kopiika.com.ua

Монмартр бібліотечного простору

Переглядів: 163Коментарі: 0
Монмартр бібліотечного простору

Один із наймальовничіших і відомих районів Парижа, легендарний Монмартр, давно став туристичною меккою. Колись тут знаходилися майстерні митців, що згодом стали знаменитими на весь світ. І хоча те богемне середовище жило в злиднях, як церковні миші базиліки Сакре-Кер,  паризький шик і елегантність були невід’ємно присутніми в атмосфері і їхнього вбогого життя. А додавали шарму вуличкам Монмартру прекрасні натурниці художників, які продавали перехожим крихітну досконалість – букетики пишно квітучих, вражаючих різнобарв’ям кольорів і різноманіттям форм листочків фіалок. 

 

Що ж, хто-хто, а парижани завжди розумілися на витонченій красі. А саме фіалки естети вважають рослинними «коштовностями»: їхні квіти насправді мають вигляд витончених прикрас, зроблених руками талановитих ювелірів. 
Згодом, після виходу у світ одного з останніх творів угорського композитора І. Кальмана – оперети «Фіалка Монмартра», у якій змальовуються реалії життя відомих митців: художника Р. Делакруа, поета А. Мюрже й композитора Ф. Ерве, – любов до цих рослин вихлюпнулася з бідних паризьких мансард і заполонила весь світ.
 
І до сьогодні кількість шанувальників фіалкової краси постійно зростає. Як і кількість нововиведених сортів, різноманітних агрозасобів для їх вирощування, ламп для освітлення та навіть спеціально сконструйованих меблів (стелажів, поличок, етажерок).
 
Підкорили ці тендітні рослини й серця багатьох наших білоцерківців. Тому виставка фіалок, що нещодавно (3-5 жовтня) відбулася в приміщенні бібліотеки № 8, вельми зацікавила багатьох аматорів і досвідчених знавців вирощування кімнатних фіалок.  
 
Бібліотечний простір читального залу й справді нагадував богемний Монмартр – так пишно буяв квітучими шедеврами. Багатство рослинного світу білоцерківцям презентували колекціонери клубу «Фіалки Надросся». 
Як розповіла завідувачка бібліотеки Світлана Хмільова, флористична експозиція в книгозбірні влаштовується вже вдруге: «Перший захід у співпраці з клубом ми провели в червні. І він дуже сподобався користувачам бібліотеки. До їх кількості доєдналися нові читачі, зросла книговидача відповідної тематики. Тому ми вирішили започаткувати клубну роботу з любителями фіалок на постійній основі, аби вони мали власну локацію для своїх засідань, майстер-класів і виставкової роботи. Бібліотечні працівники рекомендують їм для ознайомлення спеціалізовану літературу, а паралельно з квітковими виставками організовують і книжкові, де експонують друковані видання з різноманітною інформацією, яка може зацікавити всіх квітникарів».
 
Від колекціонерів клубу «Фіалки Надросся» відвідувачі виставки за необхідності отримували докладні індивідуальні консультації та паперові інформаційні матеріали щодо догляду й розведення різних сортів фіалок у домашніх умовах. А також щодня для новачків, котрі досі не мали навичок поводження з такими рослинами, клубний найдосвідченіший корифей, 75-річний Дмитро Поліщук, проводив просвітницькі й практичні майстер-класи. 
 
Серед цього квіткового раю кожен охочий міг вибрати собі екземпляр найприємніший його душі – такий, що подобався кольором чи відтінком, махровістю пелюсток чи різьбленням листочків або ж якоюсь цікавою назвою. Серед представлених вазонів були й іменні, тож можна було знайти фіалочку з власним іменем. Виявилося, існує навіть сорт, що зветься «Копійка»!  
 
Як повідомила співорганізатор клубу «Фіалки Надросся» Світлана Бродовська, усього на виставці було представлено близько 600 (!) сортів фіалок. А в індивідуальних зібраннях кожного члена клубу налічується від 250 до 800 сортів. Спільне хобі з вирощування цих квітів об’єднало їх разом у грудні 2018 р. Натепер клуб налічує 7 учасників із Білої Церкви, до яких також доєдналася квітникарка з Глевахи Людмила Одноволик із найбільшою власною колекцією. 
 
Спільнота активно співпрацює з іншими організаціями, обмінюється досвідом та новими сортами з «фіалочниками» усієї України, бере участь у спільних виставках потужних київських клубів. А білоцерківці вже незабаром знову матимуть можливість надихнутися цим чудовим квітникарством, оскільки 7-9 листопада «Фіалки Надросся» ще раз порадують шанувальників флори новою експозицією.
 
На прохання надати пораду з догляду за фіалками читачам нашого видання С. Бродовська охоче відповіла: «Насправді фіалка – квітка невибаглива й витривала. Адже їй потрібно зовсім небагато – це розсіяне світло й нечасте поливання. З мого досвіду: з фіалкою слід поводитися як із чоловіком – не треба залюблювати, проявляти зайву увагу й опіку. Дайте їй можливість відчувати себе вільно!» 
 
Велику цікавість у відвідувачів квіткової виставки викликала також інформація з фен-шуй-порадами поводження з фіалками, розміщена на бібліотечному стенді. З дозволу працівників книгозбірні, ділимося нею з вами, наші шановні читачі:
- фіалки фіолетового чи блакитного кольорів обдаровують мудрістю й натхненням;
- біла фіалка допоможе легше перенести душевні страждання;
- цвітіння рожевого кольору додасть любові оточуючих;
- фіалку червоного кольору – кольору пристрасті й активного руху – варто поставити на обідньому столі, щоб не допустити переїдання;
- фіалку синього чи бузкового кольору ставлять на стіл перед важливою діловою зустріччю.
 
А від себе додамо: будь-яку фіалку треба не лише доглядати, а й полюбити. І тоді вона обов’язково змінить ваше життя на краще! —Олена Литвинова