kopiika.com.ua

Колонка редактора

Переглядів: 251Коментарі: 0
Колонка редактора

За 2017 рік у зоні АТО загинуло 194 військовослужбовці. За той же час від домашнього насильства померло 600 жінок.

А про скільки жертв ми не знаємо? Адже, за статистикою, від фізичного домашнього насильства в Україні постійно потерпають 1,8 млн жінок! 

Експерти кажуть, що цифри ще більші. Але через недосконалу систему кваліфікації багато випадків відносять до інших правопорушень. Наприклад, раніше домашнім вважали  насильство, що відбувалося між чоловіком і дружиною, тоді як конфлікти між іншими родичами взагалі не брали до уваги.

«Доброзичливі» сусіди, друзі, правоохоронці майже зомбують нещасних: «Терпи, ти ж жінка», «Не пишіть заяви, бо ви все одно її заберете потім», «Б’є – значить, любить». І ті, зіткнувшись із таким ставленням суспільства до їхньої гідності та безпеки, ламаються остаточно.  

Часто, не в змозі терпіти щоденних знущань від найрідніших,  жінки накладають на себе руки. У всіх у пам’яті ще свіжий випадок, коли молода киянка викинула з вікна маленьку дитину, а потім стрибнула сама. Обоє загинули. Пізніше з’ясувалося, що колишня спортсменка зазнавала з боку чоловіка фізичного та економічного насильства.  

На жаль, у нас ніхто не вчить дівчаток ще з пелюшок протистояти будь-якому насильству. Жодна людина, не залежно від того, наскільки вона вам близька й дорога, не має права вчиняти насильство щодо вас! Ні фізичне, ні психологічне, ні економічне! Не сподівайтеся, що людина, яка вас ображає, раптом перестане це робити. Ні в якому разі не пробачайте кривднику. Він має відповісти за скоєне.

Жінки, ви маєте знати: у Білій Церкві вам є де отримати необхідну правову та психологічну допомогу. Створено мобільну бригаду  соціально-психологічної допомоги жертвам домашнього насильства. Телефонуйте:  063 624 87 15, 066 108 94 92. Допомога  безкоштовна, конфіденційна та анонімна. А в Центрі психологічної реабілітації дітей «Злагода» (за адресою вул. Пушкінська, 29) відкрито відділення невідкладної допомоги дітям та їхнім батькам, які стали жертвами фізичного, сексуального, психологічного та економічного насилля. У вас є прихисток.

Не терпіть.

Леся Поліщук