kopiika.com.ua

Кадетська обіцянка – «Маю честь!»

Переглядів: 297Коментарі: 0
Кадетська обіцянка – «Маю честь!»

Традиційне шикування кадетів на плацу білоцерківського парку Слави та в Узині, біля пам’ятника військовим, відбулося з нагоди визначного дня Урочистої обіцянки кадета. Такий особливий день завжди відбувається в той період, коли новачки-кадети тільки зробили перші кроки в вивченні військових наук.  За перший осінній місяць навчання юні кадети, за підтримки своїх офіцерів-вихователів, уже зрозуміли основні пріоритети кадетсько-гімназійного братерства. Почесно для кожного гімназиста Білоцерківського військово-гімназійного корпусу – зачитати слова Урочистої обіцянки та пройти урочистим маршем.

І це тим більше почесно, що цього дня на плацу в парку Слави разом із кадетами в спільній маршовій коробці пліч-о-пліч стоять випускники корпусу, які сьогодні вже показують кадетам приклад. Це ліцеїсти військового ліцею імені Івана Богуна, курсанти військових інститутів України, випускники-офіцери, серед яких – воїни АТО/ООС. 
У Білій Церкві цього року ряди кадетів поповнили три десятки військових гімназистів, які одягли свої перші погони та проголосили урочисту обіцянку. Юні кадети та кадетки показали високий ступінь шани до традицій, що так вдало склалися за 15 років діяльності корпусу.
Варто нагадати, що у 2004 році на базі Білоцерківської міської гімназії №2 відбулося створення кадетського класу – завдяки прагненням та ініціативі членів Клубу офіцерів «Честь» (голова правління – Валерій Забарський), а також співпраці з керівництвом гімназії (директор – Анатолій Плєшаков). Тоді вже в перший рік діяльності 22 хлопчики – перший кадетський клас! – вимовили слова Урочистої обіцянки. 
З роками традиція закріпилась, тож і цього 2019-2020 навчального року вже через місяць навчання кадети-новачки зачитали почесні слова обіцянки: «…Вступаючи до військового класу Білоцерківської гімназії №2, зобов’язуюсь сумлінно виконувати обов’язки кадета, бути чесним, дисциплінованим, оволодівати знаннями, готувати себе до державної та військової служби, примножувати традиції Збройних сил України та українського козацтва! Слава Україні! Маю честь!»
Як зауважив керівник Клубу офіцерів «Честь» Валерій Забарський, у ці ж осінні дні Урочисту обіцянку виголошували також і військові гімназисти Узинської гімназії: «Територіальна громада Узина із цього навчального року утримує учнів військово-гімназійних класів: форма, харчування, поїздки на заняття в басейн, екскурсії. Цього року були набрані на навчання аж 15 кадетів! Сподіваємося, що білоцерківська громада із часом також підтримає своїх військових  гімназистів».
Серед особливих гостей свята Урочистої обіцянки в Білій Церкві – група барабанщиків військового оркестру Президентського полку імені Б. Хмельницького «Козацькі клейноди». У свою чергу, гості та глядачі оцінили підготовку новоствореного з нового навчального року взводу Почесної варти Білоцерківського батальйону. Кадети продемонстрували дефіле, стройову підготовку, прийоми зі зброєю. 
«Треба наголосити, що створювався цей взвод за підтримки Президентського полку. Завдяки правильній методиці, кадети змогли показати високий рівень підготовки – на рівні курсантів військових інститутів, – відзначив Валерій Забарський. – Свого часу під час створення кадетського класу члени Клубу офіцерів «Честь» своїм завданням ставили: готувати справжніх патріотів, громадян України – з високоморальною підготовкою, з військовою спеціалізацією. Наразі, завершуючи 9-й клас, кадети мають рівень підготовки молодших командирів, показують високі результати, зокрема у військових дисциплінах. Тому вони стають відмінними захисниками Батьківщини!»
Для кадетської молоді важливим є виховання почуття братерства, мужності, інших необхідних для воїна морально-етичних якостей. На цьому шляху їм на допомогу приходять мудрі поради, підтримка та знання офіцерів-вихователів. Батьки, рідні, гості свята з гордістю спостерігали за дійством Урочистої обіцянки. І, звичайно, пишалися, коли їхні хлопчики та дівчатка вимовляли такі особливі слова: «Служу українському народові!»
— Наталія Вереснева