kopiika.com.ua

Навіть податкова служба здатна допомогти в розбудові громадянського суспільства, – експерт

Переглядів: 186Коментарі: 0
Навіть податкова служба здатна допомогти  в розбудові громадянського суспільства, – експерт
Українській державі потрібно активніше брати участь у розвитку громадянського суспільства, упевнений політолог Петро Олещук. А шлях до цього лежить через виховання відповідального громадянина. Таку думку Олещук висловив в ефірі парламентського телеканалу «Рада». 
 
«Бути громадянином – це досить відповідальна робота. Наприклад, такі елементарні речі, як сплата податків. Переважна частина громадян досить слабо собі уявляє – що таке податки, як вони їх платять, чому вони їх платять, чому їх треба платити, як їх треба платити», – пояснив політолог. 
 
У якості одного з успішних прикладів того, як державні органи допомагають у розбудові громадянського суспільства, Олещук приводить ініціативу Олексія Кавиліна – голови фіскальної служби в Київській області. 
 
«Київська обласна податкова на чолі з Олексієм Кавиліним стала ініціатором створення цікавого ІТ-проекту для молодших школярів зі сплати податків. Реалізацією ідеї займатиметься Інститут податкових реформ. Передбачається досить велике охоплення – близько 26 тисяч учнів. Їм уже пояснюють, що таке податки, оподаткування, принципи, засади», – заявив він. 
 
На думку Олещука, IT-курс із фінансової грамотності, у розробці якого бере участь Олексій Кавилін у якості експерта, має велике значення для виховання майбутніх поколінь. 
 
«І це важливо. Тому що громадянин повинен знати, що таке податки, навіщо він їх платить і як їх потрібно правильно платити. Податки, голосування, ідеологія – усе це повинна включати підготовка громадянина до політичного й не тільки політичного життя», – резюмував політичний експерт Петро Олещук.