення багато років бути активними, не втрачати фізичної форми й, звичайно, це – дружба та спілкування на цікаві теми. Сергій Михайлович розповів, що він багато років віддав праці: як інженер, він працював на підприємстві «Білоцерківсільмаш», проходячи всі службові сходинки – аж до керівництва підприємством: «Періоди в житті були різними, але часто офісна праця, керівні посади примушують сидіти в кабінетах. Тож тепер варто проводити активно своє життя, розганяти кров, примножувати здоров’я. Недаремно тренуємося нашою групою майже кожного дня!»
 
«Ці заняття в Терцентрі допомагають нам жити, бути здоровими, дають натхнення й радість життя, – стверджує Галина Миколаївна Микитенко, яка пов’язана з Терцентром уже більше шести років і років з три активно займається «скандинавською ходьбою», а по суті – стала своєрідним натхненником-волонтером для продовження занять. – У нас був прекрасний тренер зі «скандинавської ходьби» – Олена Тарасова, позитивна людина, яка дала багато корисної інформації. Звичайно, новачкам можу дати настанови, я користуюся авторитетом, але керівником групи себе не почуваю. Усі ми – друзі між собою. Я абсолютно всім рекомендую приходити сюди й займатися «скандинавською ходьбою».
 
Отже, ані вік, ані попередні професійні заняття не заважають починати жити по-новому, рішуче змінювати спосіб життя, якщо він несе корисні зміни. Для навчання цьому та підтримки є спеціалісти – як в основному відділенні Територіального центру надання соціальних послуг (вул. Т. Шевченка, 69), так і у філіалі (вул. В. Стуса, 34).
—  Наталія Вереснева