kopiika.com.ua

Як будемо платити місцеві податки у 2019 році

Переглядів: 547Коментарі: 0
Як будемо платити місцеві податки у 2019 році

У міській раді відбулася зустріч із підприємцями, яка не набула великого розголосу. А дарма. Місцевих бізнесменів детально ознайомили з новим Законом  «Про державну допомогу суб’єктам господарювання».  Те, що цей Закон зачепить багатьох за «живе»,  – факт.

Як було: раніше місцева рада мала право самостійно встановлювати ставки місцевих податків на рівні мінімально допустимих. Що з успіхом і робила задля підтримки малого та середнього бізнесу, спонукаючи відкривати ФОПи й переходити на легальне ведення бізнесу. Так у Білій Церкві міська рада минулого року встановила ставку податку на нерухоме майно (адмінбудівлі чи госпспоруди), яке не приносить прибутку,  0% проти можливих 4% від мінімальної зарплати.

Тобто якщо на території підприємства знаходилася комора або вбиральня, то її не оподатковували.

Також міська рада минулого року встановила  ставку єдиного податку для платників першої та другої груп. Для першої групи -  8% від прожиткового мінімуму, для другої -  15% від мінімальної заробітної плати. Якби цього  рішення не прийняли, то ставки єдиного податку становили б 10% та 20% відповідно. І це було реальне  фінансове полегшення для підприємців, яке не дуже помічали та сприймали як належне.

Як стало: тепер максимальна ставка такого податку – 12 %. Щоб у 2019 році зробити його хоч на копійку меншим, потрібно надати запит до Антимонопольного комітету й отримати його погодження. І треба встигнути зробити це в терміни, указані в законодавстві, інакше пільгова дія ставок відкладеться на рік. 

Наприклад, якщо ви хочете залишити земельний податок під офісним приміщенням на рівні 4%, то доведеться документально обгрунтувати, чому саме вам мають надати особливі умови, а потім так само треба пояснити, на що конкретно ви витратите зекономлені кошти.  При цьому  мова йде не про якесь окреме підприємство чи лавку, а одразу про всю місцеву галузь.

Якщо галузі  вдасться переконати АМК знизити ставку, то це розглядатимуть як пільгу підприємцю й допомогу бізнесу від держави (у нашому випадку: від Білоцерківської міської ради).

Який вихід: підприємці мають напрацювати за своїми галузями обґрунтування Антимонопольному комітету для зменшення їм податку. 

На вищезгаданій зустрічі головувала Інна Новогребельська, перший заступник голови міської ради: «Я сама багато років пропрацювала в бізнесі й знаю, як болюче можуть ударити неочікувані податки по розвитку підприємства. А підтримка місцевого бізнесу – один із пріоритетів нашої діяльності. Саме тому ми запропонували підприємцям протягом тижня сформувати робочу групу, яка має швидко напрацювати спільні дії мерії та  бізнесу. Це стосується підприємців-спрощенців 1 та 2 груп, платників податків із податку на нерухомість, земельного податку, орендної плати за землю, орендної плати за комунальне майно, комунальних підприємств. Якщо цього вчасно не зробити – то наступного року всі платитимуть максимальну ставку – 12 відсотків».