kopiika.com.ua

Міжнародні змагання з кросу – на доріжках «Олександрії»

Переглядів: 73Коментарі: 0
Міжнародні змагання з кросу – на доріжках «Олександрії»

Змагання з легкоатлетичного кросу на призи Білоцерківської меблевої фабрики відбулися 7 вересня на території дендропарку «Олександрія». За визнанням спортсменів, які приїхали з різних куточків України та закордону, цей забіг приємно відрізняється від багатьох інших – прекрасною організацією та вдалою інфраструктурою, системою контролю та оцінювання, справедливим розгалуженням призового фонду (за віковими категоріями), а також, звичайно, мальовничою трасою в зеленій парковій зоні. 

На старт VIII Міжнародних змагань із легкоатлетичного кросу цього року вийшло понад 260 спортсменів віком від 12 років до найстаршої вікової категорії – понад 60 років. Учасники представили 16 областей України, а також – Республіку Білорусь. Організаторами виступили управління з питань молоді та спорту Білоцерківської міської ради, Білоцерківський СК «Арсенал».
До білоцерківців та гостей міста зі словами вітань під час урочистого відкриття звернулися: начальник управління з питань молоді та спорту Білоцерківської міської ради Інна Паливода, віце-президент Федерації легкої атлетики м. Біла Церква Сергій Бочаров, головний тренер збірної команди України з видів витривалості Федерації легкої атлетики м. Біла Церква Сергій Романчук, головний суддя змагань та неодноразовий переможець і призер чемпіонатів світу з легкої атлетики Віктор Недибалюк, начальник відділу фізичної культури та спорту Валентина Коросько.
Дівчата та юнаки бігли дистанції 1 км, 2 км та 3 км. Жінки всіх категорій здійснили забіг на дистанцію 6100 м, чоловіки всіх категорій та працівники меблевої фабрики пробігли  10 200 м. 
Одна з позитивних особливостей цих змагань у тому, що участь беруть як початківці, вихованці спортивних шкіл, так і знамениті легкоатлети. Зокрема, серед уславлених учасників-легкоатлетів – учасник трьох Олімпійських ігор Олександр Сітковський, учасниця Олімпійських ігор Ольга Котовська, бігун Ігор Олефіренко, який неодноразово проставляв Білу Церкву на міжнародних аренах (зокрема, у листопаді має представити Білу Церкву на змаганнях у Японії). 
За словами тренера збірної України з видів витривалості Сергія Романчука, традиційно на цей крос приїжджає еліта спортивної витривалості України: «Цей традиційний восьмий старт Білоцерківського кросу – один з кращих івентів в Україні такого масштабу. А попереду в Білої Церкви – на нашій сертифікованій трасі прийняти учасників Білоцерківського марафону, який стане одним із критеріїв відбору до олімпійської збірної України».

«Чіпова система – 

сучасна, зручна й справедлива»

Щодо вдалої організації змагань та приємних бонусів, то про це в черговий раз відзначили гості з Білорусі. До того ж між суперниками немає суперечок, коли є чітка електронна система реєстрації, фіксації результатів. Тому саме система електронного «чіпування» дає можливість швидко та зручно визначати переможців. Про те, що в Білій Церкві така сучасна технологія, дуже схвально відгукнулися 
спортсмени-ветерани Тетяна Делендік та Анатолій Дрень. 
«Ми приїжджаємо для участі в білоцерківському кросі на запрошення ветерана білоцерківського бігу Ніни Романівни Кириленко, учасника Клубу любителів бігу, уже третій рік, – наголошує пані Тетяна з Білорусі. – Хороше проведення, призовий фонд – тож в учасників вагома зацікавленість. Тут вікові категорії, як і в Європі, поділені на 5 років».
Емоції спостерігачів зашкалювали, коли вони підтримували учасників на проміжних етапах та на фініші. Так, серед молодших дівчат хороші результати продемонстрували:  П. Муха (м. Біла Церква, ДЮСШ «Олімп»), К. Неплюєва (м. Одеса), М. Аніщенко («Олімп»); К. Онісімова, Є. Кобєлєва, В. Герун. Серед жінок, більш дорослої вікової категорії – Валентина Килярська, Ольга Котовська, Віра Овчарук.
У хлопців серед кращих – А. Радзевило, Д. Азубуогу, Д. Кульчицький, А. Атаманюк, М. Чернов, А. Дугін. Кращими бігунами серед чоловіків стали: Д. Сирук, Р. Романенко, О. Сітковський, Д. Дідоводюк, А. Алфимов, І. Олефіренко, а також – С. Оксенюк, О. Шерстюк, С. Чалик, П. Шутенко, В. Рябов; зокрема, і ветерани бігу в категорії «60+» – В. Карпович, І. Костюк, М. Плюйко. 
Призерка цьогорічних змагань, юна спортсменка з Дніпра Катерина Онісімова, під час інтерв’ю емоційно висловила свої враження: «Траса в парку «Олександрія» – прекрасна для такого виду спорту! Я бігаю вже кілька років, з наступного року вже візьму участь у категорії юніорів. Окремогокумира у світі спорту я не маю, але мені близькі по спортивному духу та налаштуванню бігунки-американки. Наразі я намагаюся давати мотивацію й, сподіваюсь, коли буду у великому спорті, то сама стану прикладом для когось. Мрію покорити олімпійський п’єдестал!»
Переможці кросу отримали грошові премії, дипломи та медалі від спонсора змагань. Нагороди – це чудовий стимул для занять спортом та щоб вести здоровий спосіб життя.
—Наталія Вереснева