kopiika.com.ua

Контроль влади – громадою

Переглядів: 209Коментарі: 0
Контроль влади – громадою  Хвилюючі питання, що стосуються освітньої реформи, вторинної ланки медицини, а також методів контролю з використання теплової енергії, водопостачання – підняли перед чиновниками представники Громадської ради при виконавчому комітеті Білоцерківської міськради, чергове засідання якої відбулося 29 січня. Крім того, ішлося про виконання в Білій Церкві Програми розвитку громадянського суспільства.

На запрошення Громадської ради на засіданні був присутній заступник міського голови Анатолій Кравець, який надав коментарі та пояснення щодо механізмів упровадження Закону України «Про комерційний облік теплової енергії та холодного водопостачання». Серед іншого, питання стосувалися як оснащення житлового фонду в місті Біла Церква засобами обліку використання, регулювання та споживання холодної води, так і енергоефективних заходів у закладах дошкільної та шкільної освіти, соціальних закладах. 
 
За інформацією заступника, прибудинкових лічильників у місті є лише 153 й, відповідно до закону, є кілька варіантів облаштування засобами обліку. Щодо енергоефективності, то за 2019 рік було встановлено індивідуально-теплових пунктів у 14 дитячих садочках, іде підготовка до встановлення в 5 білоцерківських школах.
 

«Ми вчимо людей 

        демократичним інструментам впливу!»

 
Варто наголосити, що Громадська рада по суті своїй надає можливість зустрітися й обговорити питання, які хвилюють містян, представникам громади й представникам влади.
 
Скажімо, цього року в Громадській раді задіяні 20 представників від організацій та спільнот Білої Церкви, які сформували 4 комітети різних напрямів. Виконавчий комітет розглядає й ураховує думку Громадської ради під час прийняття рішень. Наприклад, минулого року, після активних та тривалих обговорень, було враховано думку громади й проведено громадську експертизу щодо транспортних тарифів. 
 
Про те, як реалізовуються на практиці функції Громадської ради, окремо розповіла журналістам голова ради Оксана Сахарова. Вона підкреслила, що кілька членів Громадської ради міста працюють в «Агенції стратегічного розвитку Білої Церкви», тому вони «заточені» на активну діяльність, на пошуки можливостей для реалізації потенціалу міста.
- Протягом 2019 року в роботі ради було зроблено кілька суттєвих акцентів. Наприклад, дуже активно реалізовувалась наша Програма підтримки ВПО (тут і далі – внутрішньо переміщених осіб) на 2019-2024 роки, затверджена сесією. Завдяки цій Програмі 37 родин першокласників отримали грошову допомогу за минулий рік, а діт-ки зі статусом «постраждалих від наслідків збройного конфлікту» харчуються в школах безкоштовно. Члени Громради допомагають активним мешканцям Білої Церкви писати проекти та подавати їх на грантові конкурси. Для прикладу: протягом 2019 року три ФОП (із числа ВПО) отримали кошти на придбання необхідного для роботи обладнання на загальну суму 710 тис. грн та два ФОП – по 20 000 грн.
 
Щодо роботи в напрямку інклюзивного розвитку також було здійснено кілька проектів (активно працює ГО «Ми – особливі», голова – Н. Камінна). Зокрема, був відкритий ще у 2018 році перший у місті Біла Церква позашкільний інклюзивний простір – у Клубі за місцем проживання «Прометей» (вул. Східна, 22), де дітки з особливими можливостями можуть відвідувати гуртки за інтересами (музичні, спортивні тощо). Зараз реалізується його розширення за рахунок Громадського бюджету (проект виграв 505 тисяч грн). Це яскравий приклад отримання результату за активності та небайдужості громадян!
 
Не оминають увагою й малий бізнес: за 2019 рік було залучено на розвиток підприємництва більше 750 тисяч гривень. На тренінгах та семінарах займалося понад 500  білоцерківців.
- Ми вчимо людей демократичним інструментам впливу на прийняття рішень міською радою! – наголошує пані Оксана. – Проводиться багато семінарів, де громадяни навчаються, як написати заяви, звернення, як проводити громадські обговорення. Приємно, що в місті є багато активних молодих людей, які проявляють ініціативу (можливо, це наші державні діячі, політики) – вони також пройшли навчання в «Школі активного громадянина». Проведено кілька засідань із діловими іграми, «Світ громад» тощо. 
 
Ми продовжуємо супровід громадських організацій (минулого року це було шість ГО), роботу над удосконаленням проекту Громадського бюджету. Плануємо провести соціологічні дослідження серед мешканців міста про найбільш болючі проблемні питання.
 
Серед позитивних «завоювань» Громадської ради – започаткований діалог про молодіжне житло, умови кредитування. Працюємо над розробкою планування, структури «Держмолодьжитло» провели презентацію відповідних програм. Цікавим видався також проведений семінар про безпечність харчових продуктів (дотримання законності, маркування, сертифікація тощо). 
 
Крім того, у перспективних планах Громадської ради – створення програми розвитку туристичного потенціалу міста, розвитку громадянського суспільства, а ще активності – «Ради розвитку мікрорайонів», що дозволить більш коректно формувати бюджет міста.               —  Наталія Вереснева