kopiika.com.ua

Мобільна бригада: психологічна допомога ветеранам АТО/ООС

Переглядів: 168Коментарі: 0
Мобільна бригада: психологічна допомога ветеранам АТО/ООС  В Україні поки що немає чітко виписаних протоколів щодо дій із ветеранами, які потребують реабілітаційної психологічної допомоги, проте сьогодні вже створюються мобільні бригади, які мають зробити певний прорив щодо цієї проблеми.

 
У Білій Церкві відбувся круглий стіл на актуальну тему - «Презентація мобільної бригади соціально-психологічної допомоги  ветеранам  АТО/ООС та членам їхніх родин у місті Біла Церква та Білоцерківському районі, налагодження співпраці із суб’єктами взаємодії». 
 
Під час круглого столу прозвучали ймовірні шляхи взаємодії між громадськими організаціями, установами напрямку соціального захисту тощо. На даний момент цей пілотний проект реалізується на теренах Київської та Миколаївської областей України, а термін дії – з 1 листопада 2019 року до 30 березня 2020 року.
 
Зрозуміло, що мета проекту – це вчасна й доступна допомога ветеранам АТО/ООС та членам їхніх родин. (Отже, робота спеціалістів мобільної бригади буде спрямована на ветеранів війни на Сході, учасників бойових дій, добровольчих батальйонів, а також членів родин.)  Тому на цьому круглому столі, що відбувся 20 грудня у великому залі Білоцерківського міськ-виконкому, зібралися представники різних структур Білоцерківщини та Київського регіону – з метою обговорити налагодження співпраці, з’ясувати проблемні питання (скажімо, підписання Меморандуму щодо співпраці) та якомога швидше вирішити їх. 
 
Діяльність фахівців мобільної бригади з надання соціально-психологічної допомоги ветеранам  війни на сході України має проводитися за певним протоколом: по-перше, виявлення тих ветеранів, які потребують допомоги у вирішенні низки питань, наприклад оформлення документів (зокрема пільгових), вирішення питань щодо отримання земельних ділянок, надання медичних, юридичних, психологічних послуг, працевлаштування ветеранів, житлових питань їхніх родин тощо; по-друге, перенаправлення ветеранів до вузьких фахівців для конкретного вирішення цих питань; по-третє, моніторинг результатів та їх аналіз із конструктивними висновками. 
 
Упроваджується цей пілотний проект щодо мобільної бригади соціально-психологічної допомоги ветеранам АТО/ООС – Українською фундацією громадського здоров’я за кошти Фонду ООН у галузі народонаселення та за підтримки Посольства Британської Ради в Україні.
 
Як нагадала присутнім координатор проектів Асоціації української фундації громадського здоров’я Анастасія Ляднєва-Ірлик, у Білій Церкві вдало реалізувався подібний проект: уже протягом двох років працює подібна мобільна бригада, яка надає допомогу особам, постраждалим від домашнього насильства. За цей період відпрацьований механізм співпраці державних структур соціального захисту та громадських організацій (зокрема, ветеранських, Червоного Хреста України тощо). Тож під час засідання учасники круглого столу 
презентували напрямки діяльності своїх організацій та установ, розглянули низку напрацювань щодо надання допомоги ветеранам  АТО/ООС, а також обговорили питання щодо подальшої співпраці в рамках реалізації пілотного проекту.
 
Про складність діяльності такої психологічної мобільної бригади говорили представники Червоного Хреста України: у нашій державі поки що немає чітко визначених протоколів допомоги в конкретних випадках, які по пунктах прописані, скажімо, у США, Ізраїлі. Тому це ще попереду, але в нас вивчається досвід цих країн і вже використовуються окремі реабілітаційні методики. 
 
Серед присутніх у обговоренні брав участь Максим Коноплястий, який представляє в Білій Церкві Всеукраїнську асоціацію учасників бойових дій. Він акцентував, що на цьому заході від фахівців прозвучала цифра 2 100 осіб учасників АТО/ООС, які офіційно зареєстровані в Білій Церкві: «Це насправді ті особи, хто перебуває на обліку в управлінні соціального захисту. Але ми розуміємо, що на сьогодні в місті їхня кількість насправді наближена до 4 тисяч. Уже ми активно працюємо в напрямку допомоги в оформленні земельних ділянок ветеранам – і більше 2 тисяч хлопців їх отримали. 
 
У Білій Церкві створено «Простір захисника України» (за адресою вул. Ярослава Мудрого, 44), куди щоденно звертається близько 20-40 людей. Щодо запропонованого пілотного проекту, то великий плюс мобільної бригади в тому, що фахівці можуть приїхати та поспілкуватися на місці (наприклад, у глибинці Білоцерківського району). Адже в місті ветерани більш інформовані, а в людини із села може бути депресія, і про це ніхто й не знатиме. Психологічна робота з такими хлопцями, які «закрилися» за місцем проживання, – це один з важливих напрямків роботи психологів мобільної бригади». 
 
У ході презентації проекту були озвучені контакти мобільної бригади психологічної допомоги Білоцерківщини: (066) 108 94 92, (063) 624 87 15, (099) 258 67 44.
 
                                                        — Наталія Вереснева