kopiika.com.ua

Літо відкрило сезон: ЕКО-пікнік на острові Дитинства

Переглядів: 195Коментарі: 0
Літо відкрило сезон:  ЕКО-пікнік на острові Дитинства
Сонячним і теплим днем розпочався літній сезон у Білій Церкві. Уже традиційно кілька років на острові Дитинства з початком тепла проходить ЕКО-пікнік – на підтримку ініціатив з охорони оточуючого середовища, споживання корисної їжі, використання природних екотоварів та налаштування на здоровий спосіб життя. Особливим цей день став ще й тому, що співпав зі святкуванням Міжнародного дня захисту дітей. Тому й надзвичайна увага була прикута до теми дитинства та формування дитини: у грі, різноманітних заняттях, у спілкуванні з батьками, друзями, тваринами та оточуючим світом.
 
Насичена й цікава програма свята додала до спільної атмосфери любові та взаєморозуміння, що панували на острові Дитинства, – душевного затишку, сімейного комфорту.
Сприймати події на острові Дитинства можна було з різних ракурсів: пізнання, навчання, розвитку, розваги та відпочинку. І кожен, хто прийшов чи то родиною, чи то сам, зміг знайти собі цікаве й корисне. 
Під час офіційного відкриття білоцерківський міський голова Геннадій Дикий привітав малечу із Днем захисту дітей та початком літніх канікул, а також висловив щиру подяку всім організаторам і учасникам за реалізацію проекту. 
До привітань приєдналися нардеп Хвича Мепарішвілі, а також заступник голови Київської обласної державної адміністрації В’ячеслав Кучер, який наголосив, що 2019 рік оголошений на Київщині Роком дитини.  Геннадій Дикий відзначив подяками міського голови тих, хто протягом року долучався до різних екологічних акцій: Білоцерківську спеціалізовану природничо-математичну школу №16 ім. М.О. Кириленка; клуб за місцем проживання «Прометей»; ОСББ «Сагайдачного, 101» та «Сагайдачного, 121». За участь в екологічній акції «Чистий берег» відзначені студенти Білоцерківського медколеджу, БНАУ, учнівського колективу Білоцерківського професійного ліцею. За участь в акції «Весняна толока» подяки були вручені: громадському об’єднанню «Випускники ЛП», магазину «Flagman», а також громадському об’єднанню «Вартові чистоти».
Спортивні змагання від малюків до ветеранів, фітнес-заняття, екозабіг «Шалена Трейл Міля»-«Тропа над Россю». У забігу,  залежно від віку, учасники бігли дистанції 30 м (діти віком до 5 років), 100 м (5 – 7 років), 300 м, 500 м, 1 км та 1,6 км (миля). Традиційно весело пройшли змагання з велозаїзду для найменших «БЦ Стандартик» (Білоцерківська міська федерація велосипедного спорту) та захоплива гра зі спортивного орієнтування ДЮСШ №1 («Таємничий острів»). У локації #Займаюся були проведені фітнес-тренування OUTDOOR WORKOUT, а згодом – флешмоб LOVE IT ритм.
Культурні заходи: виставки, зони для малювання й декоративно-вжиткового творіння; творчі виступи на сцені; туристичні змагання та ночівля в наметах, заплив на катамаранах; «дог-парад» та виставка тварин, якими можна помилуватися, а можна й знайти собі пухнастого друга, зігріти серцем та взяти його собі додому…
 А ще - фестиваль повітряних зміїв (ініціатива ГО «Біла Церква туристична»), змагання з ловлі риби, а також - концерти, виступи досвідчених екоспікерів, майстер-класи.
Доволі серйозні речі сприймалися цього дня з легкістю, гумором і радістю. Цей день проходив під слоганом «Будь еко!», тому все, що відбувалося, спонукало присутніх взяти активну участь у спільній роботі білоцерківської громади задля чистоти довкілля. 
Як відомо, за пару останніх років на цій території за участю департаменту житлово-комунального господарства Білоцерківської міськради та активних громадян було проведено низку робіт із розчищення території – зокрема весняна толока, у якій попрацювало багато білоцерківців. Варто сказати, що кошти на роботи з очищення обвідного каналу було виділено Міністерством екології та природних ресурсів України – за сприяння народного депутата України Хвичі Мепарішвілі. Тож учасники й гості ЕКОсвята стали свідками красномовного результату: канал із укріпленими берегами, розчищений від мулу, бруду, чагарників, очерету, аварійних дерев став просто дивовижною локацією для яскравого Параду човнів! По спокійній воді глибокого каналу урочисто пройшли плавзасоби – від спортивних байдарок із ветеранами та новачками цього виду спорту до креативних команд на катамаранах і човниках. 
Під захоплені оплески пройшли водою команди Білоцерківської федерації спортивного туризму, вихованців ДЮСШ «Зміна»; катамаран Товариства Червоного Хреста України та човен департаменту житлово-комунального господарства. Призами були відзначені за креатив команди катамарана «Дід Мазай та зайці» (капітан – майстер спорту України зі спортивного туризму Павло Хоменко), катамарана «Піратська флотилія «Дві Ані» та катамарана «Дюймовочка» (на чолі з капітаном Поліною Бєлкіною, чемпіоном України з водного туризму).
Свої враження від такого насиченого дня висловила представник ГО «Вартові чистоти» Любов Чуприна: «Розумію, що нагорода – визнання нашої спільної роботи, нашої дружної команди. Переповнює відчуття вдячності та радості від того, що ми вже зробили та ще зробимо. Від того, яким зараз чистим, охайним є острів Дитинства. Як ці творчі локації сподобалися нашим діткам! Усе це дуже надихає!.. У тому числі й те, що наших «вартових» люди самі шукали, приєднувалися… На жаль, свято не без «журбинки»: поки там були, я зібрала пакет сміття навколо, хоча поряд стояли баки… Отже, друзі, у нас із вами ще багато роботи:  свідомість змінювати важко, але – необхідно! Я певна, ми з вами впораємося!». 
Яскрава локація дійства була присвячена тваринам. ЗООтериторія: тут діяв ветконсалтинг, Центр усиновлення тварин, майстер-класи, розваги, вікторини, спілкування з тваринами. 
Корисний та цікавий еколекторій: на головній сцені свята протягом дня було проведено кілька цікавих доповідей. Наприклад, практичний екоблогер Маріанна Бойко розкрила тему «Екологічні звички – тренд, що рятує життя»; психолог ТОВ «Чотири лапи. Україна» Ян Петінов розповів про взаємодію людини й тварини; комерцдиректор компанії SOFTPRO Роман Зіненко розповів про систему відкритих даних зелених насаджень міста Біла Церква; Наталія Чорногуб поділилася власним досвідом створення зеленого громадського простору «Парк Наталка»; засновник сервісу «Кліматичні краплі» Кирило Томляк розповів про особливості проекту.
Музична бригада дитячих колективів із денних виступів змінилася на вечірні виступи гуртів «Весна», «Гума», під ритми DJ танцювала молодь. А згодом, після заходу сонця, шанувальники шкіряного м’яча змогли повболівати за футбольну команду. І дощ, наче розуміючи обставини, пролився на майданчики ЕКО-пікника, коли всі вже сховалися в намети та під тенти. Хто залишився вночі в Зоряному таборі, той насолодився романтикою туристичних наметів. Головне, що кожен знайшов на цьому святі корисне й приємне – для себе, для родини, для друзів. І, звичайно, узяв за правило – виконувати «кодекс перебування на #ЕКОострові»: отримувати задоволення від природи, брати участь у всіх заходах – бігати, стрибати, їздити на велосипеді, кататися на човнах, уважно слухати лекторів; цікаво проводити час із дітьми та прогулюватися із собачками, співати пісні та слухати музику або навіть просто валятися на пледах, у гамаках чи на траві!
Наталія Вереснева